Nowy procesor Apple znowu pobije konkurencję

mm Mariusz Nowak Artykuły 2018-07-02

Plotek dotyczących nowych smartfonów Apple jest coraz więcej. Premiera produktów czeka nas już za nieco ponad dwa miesiące. W tym roku otrzymamy aż trzy nowe modele. Wiemy praktycznie wszystko na temat zupełnie nowego w ofercie, „budżetowego” iPhone’a. Model ten wydaje się być odpowiedzią na to co dzieje się na rynku. Będzie jednym z najtańszych iPhone’ów, a zyska „bezramkowy” design i kamerę do funkcji Face ID. Większość podzespołów otrzyma od obecnej „ósemki”. Nie czekajcie na jeszcze mniejszy i tańszy model. iPhone SE zostanie bez następcy. Zobaczymy też największego w ofercie iPhone’a X Plus – na jego temat wiemy również bardzo dużo.

Zobacz także: Dzisiejsze smartfony to bomba ekologiczna!

Nowe iPhone’y to nowy procesor

Jednostką napędzającą topowe smartfony, czyli następcę iPhone’a X oraz iPhoene’a X Plus zostanie A12. Sześciordzeniowy układ, podobnie jak poprzednie generacje przyniesie poprawę szybkości i wydajności. Różnica nie będzie jednak tak duża jak można by się spodziewać. Jak spisuje się zupełnie nowy chip? Pewne informacje na ten temat zobaczymy w bazie Geekbench. To właśnie tam odkryto wyniki urządzenia opisanego jako iPhone 11,2. Skąd wiadomo, że to nowy smartfon? Opisany model wyposażono w 4 GB RAM, a dokładnie 3748 MB. Dotychczas najwięcej pamięci miał iPhone X, czyli 3 GB.

iPhone 2018 geekbench

Przesłane do Geekbench 27 czerwca 2018 roku dane, sugerują wynik 4673 dla jednego rdzenia oraz 10912 dla wielu rdzeni. Porównywalnie, iPhone X napędzany procesorem A11 Bionic osiągnął 4206 dla jednego rdzenia oraz 10128 dla wielu rdzeni. Daje nam to wydajność większą około 10% większą w przypadku nowej generacji, w obydwu testach. Nie wiemy, który nowy model był testowany. Do wyboru mamy prawdopodobnie dwa modele OLED, czyli następcę iPhone’a X, a także jego większą wersję z 6,4 calowym ekranem. Tak jak pisałem wcześniej. Budżetowy model otrzyma jednostkę A11 Bionic i 3 GB RAM. Oczywiście nie możemy potwierdzić na 100% wyników tych testów. Nie jest jednak możliwe sfałszowanie takich danych. Wczesne porównania pojawiają się bardzo często, przed premierą smartfonów. Prototypy iPhone’ów są testowane na wiele tygodni przed debiutem przez pracowników Apple. Aplikacja Geekbench 4 jest przecież niezwykle popularna.

Zobaczymy też wreszcie nową ładowarkę

Głosy krytyki chyba zostały wysłuchane. W smartfonach Apple nie zobaczymy w tym roku złącza USB-C. Jednak pojawi się ono w zasilaczu sieciowym dołączonym do urządzeń. To nie jedyna nowość.

Szybkie ładowanie stanie się naprawdę szybkie. Dotychczasowa ładowarka o mocy 5W zostanie zastąpiona zdecydowanie wydajniejszą – o mocy 18W. Oczywiście kabel Lightning również otrzyma port USB-C. Wreszcie będzie można podłączyć smartfon do MacBooka nie kupując dodatkowych akcesoriów. Na zdjęciach widzimy wersję amerykańską Nowe akcesoria prawdopodobnie zobaczymy też w kolejnych iPadach, które zadebiutują zaraz po telefonach – prawdopodobnie w październiku.

Źródło: • Lukasz M

  Od dawna wiadomo że cyferki w benchmarkach nijak się mają do płynności działania urządzenia.

 • Lukasz M

  Od dawna wiadomo że cyferki w benchmarkach nijak się mają do płynności działania urządzenia.

 • Adramel

  Trochę słabo… 4673 dla jednego rdzenia, a dla sześciu tylko 10912? To tylko 2,33 razy szybciej. Kiepski wynik nawet dla dla 3 rdzeni, ale dla sześciu?

  • Michał

   O mama 🙂
   To tak nie działa.

   • Adramel

    To mobilne procki są… 4 rdzenie x86 skalują się przynajmniej na 3.8(np w Cinebench)

  • Maciek

   Trochę słabo? Najlepszy Snapdragon 845 dla jednego rdzenia ma ok. 2400, dla ośmiu(!) ok. 8300.

 • Tomasz

  Posadzcie iOS na snapie 845 a predkosc spadnie 2 razy. Efekt optymalizowania mikrokodu pod system, a nie odwrotnie.

  • Michał

   Optymalizacja kodu i hardware.

  • May Czos

   Optymalizowania? To znaczy że Android jest o lata świetlne lepiej zoptymalizowany niż iOS? Bo flagowce z Androidem dorównują szybkością iPhonom, mimo procesora znacznie słabszego w Geekbench.

  • RS2_15237_THE_END

   może jeszcze spać niżej 🙂

 • s90

  W cenie będzie zdecydowanie bezkonkurencyjny

 • Marucins
  • Michał

   Nieźle. Z przed roku a nadal bezkonkurencyjny.

   • Marucins

    Fakt. W syntetycznych testach nie ma konkurencji.
    Tak więc ty dalej patrz na te cyferki a ja zajmę się bezproblemowym działaniem systemu i aplikacji.

    • Michał

     W tym także nie ma konkurencji 🙂

     • Marucins

      Tak. Uwierzę jak pokażesz dowód. Jak to najnowszy iPhone ciśnie OSem po identycznie „przepłaconych” słuchawkach z Androidem.

   • Mario

    magie cyferek widac chocby na tych filmach https://youtu.be/mxHFt79Ykls https://youtu.be/J17bD9VmpSAx