ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Kalorie

Chcesz schudnąć? Sprawdź, która aplikacja do liczenia kalorii będzie dla Ciebie najlepsza

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Dla wielu osób licznie kalorii jest obowiązkiem, jeśli chcą stać na straży idealnej sylwetki. Dla innych to znowu kwestia zdrowego stylu życia. Dawniej można było prowadzić w tym celu notes, gdzie przechowywano wszystkie statystyki. Teraz jest troszkę łatwiej. Wystarczy Ci odpowiednia aplikacja do liczenia kalorii, która będzie martwić się o wszystko za Ciebie. Przygotuje ona pełne statystyki, a przy okazji znajdziesz wiele cennych porad, które pozwolą, aby Twoje życie było jeszcze bardziej fit. Takie aplikacje podpowiedzą Ci nawet, jakie posiłki warto wprowadzić do swojej diety, aby zaoszczędzić na kaloriach. 

Fitatu Licznik Kalorii i Dieta

Jest to chyba najpowszechniejsza aplikacja do liczenia kalorii. Nic dziwnego, ponieważ oferuje wiele różnych funkcji. Fitatu zawiera bardzo bogatą bazę dań oraz produktów, możesz nawet dodawać własne, jednak czasami trudno jest coś wyszukać. Poza licznikiem kalorii aplikacja pozwala Ci na śledzenie wypitej wody oraz monitorowanie spożycia składników odżywczych. Znajdziesz tu również polskie miary użyteczne np. kromka, łyżeczka czy garść oraz przepisy na polskie potrawy. Dzięki Licznikowi Kalorii zadbasz o regularność swoich posiłków oraz picie wody, ponieważ możesz ustawić stosowne przypomnienia. Sama aplikacja jest prosta w obsłudze i możesz ją połączyć z innymi, np. Google Fit czy Endomondo.

Pobierz Fitatu z Google Play.

Zobacz także: Zdrowe Zakupy – dzięki tej aplikacji wybierzesz lepsze produkty

FatSecret Licznik Kalorii

Kolejny licznik, który zawiera bogatą bazę produktów i do tego pomysły na dietetyczne posiłki z informacjami o wartościach odżywczy. Możesz wyznaczyć swój cel, do którego dążysz – utrzymanie wagi, jej wzrost lub spadek. Sama aplikacja do liczenia kalorii jest prosta w obsłudze i posiada dodatkowo kontroler wagi, na podstawie którego stworzysz wykres obrazujący zmianę masy Twojego ciała. Aplikacja pozwala na planowanie posiłków, śledzenie informacji o treningach oraz postępach.

Pobierz FatSecret Licznik Kalorii z Google Play.

YAZIO – Licznik Kalorii

Podobnie jak FatSecret, YAZIO umożliwia wyznaczenie celi, do których będziesz dążyć. Możesz wybrać pomiędzy przyrostem masy mięśniowej, utrzymaniem wagi oraz chudnięciem. Apka zawiera dziennik, w którym musisz notować swoją aktywność fizyczną oraz spożyte posiłki. Na podstawie tego wyliczane są spożyte i spalone przez Ciebie kalorie. Na podstawie efektu, który chcesz osiągnąć oraz podanych przez Ciebie danych takich jak płeć, waga, wzrost oraz poziom aktywności fizycznej aplikacja do liczenia kalorii obliczy zarówno zapotrzebowanie kaloryczne, jak i procentowy udział tłuszczy, węglowodanów oraz białek w diecie. YAZIO pozwala Ci również na bieżąco sprawdzać, ile jeszcze kalorii Ci pozostało, monitorować Twoje postępy, wagę oraz pomiary ciała. Możesz również połączyć ją z niektórymi aplikacjami fitness, np. Google Fit. 

Pobierz YAZIO – Licznik Kalorii z Google Play.

MyFitnessPal – nie tylko aplikacja do liczenia kalorii

Podobnie jak Fitatu, MyFitnessPal posiada bogatą bazę produktów, przekąsek oraz posiłków z całego świata. Licznik kalorii umożliwia na ustalenie swojego celu, czyli wagi, którą chcesz tracić tygodniowo. Na podstawie tego wyznaczany dzienny bilans kalorii. W osiągnięciu zamierzonego celu pomoże Ci ponad 350 popularnych ćwiczeń. Swoje postępy możesz śledzić na wykresie. Aplikacja do liczenia kalorii jest wyposażona również w skaner kodów kreskowych, który ułatwi Ci szukanie w bazie danych produktów. W trzymaniu się swoich celów może pomóc Ci sieć społecznościowa – możesz dzielić się danymi ze znajomymi, publikować swoje przemyślenia i ustawić własny status.

Pobierz MyFitnessPal z Google Play.

Zobacz także: Koniec świątecznego obżarstwa? Te aplikacje zmotywują do spalenia kalorii

VitaScale kalkulator kalorii i wymienników

VitaScale została stworzona z myślą o diabetykach 1 typu, dlatego poza licznik kalorii wyposażona jest ona w kalkulator kalorii. Znajdziesz tutaj nie tylko bogatą bazę produktów, ale także przelicznik wartości odżywczych. Aplikacja do liczenia kalorii pozwala Ci również na planowanie własnej diety i zdefiniowanie własnego dziennego zapotrzebowania na kalorie i wartości odżywcze. Możesz również dodawać własne produkty i szukać danych składników za pomocą skanera kodów. VitaScale zawiera również specjalne funkcje dla cukrzyków takie jak obliczanie jednostek insuliny, dzienniczek diabetyka, kalkulator WW i WBT oraz statystyki pomiarów glikemii w formie wykresów.

Pobierz VitaScale kalkulator kalorii i wymienników z Google Play.

Aplikacja aplikacji nie jest równa. Każda ma dodatkowe funkcje, które mogą jednocześnie zrazić, jak i zachęcić użytkownika. Jest to oczywiście kwestia gustu – to siła, z którą się nie dyskutuje. Powyższe aplikacje posiadają podstawowe opcje takie jak liczenie kalorii i sporządzanie statystyk. Jeśli nie potrzebujesz niczego więcej poza wymienionym, zdecyduj się na klasyczne aplikacje bez dodatkowych możliwości.

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Steve Buissinne z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy