Obecnie stres jest poważną chorobą, z którą borykają się w zasadzie wszystkie grupy społeczne – zarówno młodzi jak i starsi. Żyjemy bardzo szybko i intensywnie. Każdy chce od życia coraz więcej, a taki styl życia niestety ma swoją cenę. Jednak prędzej, czy później na pewno przyjdzie czas, kiedy będziesz musiał zatroszczyć się o swoje zdrowie – i tutaj drobna sugestia, ale zdecydowanie lepiej zrobić to wcześniej niż później. W tym między innymi mogą pomóc Ci specjalne aplikacje do redukcji stresu, które pozwolą na dążenie do spokoju i życiowej równowagi. 

Relax Lite: Stress Relief

Aplikacja bazuje na jednym z najpopularniejszym sposobie redukowania stresu, czyli na ćwiczeniach oddechowych. Znajdziesz tu sesje treningowe powiązane z muzyką dopasowaną do każdej fazy oddechu. Relax Lite stanowi również dobre wprowadzenie do medytacji. Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i nie zawiera żadnych zbędnych funkcji, których nadmiar mógłby jedynie potęgować Twój stres. Bardzo szybko możesz rozpocząć trening – wystarczy, że wybierzesz, czy interesuje Cię medytacja, czy może jednak ćwiczenia oddechowe oraz poziom zaawansowania i gotowe. Kilka minut powinno wystarczyć, aby zredukować stres.

Pobierz Relax Lite: Stress Relief z Google Play.

Headspace: Meditation & Sleep

Aplikacja nastawiona jest na redukcję stresu poprzez medytację. Headspace dostępna jest jednak w języku angielskim, dlatego bez jego znajomości sesje treningowe mogą nam przysporzyć jedynie więcej nerwów. Trening rozpoczyna się od kilkuminutowego wprowadzenia i ćwiczeń medytacji. Kluczem do sukcesu są regularne sesje, o których dostaniesz codziennie przypomnienie. Ćwiczenia dobierane są na podstawie krótkiej ankiety, którą wypełniasz zaraz po pierwszym uruchomieniu Headspace. W aplikacji znajdziesz również dodatkowe przewodniki w formie animacji, które sprawdzą się też w przypadku osób nieznających angielskiego.

Pobierz Headspace: Meditation & Sleep z Google Play.

Zobacz także: Jakie aplikacje do ćwiczeń fitness warto wybrać, aby były efekty?

Joga dla Początkujących- Ćwiczenia Joga w Domu

Nie tylko ćwiczenia oddechowe i medytacja mogą pomóc Ci w redukcji stresu. Joga jest równie dobrym rozwiązaniem. Aplikacja Joga dla Początkujących pomoże Ci się zrelaksować w trakcie prostych ćwiczeń, do których wykonania nie potrzebujesz żadnego sprzętu. Dostępne pozycje ukierunkowane są na różne partie ciała, dzięki czemu regularne ćwiczenia wpływają na elastyczność, prawidłową postawę ciała oraz zmniejszają ryzyko obrażeń. Najlepsze efekty osiągniesz łącząc ćwiczenia z medytacją. W aplikacji znajdziesz 3 plany treningowe, które różnią się poziomem trudności. Każde ćwiczenie jest dokładnie opisane, co pomoże Ci je prawidłowo wykonać.

Pobierz Joga dla Początkujących- Ćwiczenia Joga w Domu z Google Play.

Relax Melodies: Sleep Sounds, Meditation & Stories

Twórcy aplikacji postawili na redukcję stresu za pomocą odpowiednio dobranej muzyki. Głównym zadaniem narzędzia jest więc uspakajanie i ułatwianie zasypiania. Nie musisz słuchać gotowych playlist, możesz również stworzyć swoją własną z dźwięków, które najlepiej sprawdzają się w naszym przypadku. W Relax Melodies możesz wybierać między odgłosami natury i otoczenia, spokojnymi melodiami oraz dźwiękami medytacyjnymi. Gotową playlistę możesz później zapisać i wykorzystywać w dowolnym momencie. W aplikacji znajdziesz również ćwiczenia relaksacyjne, jednak większość z nich dostępnych jest w płatnej wersji Relax Melodies.

Pobierz Relax Melodies: Sleep Sounds, Meditation & Stories z Google Play.

Zobacz także: Stres pracowników zagraża cyberbezpieczeństwu firm – ekspert ostrzega

Sanvello for Anxiety, Depression & Stress

Aplikacja stworzona z myślą o osobach borykających się ze stresem, różnymi lękami i depresją. Integralną część stanowi społeczność, dzięki której możesz uczestniczyć w anonimowych dyskusjach na przeróżne tematy. W ten sposób nie będziesz się czuć samotny. Aplikacja pomoże Ci zrozumieć siebie, swoje myśli i nastroje, dzięki czemu dowiesz się, skąd biorą się negatywne emocje. Znajdziesz tu również wskazówki dotyczące medytacji czy narzędzia, które pomogą Ci poradzić sobie w trudnych chwilach. Wersja dostępna dla polskich użytkowników jest jednak znacznie okrojona.

Pobierz Sanvello for Anxiety, Depression & Stress z Google Play.

Aplikacje do redukcji stresu pozwolą Ci zadbać o swoje zdrowie. W ten sposób postarasz się zaprowadzić porządek i poukładać swoje sprawy. Nawet jeśli złośliwi będą twierdzić, że aplikacja Ci w tym nie pomoże, możliwe, że faktycznie ich argumenty będą słuszne, bo kwestia zapanowania nad stresem jest znaczenie bardziej złożona. Warto jednak wiedzieć, że zawsze lepiej zrobić jakikolwiek krok niż żadnego, a wybór aplikacji takim właśnie ruchem jest.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Ryan McGuire z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.