ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do medytacji

Czas się uspokoić. Aplikacje do medytacji pomogą w znalezieniu wyciszenia

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Przez cały czas można usłyszeć dookoła o tym, jak powszechnym zjawiskiem w życiu wielu osób jest stres. Wynika to oczywiście z wielu czynników. Trudna praca oraz stres związany z pozycją, jaką w niej zajmujesz. Każdy ma ciągle za mało pieniędzy i radości w życiu. Czego potrzebujesz? Uspokojenia. Ten błogi stan zapewni dla Ciebie medytacja. Dzięki temu będziesz w stanie wyciszyć się, chociaż na chwilę i zatrzymać w codziennej gonitwie. Nie za bardzo siedzisz w temacie i nie wiesz jak? Filmiki instruktażowe na YouTube są za długie i na pewno nie masz na to czasu i chęci? Tutaj zdecydowanie bardziej pomogą Ci aplikacje do medytacji. Z nimi wszystko stanie się łatwiejsze, ponieważ wszystko, czego będzie potrzeba, znajdzie się w jednym miejscu. 

INTU Medytacja

Aplikacja posiada bardzo prosty interfejs. Na pewno odnajdziesz się we wszystkich funkcjach już na samym początku. Nie znasz się wcale na medytacji? Spokojnie w INTU znajdziesz również kurs wprowadzający. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwoli odpowiednio wejść do tematu. Po tym jak opanujesz już podstawy, będziesz w stanie zająć się bardziej zaawansowanymi kwestiami, które również znajdziesz w aplikacji do medytacji. Za swoje poczynania otrzymujesz punkty karmy, które mogą stanowić dodatkową motywację do stawiania kolejnych kroków. 

Pobierz INTU Medytacja z Google Play! 

Zobacz także: Te aplikacje do redukcji stresu pozwolą żyć szczęśliwiej

HelloMind: Hypnotherapy — Deeper than Meditation

W tym przypadku użytkownik ma do czynienia z prostą i bardzo dobrą aplikacją. W HelloMind nie znajdziesz żadnych zbędnych dodatków. Autorzy skupili się głównie na samej medytacji. Znajdziesz tutaj tematyczne nagrania, które pomogą skupić się na medytowaniu. Przygotowane są bloki 10×30 minut. Warto znaleźć dobre słuchawki do aplikacji, ponieważ opiera się ona głównie na zamieszczonych nagraniach. To bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich osób, które na co dzień przyswajają wiele informacji poprzez czytanie. W ten sposób pozwolą, aby ich oczy po prostu odpoczęły. 

Pobierz HelloMind: Hypnotherapy – Deeper than Meditation z Google Play! 

Zobacz także: Stres pracowników zagraża cyberbezpieczeństwu firm – ekspert ostrzega

The Mindfulness App: relax, calm, focus and sleep

W The Mindfulness masz możliwość założenia swojego profilu, w którym otrzymasz statystki na temat swoich małych i dużych sukcesów. Aplikacja do medytacji będzie przypominać się na ekranie blokady co pewien czas — abyś na pewno pamiętał o regularnych ćwiczeniach. Tym, co przede wszystkim przekonuje do zainstalowania The Mindfulness, są zakresy tematyczne. Znajdziesz wiele różnych tematów, w których kierunku chciałbyś medytować. Aplikacja sama w sobie jest bardzo prosta i przejrzysta. Dzięki temu można się po niej łatwo poruszać.  

Pobierz The Mindfulness App: relax, calm, focus and sleep z Google Play! 

Zobacz także: Zbierasz wspomnienia? Aplikacje do pisania pamiętnika zachowają wszystkie chwile

Mindy — medytacja, sen, muzyka

Kolejna propozycja dla chcących medytować. Liczy się dla Ciebie, aby materiały były solidnie przygotowane? Jeśli tak, wówczas Mindy jest odpowiednim wyborem, ponieważ tutejsze kursy są przygotowywane przez certyfikowanych trenerów. Poza tym aplikacja do medytacji może śmiało chwalić się pokaźnością swojej biblioteki, gdzie znajdziesz muzykę i zbiór wiadomości, z których będziesz czerpać wiedzę. Dodatkowo pojawia się opcja wyboru lektora — to przecież ważne, kto do Ciebie mówi. W Mindy możesz mieć znajomych. Zaproś ich i motywujcie siebie nawzajem do kolejnych kroków na drodze medytacji. Aplikacja przez cały czas sprawdza efekty Twoich starań i prezentuje je w statystykach. 

Pobierz Mindy — medytacja, sen, muzyka z Google Play! 

Aplikacje do medytacji pomogą Ci zrobić pierwszy krok w kierunku znalezienia ukojenia swoich nerwów. Dzięki temu nie musisz oglądać przydługawe poradniki na YouTube, gdzie wstęp i mówienie o własnej osobie zajmuje połowę filmu. Aplikacje do medytacji są znacznie konkretniejsze i nie stracisz w nich czasu na słuchanie o tym, kim ktoś jest. Znajdziesz tutaj sporo narzędzi i dodatków do tego, jak lepiej przygotować wszystko pod kątem medytowania. Aplikację masz zawsze pod ręką, dlatego możesz medytować nawet jeśli jesteś poza domem. Z powyższymi rozwiązaniami będzie zdecydowanie łatwiej. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz 4144132 z Pixabay

    Sprawdź najnowsze wpisy