Czy kupowanie smartfonów w przedsprzedaży ma sens? Zazwyczaj tak, bo otrzymujemy interesujące gratisy, które w najgorszym wypadku możemy sprzedać, aby ostatecznie zapłacić mniej za właściwe urządzenie. Jednak w przypadku smartfonów Samsunga, które robią się coraz droższe, preorder nie wiąże się z dodatkowymi gratisami. Po prostu kupujemy telefon w ciemno. Z taką praktyką spotykamy się od tego roku, bowiem wcześniej pojawiały się chociażby dodatkowe możliwości ochrony. Przedsprzedaż Galaxy Note9 nie jest inna, niestety…

Przedsprzedaż Galaxy Note9 w Polsce to żadna atrakcja

samsung galaxy note9 oficjalnie dex

Wydajemy w ciemno 4300 złotych za bazowy model lub… 5400 złotych za wersję z 8 GB RAM i 512 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. W zamian nie dostajemy telewizora, jak w przypadku LG G7 ThinQ czy też PlayStation 4 z Sony Xperią XZ2. Nie dostajemy kompletnie nic. Ok, od razu zaznaczam, że chociażby u naszych zachodnich sąsiadów jest tak samo. Jednak zajrzyjmy do innych krajów, chociażby Stanów Zjednoczonych. W B&H dostaniemy dodatkowo stację DeX i indukcyjną ładowarkę dla smartfona, jak i smartwatcha. Innymi słowy – kilkaset złotych w gratisie. Jednak to duży kraj, gdzie Koreańczycy na różne sposoby walczą o klienta.

samsung galaxy note9 oficjalnie pamiec

Przenieśmy się do… Singapuru. W tym wypadku zainteresowani Galaxy Note9 mogą wybrać wersję z 512 GB wbudowanej pamięci w cenie bazowego modelu. To rozwiązanie możecie przeliczyć sami. Zbyt egzotyczny kraj? Dokładnie taka sama promocja pojawiła się w Australii. Idźmy dalej – Filipiny i 32-calowy telewizor FullHD ze Smart TV. To w przypadku bogatszej odmiany.

samsung gear fit2 pro

W przypadku smartfona ze 128 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika można wybrać jeden z trzech gratisów – Gear Fit2 Pro, Gear IconX lub 7-calowego Galaxy Tab A. W przypadku Malezji dodatkiem jest Gear Sport. Kanada – słuchawki od JBL.

Zobacz też: Poznaj naszą recenzję Motoroli Moto G6!

Ok, w Polsce możemy zwrócić stary model i odpowiednio obniżyć cenę nowego, ale nie muszę dodawać, że to się kompletnie nie opłaca? Fakt, to wygodne, ale więcej za poszczególne smartfony otrzymacie na wolnym rynku. W takim razie, czy u nas Samsung ma już taką renomę, że nie musi zachęcać dodatkami?

 

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.