kalendarz

[Sprzed dekady] Premiera serii Nokia Supernova

Artykuły

Jak co tydzień zbieramy dla was wydarzenia sprzed 10 lat. Tym razem zajmiemy się newsami od 25 czerwca do 1 lipca 2008 roku.

Premiera Nokia Supernova

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Jakiś czas temu narzekałem na design dzisiejszych smartfonów. Nokia ten problem dostrzegła w czasach, gdy jeszcze go nie było! Z tego powodu powstała seria Nokia Supernova, która oferowała możliwość dostosowania telefonu pod swoje własne preferencje. Był to swego rodzaju powrót do przeszłości – użytkownicy tych telefonów mieli możliwość wybierania w kolorach obudów (było to promowane jeszcze w czasach serii Lumia). Docelowo telefony miały komponować się z ubraniami czy innymi używanymi przez nas przedmiotami. W ramach tej serii zaprezentowano 3 nowe urządzenia – Nokia 7610,  7510 i 7310.

Tele Alibi w Play

Play w swoim czasie wpadł na pomysł niecodziennej usługi, wobec której powstało wiele kontrowersji. Ktoś wyszedł z założenia, że czasem przydałaby się nam możliwość oszukania rozmówcy i wmówienia mu, że jesteśmy w kompletnie innym miejscu. Tak, brzmi to idiotycznie, ale Play wziął to na poważnie i wprowadził usługę Tele Alibi, w ramach której do rozmowy mogliśmy dodać odgłos ruchu ulicznego, płaczącego dziecka lub hałas z meczu piłki nożnej. Operator wycenił takie oszustwo na ponad 2 zł za minutę rozmowy.

Zawieszono obrót akcjami Gadu-Gadu

gg logo gadu gadu

Tego komunikatora nie trzeba nikomu przedstawiać. W przeszłości wielokrotnie zmieniał właścicieli, w pewnym momencie trafił nawet na giełdę. 10 lat temu zamknięto pewną epokę, zarząd GPW zawiesił notowanie akcji tego komunikatora. Wszystko przez to, że firma MIH Poland Holdings postanowiła przejąć resztę akcji. W tamtej chwili firma ta miała 97,51% akcji spółki, za brakujące miała zapłacić po 23,50 zł. Skąd wzięła się ta firma? Otóż w rzeczywistości należała ona do grupy Naspers z RPA. Niestety, w tamtym czasie GG było na równi pochyłej, nowy właściciel nic z tym nie zrobił, efekty widzimy do dziś.

Wydano Gadu Gadu 8.0 beta

W swoim czasie największym problemem aplikacji Gadu-Gadu było przeładowanie jej niepotrzebnymi funkcjami. Można było to zaobserwować np. przy premierze wydania 8.0 beta. Aplikacja zyskała wtedy zmodyfikowany interfejs, obsługę skórek, możliwość prowadzenia rozmów w kartach (to akurat było przydatne), awatary, nowe emotikony, transfer kilku plików jednocześnie i wiele więcej. Efekt takiego rozwoju był taki, że w pewnym momencie komunikator zabierał około 160 MB pamięci operacyjnej.

Maxdata składa wniosek o upadłość

Dekadę temu niemiecka firma Maxdata AG złożyła wniosek o upadłość, powodem był brak możliwości spłaty zadłużenia i nieskuteczność podjętych działań restrukturyzacyjnych. Firma długo walczyła z kryzysem, w 2006 roku straty wyniosły 43 miliony euro, w 2007 32 miliony. Priorytetem zostało uratowanie marek Maxdata i Belinea, co ostatecznie udało się.

Zobacz też:


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x