LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Smartwatch do 500 zł. Oto najchętniej wybierane przez Polaków modele

Zaktualizowano

Smartwatch do 500 zł — jakich funkcji można się spodziewać?

Opis obrazu: Osoba w czerwonawym płaszczu nosi czarny smartwatch na nadgarstku.
Fot. Fitbit / materiały prasowe

Smartwatch do 500 zł to przydatne narzędzie, które w praktyczny sposób pokaże powiadomienia i wiele więcej. 500 złotych jest więc już kwotą, w której kupić można dobrze wykonane urządzenie, które zaoferuje mnóstwo funkcji. Nie będzie to może urządzenie dające nam absolutnie wszystko, czego moglibyśmy sobie wymarzyć, ale w takim budżecie trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami.

Jednak 500 złotych jest kwotą, za którą kupić można dobrego smartwatcha. W tym budżecie kupujący może liczyć na prostokątny lub kwadratowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED. Cechuje się ona żywymi kolorami i głęboką czernią. Modele w założonej kwocie będą też wyposażone w szereg przydatnych funkcji i czujników. Polecane zegarki zmierzą puls, ale też nasycenie krwi tlenem za pomocą pulsoksymetru. Poniżej możecie zobaczyć, jaki smartwatch do 500 zł naszym zdaniem warto mieć na swojej ręce.

Zobacz inne rankingi w tej kategorii:

Xiaomi Band 8 Pro

Czarny smartwatch na białym tle, z ekranem wyświetlającym czas, datę, tętno i różne wskaźniki aktywności.
Fot. Xiaomi / materiały prasowe

Zacznijmy od jednego z najpopularniejszych producentów, którego opaski sportowe goszczą na rękach Polaków od lat. To unikatowy smartwatch od Xiaomi, czyli Band 7 Pro, charakteryzuje się przede wszystkim ciekawym wyglądem, ale to nie wszystkie jego plusy. Mamy tutaj wyświetlacz AMOLED o przekątnej aż 1,74 cala, przebudowany i bardziej intuicyjny system oraz możliwość całodobowego monitoringu zdrowia. Do tego dochodzi system nawigacji satelitarnej, więc do ćwiczeń poza domem nie potrzebujemy już sparowanego smartwatcha. 110 trybów sportowych, pomiar SpO2 i czas pracy nawet do 12 dni. Doskonała propozycja dla tych, którzy szukają czegoś kompaktowego, użytecznego, a jednocześnie eleganckiego.

Amazfit GTS 3

Czarny smartwatch z prostokątnym ekranem i silikonowym paskiem.
Fot. Komputronik / zrzut ekranu

Odrobinę inny smartwatch, który można określić mianem eleganckiego. Amazfit GTS 3 Ivory White przychodzi z aluminiową kopertą w dość klasycznym kolorze, ale dostępna jest też wersja w pięknym, złotym odcieniu. Mamy tutaj wbudowany moduł GPS, wodoszczelność (5 ATM) oraz imponujący wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,7 cala (390×450 pikseli). To elegancki smartwatch do 500 zł, który sprawdzi się zarówno dla osób aktywnych, jak i tych, którym zależy tylko na dodatku do ubioru. Już dla samego wyglądu warto go rozważyć.

Fitbit Inspire 3

Żółty inteligentny zegarek fitness z czasem i pomiarem tętna wyświetlonymi na ekranie.
Fot. Fitbit / materiały prasowe

Trudno o lepszy sprzęt dla tych, którym zależy na monitorowaniu aktywności fizycznej. Fitbit zawsze stawiał na zdrowie, choć tutaj do pełnego wykorzystania możliwości urządzenia potrzebny będzie dodatkowy abonament Fitbit Premium. Ten daje dostęp do lepszych statystyk oraz gigantycznej bazy treningów. Jednak i bez takiego abonamentu, Fitbit Inspire 3 ma dużo do zaoferowania. Na jednym ładowaniu wytrzyma do 10 dni, może mierzyć puls, jakość snu czy saturację, a po połączeniu z telefonem, korzystać z jego GPS-a. Kompaktowe rozwiązanie i na dodatek w ciekawej wersji kolorystycznej.

Huawei Watch Fit SE

Czarny smartwatch z kolorowym wyświetlaczem pokazującym tarczę zegara, datę "PIĄ" i ikony zdrowia.
Fot. Huawei / materiały prasowe

Ciekawą propozycją w dolnej części założonego budżetu jest Huawei Watch Fit SE, czyli lekko odchudzona wersja zwykłego Huawei Watch Fit. Urządzenie przypomina smartbanda, natomiast jego specyfikacja i funkcje dorównują zegarkowej konkurencji. Prostokątny ekran AMOLED charakteryzuje się przekątną 1,64-cala i rozdzielczością 280 × 456 pikseli. Watch Fit SE na jednym ładowaniu wytrzyma nawet 9 dni, dystans zmierzy za pomocą GPS (tego w telefonie niestety, ale gdzieś trzeba szukać oszczędności) sprawdzi też puls i nasycenie tlenem krwi. Ze smartfonem łączy się za pośrednictwem aplikacji Huawei Zdrowie.

Huawei Watch Fit 2 Active

Inteligentny zegarek z czarnym paskiem i kolorowym wyświetlaczem pokazującym czas, datę, spalone kalorie i liczbę kroków.
Fot. Huawei / materiały prasowe

Huawei Watch Fit 2 Active w odróżnieniu od wcześniejszych generacji, posiada już wbudowany głośnik. Oznacza to, że można za jego pomocą odbierać i nawiązywać połączenia telefoniczne, co jest zdecydowanie ważną informacją. Do tego mieści się w budżecie jako smartwatch do 500 zł, więc tym bardziej warto mieć go na uwadze. Nowsza wersja urządzenia jest też większa od poprzednika i posiada 1,74-calowy wyświetlacz. Ponad dwukrotnie zwiększono ilość dostępnych trybów sportowych. Zegarek wyposażono w nowszy moduł Bluetooth (5,2 kontra 5,0) i nowsza generacja będzie działać dłużej. Typowe używanie rozładuje akumulator po 14, a nie 10 dniach.

Smartwatch do 500 zł – podsumowanie

Zdjęcie to tekstu jaki smartwatch do 500 zł kupić. Czarny smartwatch Garmin noszony na nadgarstku z zielonym tłem trawy.
Fot. Nam Nguyen / Pixabay

Smartwatch do 500 zł oferuje już całkiem sporo możliwości. W większości przypadków będziemy mogli korzystać z wielu funkcji, które pozwalają na monitorowanie naszego stanu zdrowia oraz tych zachęcających nas do zwiększonej aktywności fizycznej. Taki smartwatch do 500 zł jest także urządzeniem, które na jednym ładowaniu może wytrzymać naprawdę długo. To więc dobry wybór dla tych, którzy szukają czegoś niedrogiego, a jednocześnie dobrze przemyślanego.

Źródło: opracowanie własne / Komputronik. Zdjęcie otwierające: Milkos / Depositphotos

Część odnośników w artykule to linki afiliacyjne. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ofertą na konkretny produkt – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji i jej niezależność.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw