ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Aplikacje ze streszczeniami lektur

Te aplikacje ze streszczeniami książek poduczą Cię z lektur

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Czytanie lektur ostatnimi czasy nie cieszy się najlepszymi statystykami. Coraz częściej można spotkać się z sytuacją, w której młody człowiek nie decyduje się na czytanie książek zlecanych przez polonistę. Obecny kanon lektur najwyraźniej nie trafia do najmłodszych między innymi ze względu na pozycje z trudną i starą polszczyzną. Wiele z nich zawiera również wiele przeróżnych wątków historycznych. A te zazwyczaj potrafią być najtrudniejsze do zrozumienia. Co może ratować? Aplikacje ze streszczeniami książek pozwolą zapoznać się z ich treścią i być przygotowanym do sprawdzianu. Telefon masz zawsze pod ręką i każdą wolną chwilę możesz poświęcić na lepsze przygotowanie się do sprawdzianu. 

Streszczenia Lektur

To jedna z lepiej kojarzonych pozycji przez uczniów. Jest dostępna w Google Play już od długiego czasu i niejedno pokolenie już przejechało na niej szkołę. Do tej pory nie zobaczyła większych aktualizacji, a co za tym idzie, jej budowa jest bardzo prosta. Czy to źle? NIE! Dzięki temu możesz w końcu skupić się po prostu nad samym czytaniem. To właśnie jest najważniejsze. Nie znajdziesz tutaj żadnych dodatkowych i zbędnych opcji. Wybierasz lekturę i czytasz streszczenia oraz opracowania. To przecież takie proste! 

Pobierz Streszczenia Lektur z Google Play! 

Zobacz także: Szkoła zamknięta? Musisz zrobić jakiś projekt z teamem? Przyda Ci się tablica online do pisania!

Lekturowo

To już zdecydowanie nowocześniejsza propozycja dla uczniów. Tryb ciemny na pewno docenią jego zwolennicy oraz nocne marki, które będą przygotowywać się do sprawdzianu nie tylko dniami, ale szczególnie nocami. Materiały w Lekturowie są bardzo skrupulatnie przygotowane. Dowiesz się nie tylko na temat poszczególnych wydarzeń w lekturze, ale również zapoznasz się z z ważnymi motywami literackimi oraz nawiązaniami do epoki, w której dany pisarz tworzył. Może nie jest to najważniejszą cechą, ale Lekturowo przyciąga uwagę również swoim wyglądem. 

Pobierz Lekturowo z Google Play! 

Zobacz także:  Książki to nie wszystko? Aplikacje do czytania komiksów pozwolą być nowoczesnym czytelnikiem

Omnibus — opracowania, testy, fiszki, streszczenia

Jedna z nowocześniejszych aplikacji. Wskazuję na to przede wszystkim design. Komiksowe grafiki, które starannie dekorują treści zgromadzone w aplikacji. Dodatkowo znajdziesz tutaj pomoc do innych przedmiotów takich jak fizyka. Dzięki temu przygotujesz się jednocześnie na pozostałe sprawdziany, bo przecież poprawna polszczyzna i wiedza o literaturze to nie wszystko. Aplikacja jest bardzo intuicyjna. Szybko nauczysz się po niej poruszać. 

Pobierz Omnibus – opracowania, testy, fiszki, streszczenia z Google Play! 

Zobacz także: Muzyka, podcasty i… książki – działalność Spotify znów się poszerza

Podsumowania z książek za darmo: samopomoc

Aplikacja ze streszczeniami książek, która od razu przyciąga uwagę, ze względu na ładne grafiki, które w niej zawarto. Aplikacja proponuje o wiele więcej niż typowe propozycje na rynku, ponieważ w jej opracowaniach można znaleźć również książki, które niekoniecznie są w kanonie lektur. Jednak stanowią ważne pozycje z zakresu współczesnej literatury. Lektury są opracowane również pod kątem poszczególnych epok. Streszczenia, które znajdziesz w aplikacji, pomogą lepiej zrozumieć zawiłe treści lektur. 

Pobierz Podsumowania z książek za darmo: samopomoc z Google Play! 

Zobacz także: Nie masz czasu na książki? Aplikacje do szybkiego czytania pomogą się dostosować

Aplikacje ze streszczeniami lektur pozwalają przygotować się do przerabiania lektury. Niezależnie od tego, czy została przez Ciebie przeczytana, czy nie. W każdej sytuacji warto przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia oraz pozostałe kwestie, które są charakterystyczne dla danej pozycji. W ten sposób możesz zapunktować na sprawdzianie oraz bezpośrednio na lekcjach podczas omawiania lektur. Wszystkie propozycje są bardzo intuicyjne. Instalujesz i od razu korzystasz. Nie musisz przejmować się tym, że znajdziesz tam milion funkcji, które Cię przytłoczą. Większość aplikacji jest bardzo prosta. Nie znajdziesz tam nic więcej poza samymi opracowaniami oraz streszczeniami książek. Dzięki temu od razu weźmiesz się do nauki.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Henryk Niestrój z Pixabay 

    Sprawdź najnowsze wpisy