Powtórzę to jeszcze raz – Facebook i Messenger to słabe aplikacje, które wielu użytkowników przyprawiają o ból głowy. Około tydzień temu zaproponowałem Wam ich kilka zamienników. Możecie o nich przeczytać TUTAJ. Pomyślałem jednak, że przetestuję Wasze propozycje takich programów. W komentarzach najczęściej pojawiały się takie aplikacje jak Disa, Friendly, Phoenix, Swipe for Facebook czy Simple for Facebook. Disy opisywał nie będę, ponieważ robił to już Łukasz w TYM wpisie. Zajmę się natomiast pozostałą resztą programów wskazanych przez Was. No to zaczynamy!

Phoenix

Przyznam, że wygląd programu od razu mi się spodobał po zainstalowaniu. Domyślnie nie ma w nim ustawionych niebieskich kolorów znanych z Facebooka. Tradycyjnie w lewym dolnym rogu znajduje się guzik, w którym zobaczymy: upload zdjęć, zmianę statusu, ustawienia. Te ostatnie podzielone są jedynie na dwie zakładki i w porównaniu do konkurencyjnych programów nie ma ich zbyt wiele. Znajdują się tutaj opcje synchronizacji, powiadomień, zmianę skórek, layoutu czy czarnego trybu. Ponadto w prawym górnym rogu umiejscowiony jest dostęp do Messengera. Aplikację pobrano ponad 50 tysięcy razy i ma ona średnią ocen na poziomie 4,2.

Swipe for Facebook

Aplikacja ta dostępna była kilka miesięcy temu dla wszystkich w Sklepie Play. Niestety nie wiadomo dlaczego, nie można już jej pobrać w naszym kraju z uwagi na ograniczenia regionalne. Sprawę ratuje APK Mirror, dzięki któremu zainstalowałem program. Jego design podobny jest do innych aplikacji tego typu, dominują więc kolory: niebieski i biały. W prawym dolnym rogu znajduje się guzik do szybkiego dodawania postów. Widać w nim takie opcje jak zamelduj, dodaj zdjęcie, zmień status. Z kolei w prawej górnej części można znaleźć ustawienia. Zobaczymy tutaj między innymi dostęp do lokalizacji, odblokowanie aplikacji skanerem linii papilarnych, opcje powiadomień, tryb nocny oraz kilka ustawień samego profilu Facebooka. Aplikacja została ostatnio zaktualizowana do wersji 4.0.0

Friendly

Chyba najpopularniejszy program tego typu. Deweloperzy chwalą się, że pobrany został 10 mln razy, a w Sklepie Play widnieje jedynie liczba ponad 500 tys. ściągnięć. Program wygląda schludnie. W dolnej jego części znajdziemy menu (można je przenieść na górę) znane z Facebooka z dodatkowym przyciskiem ikony Friendly. Tam z kolei zobaczymy opcję przesunięcia do góry, filtry strony głównej, przełączanie konta i ustawienia. Te ostatnie nie są zbyt rozbudowane. Znajdziemy tu opcje powiadomień, prywatności, wyglądu i stylu (w tym tryb AMOLED i nocny). Aplikacja ma bardzo wysoką średnią ocen na poziomie 4,5.

Simple for Facebook

Program, który różni się nieco designem i funkcjami od poprzednich. Wzbogacony on został o własną przeglądarkę internetową, ad-blockera oraz guziki do najważniejszych ustawień. Ponadto umożliwia on przypiąć najważniejsze informacje z Facebooka, aby obejrzeć je później. Aplikację pobrano ponad 100 tys. razy i ma ona średnią ocen na poziomie 4,3. Można pobrać jej dwie wersje, normalną i Pro, która kosztuje 10,99 zł.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.