Jak najtaniej kupić OnePlus 6? Sposobów jest wiele

Łukasz Pająk Artykuły 2018-05-30

Jak zapewne wiecie, niedawno otrzymałem OnePlus 6. Jak każdy Polak, nie lubię przepłacać, więc w tym celu przejrzałem wszystkie możliwe oferty i poznałem wiele metod na obniżenie ceny tego smartfona. Nie zastanawiałem się, czy wybór tego smartfona będzie odpowiedni – zastanawiałem się, jak zdobyć go najtaniej. W końcu nie można już kupować w sklepie OnePlusa w naszej walucie – należy zdecydować się na euro lub chińskich sklepach, gdzie jest dostępny za dolary. Jednak tej ostatniej metody nie polecam z prostego względu – problematyczna gwarancja.

Zagadkę, jak najkorzystniej kupić nowego smartfona, rozwiązał wątek jednego z naszych forumowiczów. Kelevra1902 przygotował specjalny poradnik, który skupia w sobie najważniejsze metody na obniżenie ceny OnePlus 6. W skrócie, prezentują się one następująco:

 • Revolut, czyli najniższy kurs
 • Zniżka studencka
 • Zniżka na akcesoria

Revolut to nic innego, jak darmowe konto walutowe, ale z najkorzystniejszymi kursami. Jak policzył autor wspomnianego poradnika, po normalnym kursie za OnePlus 6 zapłacimy niecałe 2600 złotych, podczas gdy możemy wydać tylko ~2450 złotych. Jakby nie patrzeć, 150 złotych oszczędności piechotą nie chodzi. Rozważamy wersję z 8 GB RAM i 128 GB pamięci na pliki użytkownika, która kosztuje 569 euro.  Jak wspomniałem, różnica jest wyraźna – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę oferowane przez firmę zniżki.

oneplus 6 znizki

Pierwsza z nich to program studencki, czyli musimy mieć aktywnego maila w domenie uczelni. To jedyny etap weryfikacji – nie trzeba wysyłać żadnych indeksów czy też legitymacji. Jeśli spełniacie ten warunek, to poprzez Student Beans możecie otrzymać 5% rabatu na zakup OnePlus 6 i 10% na akcesoria. Szczegóły całej akcji znajdziecie na stronie producenta. Z rzeczy istotnych – uzyskany rabat możemy wykorzystać przez miesiąc i przysługuje na zakup jednego smartfona. Kolejną zniżkę możemy otrzymać po roku.

oneplus 6 znizka studencka

Kolejna metoda na oszczędności w przypadku zakupu na stronie OnePlusa to same akcesoria. Wcześniej wspomniałem o 10% rabacie, ale każdy może uzyskać z miejsca kupon o wartości 20 euro, jeśli tylko ktoś zna posiadacza smartfona tej firmy. Wystarczy wykorzystać specjalnego reflinka, a znajomy otrzyma stosowne punkty, które można wymieniać na nagrody w ramach programu partnerskiego. Kolejna istotna kwestia – powyższa zniżka, jak i ta studencka się nie łączą.

oneplus 6 znizka studencka

Na koniec kwestia prywatności i bezpieczeństwa. Jak zapewne pamiętacie i słusznie zauważył to Kelevra1902, to OnePlus miał niemiłą przygodę z wyciekiem danych w zeszłym roku. Dlatego, jeśli obawiacie się o dane Waszej karty, to skorzystajcie z PayPala. Tak, Revolut również można podpiąć, ale należy pamiętać, aby przy zakupie zaznaczyć przeliczanie waluty według współczynnika używanego przez wystawcę karty.

Zobacz też: Essential Phone 2? Zapomnijcie…

Obawa o korzystanie z Revolut nie powinna mieć miejsce – ten system jest nieodłącznym elementem każdego podróżnika właśnie ze względu na swoje niskie kursy. Jest to sprawdzona marka, więc nie należy obawiać się o negatywne skutki. Tym bardziej, że mamy do czynienia z oficjalnymi metodami płatności, więc odpowiednio przeprowadzony zakup zagwarantuje nam oszczędności.

PS. Przypominam, że nie należy wybierać przesyłki priorytetowej – cały proces może trwać dłużej, gdyż paczka najpierw transportowana jest ze Słubic do Niemiec, a dopiero później do docelowej miejscowości. Tak, to nieporozumienie, które nie jest warte dodatkowych 9 euro. • Szymon L

  Żadnej różnicy w cenie, tyle samo Revolut co normalnie kartą z Eurobanku, powiedziałbym że nawet drożej bo $3.99 w eurobanku wyszło 14.76zł, a w Revolut 14.77zł.

 • cherrz

  A czy mogę kupić OP6 ze żniżką studencką, a oddzielnie zamówić akcesoria z kuponem na 20 euro?

