Xiaomi Mi 8 okazał się swego rodzaju przełomowym smartfonem. Szczególnie topowa wersja Explorer Edition, która postawiła na nowoczesne rozwiązania i udowodniła, jak seria Mi Mix, że Chińczycy też są w stanie pokazać coś zupełnie nowego na rynku. W tym wypadku było to połączenie czytnika linii papilarnych w ekranie oraz skanowanie twarzy w 3D. Osobno te rozwiązania są nam już doskonale znane z chociażby kilku smartfonów i konceptów Vivo, Huawei oraz oczywiście Apple. Jednak razem zadebiutowały dopiero w Mi 8 Explorer Edition. Bazowy model też jest bardzo atrakcyjny, co szerzej omówiliśmy, gdy Xiaomi zaprezentowało nowe urządzenia. Tymczasem Chińczycy cieszą się z nowych modeli, podczas gdy my musimy czekać na ujawnienie szczegółów dotyczących dostępności Xiaomi Mi 8 w Europie.

Od kilku tygodni w Sieci krąży pogłoska, jakoby globalna wersja omawianego smartfona była już gotowa i zmierzała do Rosji oraz Francji. Jak nie trudno się domyślić, Polska nie powinna zostać daleko w tyle. Jednak to wciąż były jedynie poszlaki. Tymczasem okazuje się, że faktycznie coś jest na rzeczy.

 

Dostępność Xiaomi Mi 8 w Europie cieszy, ale nie zachwyca

xiaomi mi 8 oficjalnie specyfikacja cena

W ramach przypomnienia – Xiaomi Mi 6 w Polsce został wprowadzony do przedsprzedaży w pierwszej połowie lipca za 1999 złotych, podczas gdy do rąk użytkowników zaczął trafiać 1 września. Sam smartfon został zaprezentowany w kwietniu. Tymczasem w przypadku Mi 8 sytuacja wygląda – w przypadku terminarza – zdecydowanie lepiej. Trzy nowe telefony, wraz z Mi Band 3, zostały przedstawione ostatniego dnia maja, a w sprzedaży mają się pojawić na początku sierpnia, więc zdecydowanie szybciej, niż miało to miejsce w zeszłym roku. Taki termin podaje szwajcarski sklep, a razem z nim ceny Xiaomi Mi 8:

  • 6/64 GB – 480 euro (~2100 złotych)
  • 6/128 GB – 520 euro (~2250 złotych)

Podobnych cen, co w nawiasie lub wyższych maksymalnie o 100-150 złotych możemy spodziewać się w Polsce, więc podwyżka jest wyraźna. W tym momencie też przypominam zniżki na OnePlus 6, bo ostatecznie może się okazać, że główny rywal nie będzie o wiele droższy. Wiele też wskazuje na to, że w Europie nie pojawi się zachwalana odmiana Explorer Edition, jak i wersja z 8 GB RAM. W takim razie, czym może wygrać Xiaomi? Jakby nie patrzeć, to pozostaje zwiększona dokładność GPSu i MIUI, które są głównymi wyróżnikami Mi 8 na tle OnePlus 6. Z drugiej strony kłania się gniazdo słuchawkowe i Oxygen OS. Na naszym portalu znajdziecie szczegółowe porównanie Xiaomi Mi 8 i OnePlus 6, które czytając teraz możecie patrzeć przez pryzmat cen.

Zobacz też: Ok, Google – komendy, czyli dogadaj się ze swoim smartfonem.

Cena miała być najważniejszą zaletą Mi 8. Niewątpliwie wciąż 2300 złotych za jeden z najlepszych smartfonów na rynku to niewiele i mogliśmy się spodziewać dużych różnic względem chińskich cen. Ba, sam spodziewałem się jeszcze większych różnic, więc jest to poniekąd pozytywna wiadomość. Mimo wszystko czym według Was teraz wygrywa Xiaomi Mi 8 na tle konkurencji?

 

źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.