kalendarz

[Sprzed dekady] Ogromny sukces serii Walkman Sony Ericssona

Artykuły

Jak co tydzień zbieramy dla was wydarzenia sprzed 10 lat. Tym razem zajmiemy się newsami od 16 do 22 lipca 2008 roku.

Sukces serii Walkman

Sony Ericsson w swoim czasie miał portfolio podzielone na zastosowania. Istniały telefony fotograficzne z serii K i C, dedykowane do korzystania z internetu G, biznesowe P, podstawowe T i muzyczne W. W przypadku tych ostatnich rozwinięciem literki W była seria Walkman. Telefony te wyróżniały się odtwarzaczem muzycznym z innym motywem, funkcją Mega BASS, paroma drobnymi funkcjami i 2,5x większa głośnością. Celowo nie powiedziałem o mocniejszym głośniku, ponieważ głośniki były wszędzie te same, po prostu modele np. fotograficzne nie wykorzystywały ich możliwości, ale dało się to zmienić podmieniając parę plików w oprogramowaniu.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Marka Walkman powstała w 2005 roku, 3 lata później na rynku było 77 milionów Sony Ericssonów sygnowanych tym logiem. Z tej okazji wprowadzono 2 nowe modele –  W302 i W595. Ten pierwszy był typową, ale za to bardzo elegancką komórką, W595 to z kolei slider. Ich specyfikacja prezentuje się następująco:

Sony Ericsson W302:

 • Wyświetlacz: 176×220 px, 2″, 141 ppi
 • Pamięć flash: 20 MB + M2 max. 4 GB (w zestawie karta 512MB)
 • Aparat: 2 Mpx, wideo 144×176 [email protected] fps
 • Łączność: EDGE, Bluetooth 2.0
 • MIDP 2.0
 • Bateria: 950 mAh

Sony Ericsson W595

 • Wyświetlacz: 240×320 px, 2,2″, 182 ppi
 • Procesor: ARM9 164 MHz
 • Pamięć flash: 40 MB + M2 max. 8 GB (w zestawie karta 2 GB)
 • Aparat: 3,2 Mpx, wideo 320×240 [email protected] fps
 • Łączność: HSDPA, Bluetooth 2.0
 • MIDP 2.0
 • Bateria 950 mAh

Do sprzedaży wprowadzono także nowe zestawy słuchawkowe i widoczne powyżej głośniki.

Play Online powiększa zasięg

10 lat temu wystartowała oferta Play Online. Problem w tym, że nie do końca był to internet mobilny. Owszem, mogliśmy zabrać laptopa i pojechać z naszym internetem w świat, ale pod warunkiem, że nasz świat kończył się razem z granicą największych miast, ponieważ zasięg wołał o pomstę do nieba. Doszło nawet do tego, że operator pochwalił się uruchomieniem usługi w trzech nowych miastach – Krakowie, Lublinie i Poznaniu.

Premiera Blueconnect starter

Dawniej dostęp do internetu mobilnego w sensownej cenie wiązał się z podpisaniem 2-letniej umowy. To zmieniła debiutująca oferta Blueconnect starter. Era przewidziała 2 zestawy startowe – za 25 zł z taka samą ilością środków na koncie i za 399 zł z modemem USB Option iCON 225 i 50 złotymi na koncie. W blueconnect starter za przesłanie 100 kB danych płaciło się 3 grosze. Tak więc 1 MB kosztował 30 groszy, 100 MB 30 zł, 1 GB 300 zł. W swoim czasie była to nawet atrakcyjna oferta. Do każdego doładowania większego niż 50 zł dorzucano 1 MB za każdą złotówkę. Era chwaliła się zasięgiem pokrywającym 99% populacji, jednak niewiele mówiło się o tym, że w technologii HSDPA jest to jedynie 40%. Reszta płaciła za super szybki internet 7,2 Mbps, dostawała 236 Kbps.

HSUPA w Warszawie

10 lat temu Plus pochwalił się pierwszym w Polsce uruchomieniem technologii HSUPA. Dzięki niej udało się podnieść prędkość wysyłania danych do raptem 1,4 Mbps. W Polsce już działała technologia HSDPA, jednak żaden operator nie oferował więcej niż 7,2 Mbps downloadu. W planach było rozkręcenie tej technologii do 14,4 Mbps, ale to już inna historia.

Zobacz też:


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x