 • Morski Morświn

  Na gearbest.com jest za 499$ czyli tanioszka 🙂

 • drocom

  Również wklejam link do kodu na 20€ jak by ktoś kupował oneplusa. Ja już swojego kupiłem 😊
  https://www.oneplus.com/pl/invite#EQV3E9VTWPEXQSU

 • JohnyB

  Obawa o korzystanie z Revolut nie powinna mieć miejsce – ten system jest nieodłącznym elementem każdego podróżnika właśnie ze względu na swoje niskie kursy. Jest to sprawdzona marka, więc nie należy obawiać się o negatywne skutki. Tym bardziej, że mamy do czynienia z oficjalnymi metodami płatności, więc odpowiednio przeprowadzony zakup zagwarantuje nam oszczędności.

  Naprawdę nie trzeba się obawiać prywatnej spółki, bez nadzoru finansowego i zabezpieczenia, a z dostepem do Twoich pieniędzy?

 • Jakub Szarga

  Najlepiej kupic po taniości w x-kompie heheheheheh

 • Kelevra1902

  Ah ten fejm! 😀
  Dzięki za podrzucenie poradnika na główną. Może przekona do marki osoby, które jeszcze się wahały – albo pomoże tym, które już były zdecydowane.

 • Adam

  Jeśli ktoś potrzebuje kod do zniżki to podaje 🙂 https://www.oneplus.com/pl/invite#E8UFW9VO8IC5MOH

 • kyle xy

  Voucher na akcesoria ! wystraszy kliknąć w poniższy link
  https://www.oneplus.com/pl/invite#EV06DNQ7QXQ61DZ

 • Dawid T
 • siamer

  Jak ktoś jest zainteresowany oto kod polecający który daje kupującemu 20 euro znizki na akcesoria https://www.oneplus.com/ie/invite#IGMRX9VH0EPUTHZ

 • Michał Janowicz

  1. Przesyłka priorytetowa jest darmowa, powyżej jakiejś kwoty (nie pamiętam już dokładnie jakiej), ale jak się kupuje telefon to na 100% jest, bo tak mialem.
  2. Przesylke priorytetową należy jak najbardziej brać. To prawda, że idzie przez Niemcy, bo OnePlus ma taką umowę z DHLem, że paczki priorytetowe obojętnie gdzie Iga droga lotniczą, ale już dwa razy zamawiałem telefon priorytetowa i była na następny dzień po wysłaniu, a raz zamawiałem akcesoria zwykłą i były problemy, ostatecznie musiałem odbierać w punkcie.
  Także polecam zdecydowanie przesyłkę priorytetowa, paradoksalnie jest szybsza.
  Wysyłają że Slubic, paczka leci samolotem do Frankfurtu, potem samolotem do Polski (w moim przypadku do Poznania) i potem w Poznaniu kurier rozwozi samochodem. Całość trwa 2 dni, identycznie jakby wysłali krajową.

  • Paweł Sz

   Proponuję nie wypowiadać się na tematy o których nie macie pojęcia. Dotyczy to rownież autora tekstu. Mam na myśli kwestie logistyki i trasy jaka pokonuje zamówiony telefon. Zapewniam was, że zamawiając one plus 6 wraz z przesyłką priorytetową (lotniczą) DHL otrzymacie go na drugi dzień od momentu wysłania go z magazynu. To jest najważniejsze konkluzja w tym temacie i nie zawracajcie sobie głowy czy transport odbywa się przez Niemcy czy Tadżykistan

   • siamer

    Potwierdzam. Mieszkam w Irlandii telefon został wysłany z Polski i już następnego dnia miałem go u siebie. Byłem pod wrażeniem ! Nie wiem czemu ale przesyłkę priorytetowa miałem darmowa ! Może błąd na stronie był chwilowy 😉

  • Kelevra1902

   Zapraszam do lektury tematu podlinkowanego w artykule. Priorytet przynosi więcej problemów i częściej dłużej czeka się na paczkę.

   • Michał Janowicz

    Może tak, ale moje doświadczenia (jak na razie 3) pokazują coś zupełnie odwrotnego 🙂

  • Denis

   Na mam tutaj inne odczucia zamawiałem OP5 w dniu premiery. Wysyłka zwykłą nie priorytet. I albo miałem szczęście albo nie wiem co telefon był u mnie następnego dnia i szła bezpośrednio, nie przez Niemcy. Ludzie którzy zamawiali wtedy priorytet dostali dzień później..

 • Zdzisław Dyrman

  Czyli ostatecznie ile trzeba za niego zapłacić? Już że zniżką studencką i przy przeliczeniu Revoluta?

  • Kelevra1902

   Płatność odbywa się w Euro więc to zależy od aktualnego kursu walut. Na ten moment zakup wersji 128 GB ze zniżką 5% wyniesie jakieś 2325 zł.

  • variete

   Oczekujesz sensownego podsumowania? 🙂x