Ah ten Facebook i Messenger

Nie od dziś wiadomo, że Facebook i Messenger to jedne z najgorszych aplikacji na smartfony. Na urządzeniach, które nie są flagowcami programy te często lagują i prowadzą do irytacji użytkowników. Co więcej w szczególności Facebook pożera baterię na telefonie w tempie ekspresowym. Powyższe czynniki sprawiły, że już dawno się go pozbyłem, a na portal loguję się przez przeglądarkę internetową.

Kilka znanych alternatyw

Od dłuższego czasu jednak zastanawiam się w jaki inny sposób używać Facebooka i czy nie dałoby się zastąpić Messengera. Czytałem kilkukrotnie o wielu alternatywach. Zresztą kilka miesięcy temu Łukasz pisał na ten temat: Wkurza Cię Facebook i Messenger? Poznaj najciekawsze alternatywy. Znajdziecie tam szczegółowy opis takich programów do obsługi Facebooka i Messengera jak Face Slim, Slim Social, Metal, Facebook Lite, Disa, czy Messenger Lite. Ja jednak postanowiłem z nich nie skorzystać i poszukać czegoś innego. Znalazłem 3 rozwiązania, którymi może Was zainteresuję.

Hermit

To nietypowy program, który tworzy aplikację ze strony internetowej. Dzięki temu możemy wyodrębnić osobny program do Facebooka czy Messengera. Wtedy nasz portal czy komunikator będzie wyglądał bardzo podobnie do tego znanego z wersji mobilnej. Plusem takiego rozwiązania jest to, że możemy utworzyć ikonę Messengera czy Facebooka bezpośrednio na pulpicie i włączać te usługi klikając na nie. Możecie zobaczyć jak to działa na zrzutach ekranu, które zamieściłem. Warto dodać, że aplikacja ma średnią ocen na poziomie 4,6, a użytkownicy bardzo ją sobie chwalą. Niestety okres próbny zabawy z programem to jedynie 3 dni. Potem deweloper wymaga zapłaty 22,99 zł za kontynuowanie jego użytkowania, co jest dużym minusem.

Swipe Fast

To świetna aplikacja przede wszystkim do obsługi Facebooka, ale można z niej również czatować ze znajomymi. Jej design jest estetyczny i oferuje kilka przydatnych opcji do wyboru, które można ustawić klikając na guzik w prawym dolnym rogu. Wśród ustawień znajdziemy między innymi tryb AMOLED Mode, który oszczędzi baterię, tryb nocny, częstotliwość sprawdzania powiadomień, a nawet Ad Blocker! Dodatkowo możemy wybrać filtry, według których będą się pojawiały treści na naszej tablicy, czy ukryć „osoby które możesz znać”. Ponadto szybko przełączymy się między kontami, gdy mamy ich więcej. Myślę, że ten program najbardziej przypadł mi do gustu i dam mu szansę się wykazać. O dziwo Swipe’a pobrano jedynie ponad 50000 razy, ale za to ma on średnią ocen na poziomie 4,5.

Fast – Social App i Fast Messenger

Znudziły Cię mozolne i przytłaczające aplikacje do obsługi Facebook?
Wypróbuj Fast Facebook za darmo!!! Niskie zużycie baterii i pamięci. Aktywny tylko wtedy, gdy go potrzebujesz. Bez ukrytych serwisów i denerwujących powiadomień.

Taki opis aplikacji można przeczytać w Google Play. Działa ona dość podobnie do Swipe Fast, jednak wizualnie nie do końca przypadła mi ona do gustu. Jej minusem są pojawiające się co jakiś czas reklamy. Zobaczcie jak program wygląda na zamieszczonych screenach.

Podobnie do Fast – Social App wygląda Fast Messenger. Ma on oprócz możliwości zalogowania się do Messengera, dodatkowe funkcje czatowania, których jeszcze nie odkryłem. Obawiam się jednak, że program ten nie przypadnie mi do gustu. Dodam, że aplikację ściągnięto ponad milion razy i ma ona średnią ocen na poziomie 4.0, więc mimo wszystko jest to przyzwoity wynik, aby dać jej szansę.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.