Lekcje zdalne

Jaka aplikacja do nauki i pracy zdalnej na dobry początek roku szkolnego?

3 minuty czytania
Komentarze

Świat się zmienia. Panująca nadal pandemia Covid-19 pokazuje przez cały czas, że praca i nauka zdalna jest możliwa – a jej efekty mogą często być jeszcze lepsze niż w przypadku czynności wykonywanych w trybie stacjonarnym. W tym celu przyda się aplikacja do nauki i pracy zdalnej. Zdecydowanie pomoże z wykonywaniem wszystkich swoich obowiązków na odległość.

Komunikator – aplikacja do nauki i pracy zdalnej  pomocna w komunikacji

Na chwilę obecną na rynku prym wiodą trzy komunikatory: Microsoft Teams, Zoom oraz Google Meet. Wszystkie na pewno świetnie  sprawdzą się jako aplikacja do nauki i pracy zdalnej . Każda z nich oferuje te same podstawowe rozwiązania, jak połączenia głosowe, wideokonferencje oraz inne. Jednak posiadają także odrębne funkcje, które przekonają Cię właśnie do siebie.

Zobacz dokładniejszy opis poszczególnych komunikatorów.

Notatnik – aplikacja do nauki i pracy zdalnej  do zapisywania notatek

W przypadku notatników rynek jest bardzo bogaty w rozwiązania. Na pierwszy plan wysuwają się Microsoft OneNote, Evernote i Google Keep. Wszystkie trzy są świetnymi propozycjami jako narzędzie do nauki i pracy zdalnej .

Microsoft OneNote – notatnik z możliwością rysowania

Pierwsze dwa rozwiązania są do siebie bardzo podobne. Oba zapewniają wiele zaawansowanych funkcji, które możesz wykorzystać do sporządzania dokładniejszych i ciekawszych notatek. Ich atrakcyjność przełoży się na pewno na efektywność nauki. Microsoft OneNote docenią osoby, które pracują na urządzeniach z dotykowym ekranem. Notatnik zapewnia możliwość rysowania z pomocą myszki lub rysika. Jednak, jeśli planujesz rysować, lepiej wybrać rozwiązanie przeznaczone stricte do takich czynności.   Często dużo osób skarży się jedynie na problemy z synchronizacja, która faktycznie do najpłynniejszych nie należy. Microsoft OneNote na pewno świetnie sprawdzi się jako narzędzie do nauki i pracy zdalnej .

Pobierz Microsoft OneNote ze Sklepu Play.

Evernote – notatnik z płynną synchronizacją

Generalnie jest to rozwiązanie bardzo podobne do Microsoft OneNote. Jedna z różnic jest możliwość rysowania. W Evernote tej opcji niestety nie ma. Jednak aplikacja  rekompensuje to lepszym działaniem synchronizacji. W przypadku tego produktu nie powinieneś zastać sytuacji, w której treść nie została zsynchronizowana – pomijamy tutaj sytuację, związaną z problemami z połączeniem internetowym.

Pobierz Evernote ze Sklepu Play.

Google Keep – internetowe rozwiązanie a’la Sticky Notes

Aplikacja będzie na pewno intuicyjnym rozwiązaniem dla osób, które miały do czynienia ze Sticky Notes na swoich komputerach. Google Keep zapewnia Ci sporządzanie notatek z rysunkami, grafikami oraz tekstem. Wszystko za sprawą konta Google. To kolejna usługa od wyszukiwarkowego giganta. Mimo swojej funkcjonalności aplikacja nie znajdzie swojego miejsca przy zaawansowanych projektach. Jednak do prostych kwestii będzie jak znalazł.

Pobierz Google Keep ze Sklepu Play.

Zarządzanie zadaniami – zadbaj o organizację projektów

Jeśli masz natłok obowiązków, warto zapisywać swoje zadania w jednym miejscu i zarządzać nimi. Taka aplikacja do nauki i pracy zdalnej  jest Ci jeszcze bardziej potrzebna, kiedy zarządzasz zespołem lub klasą. Wtedy możesz delegować zadania przypisując je do poszczególnych członków drużyny. Dodatkowo będzie to stanowiło odciążenie dla Twojej głowy, ponieważ wszystko, czego potrzebujesz masz w systemie – to on pamięta za Ciebie. Potrzebujesz znać na dany moment swoje zadanie. Żaden problem – ustaw sobie przypomnienie.

Zobacz dokładniejszy opis poszczególnych aplikacji do zarządzania zadaniami

Kalendarz – aplikacja do nauki i pracy zdalnej  by nie zapomnieć o żadnym terminie

Powinieneś traktować kalendarz jako swojego największego przyjaciela. Nie możesz zapomnieć i żadnym terminie oraz spotkaniu! System Android pozwala na instalację wielu różnych kalendarzy. Wybór jest naprawdę szeroki. Dlatego przed dokonaniem wyboru oraz samego reaserchu, dobrze zastanów się nad swoimi potrzebami oraz wymaganiami.

Zobacz dokładniejszy opis poszczególnych kalendarzy

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz Tumisu z Pixabay

Motyw