Kilka dni temu na łamach naszego portalu informowałem Was o fakcie, że być może w Messengerze już wkrótce pojawi się więcej reklam. Nie przyjęliście tej informacji pozytywnie, ale nie dziwię się Wam – nikt nie lubi tracić swojego czasu na oglądanie materiałów sponsorowanych. Z tego powodu w tym artykule postanowiłem przedstawić Wam kilka alternatywnych rozwiązań, dzięki którym już nigdy więcej nie zobaczycie żadnych reklam, a także pozbędziecie się zbędnych dodatków z głównej aplikacji Messengera.

Przeglądarka Google Chrome

Jeśli nie chcecie instalować żadnych dodatkowych aplikacji i z Messengera nie korzystacie zbyt często, to przeglądarka Google Chrome może okazać się świetną alternatywą. Pomimo tego, że jakiś czas temu Facebook oficjalnie zablokował możliwość korzystania ze swojego komunikatora w przeglądarkach, to zabezpieczenie to można w prosty sposób ominąć – wystarczy przejść pod stronę www.messenger.com w trybie mobilnym, po czym włączyć tryb komputerowy, zalogować się na swoje konto i pisać ze znajomymi. Co ważne, przeglądarka Google’a ma funkcję, dzięki której użytkownik może otrzymywać powiadomienia push wtedy, gdy coś ważnego wydarzy się na danej stronie. Dzięki temu możecie aktywować powiadomienia z przeglądarkowej strony Messengera, przez co nie ominie Was żadna ważna wiadomość.

Pobierz aplikację: przeglądarka Google Chrome

Plusybrak konieczności instalacji oddzielnej aplikacji, możliwość otrzymywania powiadomień.

Minusykomputerowy interfejs, brak wygody zapewnianej przez aplikacje.

Messenger Lite

Jeśli cenicie sobie wygodę i nie chcecie rezygnować z aplikacji komunikatora, to Messenger Lite powinien spełnić Wasze wymagania. Oprócz podstawowych funkcji Messengera takich jak wiadomości tekstowe czy rozmowy głosowe, program pozwala również na wysyłanie naklejek, czat grupowy lub sprawdzanie aktywności znajomych. Co najważniejsze, został on przystosowany do nieco mniej wydajnych smartfonów, więc nie uświadczycie w nim żadnych niepotrzebnych dodatków lub reklam. Oznacza to, że jeśli poszukujecie lekkiej alternatywy dla komunikatora Facebooka i chcecie skorzystać z czegoś, co pochodzi z oficjalnego źródła, to zdecydujcie się na Messengera Lite.

Pobierz aplikację: Messenger Lite

Plusylekka i oficjalna aplikacja Facebooka, brak reklam i niepotrzebnych dodatków.

Minusybrak niektórych funkcji znanych z pełnoprawnego programu, czasami zbyt prosty wygląd.

Aplikacje alternatywne

Oprócz wspomnianych przeze mnie sposobów na nieco przyjemniejsze korzystanie z Messengera warto przytoczyć jeszcze jeden – aplikacje alternatywne. W sklepie Google Play można znaleźć ich mnóstwo i są to np. Phoenix, Hermit czy Fast. Wszystkie te programy mają bezpłatną wersję, dzięki której użytkownicy mogą przetestować ich działanie i niejednokrotnie działają lepiej niż oficjalne rozwiązania. Dajcie im szansę – szczególnie, że sporą część z nich wymienialiśmy już wcześniej na łamach naszej strony. Artykuły z aplikacjami znajdziecie tutaj, tutaj i tutaj. Miłej zabawy!

Pobierz aplikacje: sklep Google Play

Plusyładny i estetyczny wygląd, wiele dodatkowych usprawnień.

Minusybrak możliwości integracji z niektórymi usługami, niektóre funkcje bywają płatne.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.