ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje do pisania pamiętnika

Zbierasz wspomnienia? Aplikacje do pisania pamiętnika zachowają wszystkie chwile

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Pamiętasz, jak miałeś pamiętnik? A może zawsze chciałeś, ale nigdy nie zrobiłeś żadnego ruchu w tym kierunku? Pisanie swoich przemyśleń oraz wspomnień jest bardzo dobrym sposobem na ułożenie swoich myśli, zachowania ich oraz popracowania nad swoją regularnością. Aplikacje do pisania pamiętnika pozwolą Ci siadać codziennie i spisywać to, co masz w głowie. To bardzo wygodne rozwiązanie dzięki, któremu nie musisz przejmować się o zeszyt i jego przewożenie. Pamiętnik w telefonie jest zawsze z Tobą. Czy warto prowadzić w ogóle taki pamiętnik? Oczywiście, że tak. Przede wszystkim można znaleźć jeden bardzo duży problem. W ten sposób wyrzucisz z siebie wszystko, co Cię gryzie. Bardzo możliwe, że w ten sposób zaczniesz sobie lepiej radzić ze stresem. 

My Diary – Journal, Diary, Daily Journal with Lock

Jedna z ciekawszych propozycji na jakie można trafić w Google Play. My Diary przyciąga użytkownika ze względu na wygląd. Aplikacja prezentuje się bardzo nowocześnie. Jest bardzo rozbudowaną propozycją, co docenią zwłaszcza Ci, dla których sam tekst to za mało i potrzebują więcej. W My Diary możesz dodawać zdjęcia, znaczniki, emotikony oraz notatki głosowe. To nie koniec, ponieważ możesz również wykonywać rysunki. Dzięki temu masz wszystkie cyfrowe możliwości na wyrażanie siebie oraz opisanie wszystkich wydarzeń. Sam deisgn jest minimalistyczny i elegancki. Na pewno odnajdziesz się we wszsytkich opcjach i będziesz w stanie odpowiednio poruszać. A co kiedy telefon wpadnie w czyjeś ręce? Tradycyjne pamiętniki mają swoje kłódeczki, a te cyforwe blokadę PIN. Dla estetów na pewno spodobają się opcje personalizacji. Możesz wybierać spośród wielu motywów, które pozwolą uczynić z My Diary Twój świat. Boisz się o to, że przyjdzie dzień, kiedy stracisz wszystkie swoje zapiski? Nie musisz się tym przejmować – możesz skorzystać z opcji synchronizacji z Dyskiem Google. 

Pobierz My Diary – Journal, Diary, Daily Journal with Lock z Google Play! 

Zobacz także: Książki to nie wszystko? Aplikacje do czytania komiksów pozwolą być nowoczesnym czytelnikiem

Life : Personal Diary, Journal, NoteBook

To aplikacja nieco prostsza niż powyższa propozycja. Posiada zdecydowanie uboższy design. Jednak nadal oferuje dużo opcji takich jak dodawanie zdjęć i personalizowanie swojego pamiętnika – przykładowo możesz wybrać swoją ulubioną czcionkę. Podobnie jak w przypadku My Diary ofeuje możliwość zapisywania danych na chmurze. Dzięki temu jesteś w stanie zabezpieczyć swoje zapiski przed ich utratą w przypadku awarii urządzenia. Warto korzystać z tej opcji i nie myśleć, do jakiej tragedii doszłoby, gdybyś stracił dorobek z kilku miesięcy a nawet lat. 

Pobierz Life : Personal Diary, Journal, Note Book z Google Play! 

Zobacz także: Nie masz czasu na książki? Aplikacje do szybkiego czytania pomogą się dostosować

Mój pamiętnik — prosta aplikacja dla niewymagających

To banalna aplikacja dla osób. które nie wymagają żadnych fajerwerków od aplikacji. Propozycja jest zaprojektowana przede wszystkim dla tych osób, które chcą zainstalować, wejść i napisać. Nic więcej. Jest jeden mały mankament. Niby mówi się, że wygląd jest nieważny, a później jednak okazuje się inaczej. Niestety pod tym kątem Mój pamiętnik nie wypada zbyt ciekawie, ponieważ wygląda jak z innej epoki i przez to pozostaje niestety jeszcze daleko w tyle – porównując do obecnych trendów i standardów w designie. Jeśli nie przeszkadza użytkownikowi jego strona wizualna, jest to na pewno funkcjonalna propozycja. Aplikacja do pisania pamiętnika jest zabezpieczona kodem PIN, który sam ustalasz. Dzięki temu Twoje przemyślenia nie trafią w szpony ciekawskiej osoby. 

Pobierz Mój Pamiętnik z Google Play! 

Zobacz także: Muzyka, podcasty i… książki – działalność Spotify znów się poszerza

Aplikacje do pisania pamiętnika są dobrym rozwiązaniem dla osób zabieganych, które ciągle nie mają czasu, aby usiąść i na spokojnie zjeść obiad, a co dopiero pisać pamiętnik. Dlatego telefon z mobilnym kajetem na wspomnienia może załatwić tę sprawę i pomóc znaleźć kilka minut na spisywanie swoich przemyśleń. Często dochodzi do sytuacji, kiedy zwalnia się nieco czas i jednak znalazłbyś chwilę na napisanie pamiętnika, ale… go po prostu przy sobie nie masz. Tutaj znowu ratunkiem stają się aplikacje. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz CharuTyagi z Pixabay

    Sprawdź najnowsze wpisy