Messenger to najpopularniejszy obecnie komunikator, za pomocą którego porozumiewają się miliony osób na całym świecie. Niestety od pewnego czasu twórcy próbują zmienić Messengera w kombajn zawierający w sobie wiele niepotrzebnych funkcji, takich, jak chociażby gry czy Mój Dzień. Wygląda na to, że już wkrótce Mark Zuckerberg będzie próbował zmienić reklamy wyświetlane w aplikacji na niekorzyść użytkowników – poznajcie pełnoekranowe reklamy w Messengerze.

Pełnoekranowe reklamy już wkrótce w aplikacji?

Dziś użytkownik portalu Reddit o nicku _mars_ podzielił się z innymi osobami informacją o tym, że Messenger zaczął serwować mu pełnoekranowe reklamy, które pominąć można dopiero po pewnym czasie – podobnie jak ma to miejsce w kiepskich grach typu „free to play”. To, jak wygląda to w rzeczywistości, możecie zobaczyć na poniższym zrzucie ekranu.

Jak widać na powyższym zrzucie ekranu, dla niektórych użytkowników Facebook testuje już pełnoekranowe reklamy wideo (co najgorsze, są one automatycznie odtwarzane – miejmy nadzieję, że bez dźwięku), które należy zamknąć za pomocą stosownego przycisku, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Do tej pory raz na jakiś czas materiały sponsorowane pojawiały się wyłącznie między konwersacjami ze znajomymi. Pamiętajcie, że jeśli w aplikacji nie chcecie widzieć żadnych reklam, to świetną alternatywą dla Messengera jest Messenger Lite. Co myślicie o tej zmianie? Czy bylibyście zadowoleni z konieczności zamykania reklam po rozmowie z przyjacielem?

Zobacz także: Jakie telefony nie otrzymają Androida Oreo?

Źródło: Reddit

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.