ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
oneplus 6 znizka studencka revolut

Jak najtaniej kupić OnePlus 6? Sposobów jest wiele

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Artykuły

Jak zapewne wiecie, niedawno otrzymałem OnePlus 6. Jak każdy Polak, nie lubię przepłacać, więc w tym celu przejrzałem wszystkie możliwe oferty i poznałem wiele metod na obniżenie ceny tego smartfona. Nie zastanawiałem się, czy wybór tego smartfona będzie odpowiedni – zastanawiałem się, jak zdobyć go najtaniej. W końcu nie można już kupować w sklepie OnePlusa w naszej walucie – należy zdecydować się na euro lub chińskich sklepach, gdzie jest dostępny za dolary. Jednak tej ostatniej metody nie polecam z prostego względu – problematyczna gwarancja.

Zagadkę, jak najkorzystniej kupić nowego smartfona, rozwiązał wątek jednego z naszych forumowiczów. Kelevra1902 przygotował specjalny poradnik, który skupia w sobie najważniejsze metody na obniżenie ceny OnePlus 6. W skrócie, prezentują się one następująco:

  • Revolut, czyli najniższy kurs
  • Zniżka studencka
  • Zniżka na akcesoria

Revolut to nic innego, jak darmowe konto walutowe, ale z najkorzystniejszymi kursami. Jak policzył autor wspomnianego poradnika, po normalnym kursie za OnePlus 6 zapłacimy niecałe 2600 złotych, podczas gdy możemy wydać tylko ~2450 złotych. Jakby nie patrzeć, 150 złotych oszczędności piechotą nie chodzi. Rozważamy wersję z 8 GB RAM i 128 GB pamięci na pliki użytkownika, która kosztuje 569 euro.  Jak wspomniałem, różnica jest wyraźna – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę oferowane przez firmę zniżki.

oneplus 6 znizki

Pierwsza z nich to program studencki, czyli musimy mieć aktywnego maila w domenie uczelni. To jedyny etap weryfikacji – nie trzeba wysyłać żadnych indeksów czy też legitymacji. Jeśli spełniacie ten warunek, to poprzez Student Beans możecie otrzymać 5% rabatu na zakup OnePlus 6 i 10% na akcesoria. Szczegóły całej akcji znajdziecie na stronie producenta. Z rzeczy istotnych – uzyskany rabat możemy wykorzystać przez miesiąc i przysługuje na zakup jednego smartfona. Kolejną zniżkę możemy otrzymać po roku.

oneplus 6 znizka studencka

Kolejna metoda na oszczędności w przypadku zakupu na stronie OnePlusa to same akcesoria. Wcześniej wspomniałem o 10% rabacie, ale każdy może uzyskać z miejsca kupon o wartości 20 euro, jeśli tylko ktoś zna posiadacza smartfona tej firmy. Wystarczy wykorzystać specjalnego reflinka, a znajomy otrzyma stosowne punkty, które można wymieniać na nagrody w ramach programu partnerskiego. Kolejna istotna kwestia – powyższa zniżka, jak i ta studencka się nie łączą.

oneplus 6 znizka studencka

Na koniec kwestia prywatności i bezpieczeństwa. Jak zapewne pamiętacie i słusznie zauważył to Kelevra1902, to OnePlus miał niemiłą przygodę z wyciekiem danych w zeszłym roku. Dlatego, jeśli obawiacie się o dane Waszej karty, to skorzystajcie z PayPala. Tak, Revolut również można podpiąć, ale należy pamiętać, aby przy zakupie zaznaczyć przeliczanie waluty według współczynnika używanego przez wystawcę karty.

Zobacz też: Essential Phone 2? Zapomnijcie…

Obawa o korzystanie z Revolut nie powinna mieć miejsce – ten system jest nieodłącznym elementem każdego podróżnika właśnie ze względu na swoje niskie kursy. Jest to sprawdzona marka, więc nie należy obawiać się o negatywne skutki. Tym bardziej, że mamy do czynienia z oficjalnymi metodami płatności, więc odpowiednio przeprowadzony zakup zagwarantuje nam oszczędności.

PS. Przypominam, że nie należy wybierać przesyłki priorytetowej – cały proces może trwać dłużej, gdyż paczka najpierw transportowana jest ze Słubic do Niemiec, a dopiero później do docelowej miejscowości. Tak, to nieporozumienie, które nie jest warte dodatkowych 9 euro.

Sprawdź najnowsze wpisy