internetowe trendy związane ze zdrowiem

Medycyna, rozwój osobisty, ćwiczenia i joga – internetowe trendy związane ze zdrowiem

2 minuty czytania
Komentarze

2020 rok dla wszystkich był bardzo trudny – wiele aktywności musieliśmy przenieść do świata wirtualnego. Internetowe trendy związane ze zdrowiem opracowane przez platformę ClickMeeting pokazują, jakimi dziedzinami szeroko pojętego zdrowia i dbania o siebie interesowali się Polacy na przestrzeni minionych 12 miesięcy.

Internetowe trendy związane ze zdrowiem w 2020 roku

2020 rok zmienił sposób, w jaki korzystamy ze służby zdrowia. Teleporady i wizyty online stały się domyślnymi rozwiązaniami w przypadku lekkich schorzeń. W porównaniu do stycznia 2020, w marcu tego samego roku popularność haseł internetowych związanych z medycyną zdalną wzrosła o 367%. Szukaliśmy takich fraz, jak e-wizyta czy lekarz online. W maju popularność tego typu haseł spadła do 107%, jednak w grudniu ponownie rosła, osiągając 129%.

Co z pozostałymi dziedzinami zdrowia i dbania o siebie?

  • Wsparcie psychologiczne: popularność haseł takich jak e-terapia i e-porada wzrosła w marcu o 616% w porównaniu do stycznia. W maju było to 88%, w październiku – 176%, natomiast w grudniu 76%.
  • Rozwój osobisty: hasła typu coach i trener zaczęły być wyszukiwane 3-4x częściej niż na początku 2020 roku.
  • Trening i ćwiczenia: zainteresowanie hasłami trening online i ćwiczenia online wzrosło w marcu o 345% w porównaniu do stycznia, a w kwietniu – o 333%. W czerwcu spadło do 194%, w listopadzie do 82%, a w grudniu do 37%.
  • Taniec i joga: w marcu liczba wyszukiwań frazy joga online wzrosła o 827% w porównaniu do stycznia, w kwietniu osiągnęła 513%. W październiku – 155%, w grudniu – 310%.

Czytaj także: Chrome w wersji 88 powie Ci, czy Twoje hasła są bezpieczne

Pandemia skłoniła wiele osób do korzystania z webinarów. Raport ClickMeeting pokazuje, że 39% respondentów wykorzystuje je do celów edukacyjnych. 29% badanych webinary służą do profesjonalnych sesji szkoleniowych, taki sam wynik osiągnęły spotkania biznesowe z pracownikami. 24% respondentów korzysta z webinarów do współpracy nad projektami.

źródło: ClickMeeting

Motyw