Obecnie rośnie trend na zdrowy tryb życia. Wiele osób zdrowo się odżywia i stara ruszać. Bieganie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli masz zamiar pozbyć się nadmiaru kilogramów. W tym celu warto pobrać aplikację do biegania. To ona zadba o regularne treningi i właściwą motywację. W niej możesz sprawdzać z satysfakcją wiele statystyki – między innymi ile zrobiłeś kilometrów.

Endomondo – aplikacja do biegania, którą znają prawie wszyscy

Jest jedna z najpopularniejszych aplikacji. Endomondo pozwala Ci na śledzenie pokonanej trasy za pomocą GPS. Możesz również dostać informację audio o czasie, tempie, prędkości i odległości po każdym przebiegniętym kilometrze bądź mili. Wszystkie te parametry znajdziesz również w podsumowaniu treningu, który dodatkowo wzbogacony jest o liczbę spalonych kalorii. Bieganie to nie wszystko, dlatego aplikacja wyposażona jest również w dziennik, gdzie dodasz wszystkie swoje inne treningi. Aplikacja do biegania powiadomi Cię również o Twoich nowych rekordach życiowych. Endomondo zsynchronizujesz też z wieloma innymi aplikacjami oraz urządzeniami np. Garmin Connect, Fitbit, Google Fit, sprzęt Samsung Gear, Android Wear oraz wiele innych. Możesz również śledzić postępy swoich znajomych i chwalić się swoimi osiągnięciami w mediach społecznościowych.

Pobierz Endomondo z Google Play.

Zobacz także: Aktualizacja Google Fit sprawia, iż aplikacja jest lepsza od Endomondo?

adidas Running by Runtastic

Aplikacja, podobnie jak Endomondo umożliwia Ci prześledzenie Twojej trasy biegowej, prędkości, tempa, pokonanego dystansu oraz liczby spalonych kalorii. Ciekawą funkcję stanowi „auto-pauza”, która automatycznie zatrzyma aktywność, gdy użytkownik aplikacji się zatrzyma. W trakcie biegu wszystkie najistotniejsze informacje poda Ci trener głosowy. Wyznaczaj sobie cele i śledź swoje rekordy. Adidas Running by Runtastic pozwala również śledzić postępy Twoich znajomych, możesz nawet utworzyć grupę, aby motywować się wzajemnie do treningów. Nie jest to również jedynie aplikacja do biegania, możesz również rejestrować swoje inne aktywności np. spacerowanie, jazdę na rowerze i wiele innych. Adidas Running by Runtastic pozwala na synchronizację z innymi aplikacjami i urządzeniami.

Pobierz adidas Running by Runtastic z Google Play.

Sports Tracker – aplikacja dla aktywnych

Sports Tracker nie powstał wyłącznie z myślą o osobach, które biegają. Aplikacja pozwala również na śledzenie aktywności takich jak jazda na rowerze, wspinaczki i wędrówki górskie czy sporty zimowe. Oprogramowanie wykorzystuje GPS w telefonie, abyś później mógł przeanalizować spalone kalorie, średnią prędkość czy pokonaną wysokość. Wszystkie dane możesz zapisywać w dzienniku treningowym i później wykonać kopię zapasową, dzięki czemu nie stracisz cennych informacji. Aplikacja zawiera również funkcję trenera głosowego, dzięki czemu będziesz otrzymywać wskazówki audio w trakcie treningu. Sports Tracker stawia również na wzajemną motywację, dlatego możesz dzielić się swoimi postępami, ulubionymi trasami czy zdjęciami na mediach społecznościowych. Aplikacji nie można niestety sparować z wieloma popularnymi urządzeniami do monitorowania tętna.

Pobierz Sports Tracker z Google Play.

Zobacz także: Garmin Venu Sq – tańszy nie znaczy gorszy, czyli nowy zegarek dla aktywnych

Running Distance Tracker +

Aplikacja do biegania umożliwia Ci monitorowanie dystansu, spalonych kalorii i tempa biegu oraz wysłuchiwanie komunikatów o postępach w zależności od odległości lub czasu. Running Distance Tracker + przechowuje również informacje o Twoich treningach oraz historię tras. Co więcej, aplikacja oferuje dostęp do odtwarzacza muzyki. Do każdego z Twoich biegów przypisywana jest mapka, zgodnie z danymi odczytanymi z GPS. Przejrzyste, intuicyjne menu zdecydowanie ułatwia obsługę, jedyne utrudnienie stanowić może fakt, że aplikacja jest dostępna jedynie w języku angielskim.

Pobierz Running Distance Tracker + z Google Play.

Uruchom z MapMyRun

To rozwiązanie idealne zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i tych, którzy trenują od dawna. Aplikację możesz sparować z obuwiem Under Armour oraz z większością urządzeń typu wearables. Jeśli jednak chcesz śledzić spalanie kalorii, będziesz potrzebować do tego osobnej aplikacji. W trakcie treningu MapMyRun daje Ci wskazówki audio, dotykowe oraz wizualne o postępach w czasie rzeczywistym. Możesz także wyszukiwać i tworzyć trasy biegowe. MapMyRun pozwala Ci również na dołączenie do społeczności, aby móc połączyć się ze znajomymi, udostępniać ulubione trasy czy brać udział w wyzwaniach i wygrywać nagrody.

Pobierz Uruchom z MapMyRun z Google Play.

Zobacz także: Chcesz schudnąć? Sprawdź, która aplikacja do liczenia kalorii będzie dla Ciebie najlepsza

Aplikacje do biegania oferują podobne podstawowe funkcje. Nie oznacza to jednak, że wybór odpowiedniego oprogramowania będzie prosty. Tutaj szalę mogą przeważyć niezbędne dodatki, np. możliwość połączenia z innymi aplikacjami oraz urządzeniami, które pomagają w prowadzeniu zdrowego trybu życia czy dostępność dziennika treningów.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Steve Buissinne z Pixabay

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.