Seniorzy

Chcesz zadbać o starsze osoby? Aplikacje dla zdrowia seniorów pozwolą opiekować się lepiej

Kamil Żółkiewicz Kamil Żółkiewicz Aplikacje

Czy starsze osoby mają na tyle konserwatywne podejście do świata, że era smartfonów jest dla nich sferą nie do pojęcia? Pewnie, że nie, ponieważ z roku na rok seniorzy coraz bardziej przekonują się do nowoczesnych technologii. Dlaczego? Dzięki temu jest im zdecydowanie łatwiej żyć. Mają kontakt z wnukami na odległość. Mogą ich zobaczyć. Doceniają na pewno również fakt, jak dużo spraw można załatwić przy wykorzystaniu tego małego urządzenia. Aplikacje dla zdrowia seniorów pozwolą zadbać o nich jeszcze bardziej. 

Luminosity — główka musi pracować 

W tej aplikacji znajdziesz wiele różnych łamigłówek i gier zręcznościowych, które pomogą zachować Twój mózg w najlepszej kondycji. Celem Luminosity jest przetestowanie sprawności mózgu. Wszystkie zagadki można potraktować także jako ćwiczenie dla mózgu i swoich umiejętności poznawczych. Użytkownik otrzymuje wiadomość  o swoich mocnych i słabych stronach. Wszystkie Twoje efekty są oczywiście zapisywane na bieżąco. Luminosity pozwala zadbać o motywację. Zwraca uwagę, co jest dobrze, a co źle. Dzięki temu będziesz w stanie podciągnąć się w swoich najsłabszych sferach, na które wskazała aplikacja. Luminosity nie jest skomplikowane w obsłudze. Każdy senior powinien sobie poradzić — ewentualnie z małą pomocą dla tych mniej wprawionych. 

Pobierz Luminosity z Google Play! 

SideChef — przepisy zgodne z Twoją dietą

Wielu emerytów ma różne problemy zdrowotne. Dlatego muszą stosować dietę. Nie zawsze jest to proste zadanie. Zazwyczaj największą trudnością jest zaplanowanie wszystkich posiłków i utrzymanie ich zgodnie ze wszystkimi wytycznymi. SideChef Ci w tym pomoże. Aplikacja posiada przepisy dopasowane pod różne rodzaje diety. Dzięki temu zaoszczędzisz dużo czasu, ponieważ ułożenie przygotowanie wszystkich posiłków zgodnie z zaleceniami potrafi zająć bardzo dużo czasu. Pozwól się wyręczyć w pewnych kwestiach z SideChef. 

Pobierz SideChef z Google Play! 

Google Keep — Twój senior nie zapomni o żadnej tabletce 

Propozycja od giganta z Mountain View jest bardzo dobrym pomysłem dla seniorów. Jednym z głównych powodów jest prostota. To bardzo proste narzędzie, które na pewno nie będzie skomplikowana dla babci lub dziadka. W dawkowaniu leków bardzo ważnym czynnikiem warunkującym ich skuteczności jest regularność. Czasami w natłoku obowiązków nie jest wielki problemem zapomnieć o tym jakże ważnym obowiązku — brania leków. Możliwość dodawania przypomnień o określonej porze jest zbawienna w wielu sytuacjach. Ustawienie zapętlania wydarzenia zwalnia użytkownika z obowiązku pamiętania. 

Pobierz Google Keep z Google Play! 

Zobacz także: Zdrowie Polaków w pandemii: dalej trujemy się papierosami na potęgę. Technologia może pomóc lepiej niż poradnie?

Zdrowe Zakupy — nie musisz być oczytany, by wiedzieć wszystko o produktach 

Aplikacja bardzo proste w użytkowaniu. Wystarczy zeskanować i artykułu, aby dowiedzieć się, czy jest to na pewno dobry (zdrowy) wybór. Cały fenomen tej aplikacji polega na tym, że jest ona bardzo prosto zaprojektowana. Po prostu wystarczy zeskanować produkt, a aplikacja sama w jednej chwili przeanalizuje za seniora i powie, czy produkt jest dla niego wartościowy, czy jednak należy go unikać szerokim łukiem. 

Pobierz Zdrowe Zakupy z Google Play! 

Zobacz także: 2021 będzie rokiem chmury i troski o zdrowie

Krokomierz — Bezpłatny Licznik Kroków i Kalorii 

Seniorzy potrzebują spędzać dużo czasu na powietrzu. Ruch ma zdecydowanie lepszy wpływ dla starszych osób niż siedzenie przed telewizorem. Posiadanie aplikacji krokomierza zawsze jest pewną motywacją, gdzie można sprawdzać i zmuszać się do robienia jeszcze większych dystansów. W ten sposób starsza osoba będzie mieć okazję przebywać częściej na powietrzu. Aplikacja pozwala również monitorować stan wypitej wody i przypominać i konieczności uzupełnienia płynów. 

Zobacz także: Medycyna, rozwój osobisty, ćwiczenia i joga – internetowe trendy związane ze zdrowiem

Pobierz Krokomierz — Bezpłatny Licznik Kroków i Kalorii z Google Play! 

Aplikacje dla zdrowia seniorów bardzo często wyręczają. Nie tylko wnuków, ale również ich dziadków i babcie. Dzięki temu wszystko będzie pod kontrolą nawet na odległość- w te dni, kiedy nie będzie możliwości, aby odwiedzić seniora I skontrolować, czy wszystko w porządku. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Sabine van Erp z Pixabay

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy