ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Produktywność

Potrzebna produktywna aplikacja na Androida? Wybierz najlepszą dla siebie!

Autor: Kamil Żółkiewicz Kategoria: Aplikacje

Każdy chce pracować wydajnie i wyrabiać się, że wszystkimi terminami. To prawda, że  problem jest w Tobie – a w zasadzie w narzędziach, których używasz w swojej codziennej pracy. Produktywne aplikacje na Androida są idealnym wyborem dla Ciebie, jeśli chcesz wykazać się efektywnością swojej pracy. Zastanów się, co zabiera Ci najwięcej czasu, ingerując w negatywny sposób w Twoją produktywność. 

Google Keep i Evernote – produktywna aplikacja na Androida pomocą do zapanowania nad notatkami

Oba rozwiązania pozwolą Ci zadbać o wszystkie swoje zapiski. Nie będziesz musiał martwić się o swoje papierowe zapiski, które zasłaniają Twoje biurko i wtedy, kiedy ich potrzebujesz – gubią się. Evernote to produktywna aplikacja na Androida, którą możesz wykorzystać do sporządzania cyfrowych notatek, zapisywania stron, zrzutów ekranu i wielu innych. Od tej pory wszystkie ważne informacje możesz mieć przez cały czas przy sobie – bez względu na urządzenie, na którym pracujesz.

Druga propozycja to Google Keep. Produktywna aplikacja na Androida pozwoli Ci, praktycznie rzecz biorąc, na wszystko to, co Evernote. Jednak różnica tkwi w stopniu zaawansowania. Rozwiązanie od wyszukiwarkowego giganta znajdzie swoje zastosowanie w prostych notatkach. Jeśli będziesz potrzebował skomplikowanych opisów z grafikami, wtedy lepiej iść w Evernote’a. 

Pobierz Google Keep i Evernote ze Sklepu Play.

Zobacz także: Google Keep – notatki z ciemnym motywem!

Zarządzanie projektami – Asana, Trello, Nozbe i inne.

Wszystkie wymienione aplikacje służą do jednego – zarządzania zadaniami i usprawnianie pracy w zespole. Wszystko odbywa się oczywiście w chmurze. Nie ma potrzeby wysyłania setek maili. Dlaczego nie można wybrać jednej aplikacji? Są to oczywiście względy personalne – te mają związek z gustem sposobu pracy, a o gustach ponoć się nie dyskutuje. Stąd pojawia się tutaj kilka propozycji. Każda produktywna aplikacja na Androida oferuje jeszcze coś ekstra. Właśnie ta dodatkowa opcja może być szczególnie atrakcyjna dla Twojego sposobu pracy. To spowoduje, że Twój wybór będzie oczywisty. 

Pobierz Asanę, Trello i Nozbe ze Sklepu Play.

Asystent Google – produktywna aplikacja, z którą poradzisz sobie ze wszystkim

To bardzo dobry kolega osób produktywnych. Aplikacja rozwija się przez cały czas, a co za tym idzie, pojawiają się w niej coraz to nowsze i bardziej wyszukane komendy, które Asystent Google jest w stanie wykonać. Niby to nic wielkiego, ale zawsze szybciej jest powiedzieć dane polecenie, niż przedzierać się przez aplikację i poszczególne okienka, aby uzyskać swój zamierzonych efekt. W ten sposób zaoszczędzisz całkiem sporo czasu – może nie w perspektywie jednostkowej, ale sumarycznej już na pewno bardziej. To Twój asystent, który wpisze spotkanie do kalendarza oraz doda przypomnienie. Nie masz jak wybrać numeru? Poproś o to Asystenta. Zabawa z komendami i poznawanie ich w ten sposób jest bardzo proste. 

Pobierz Asystenta Google ze Sklepu Play.

Zobacz także: Gboard z Asystentem Głosowym – dyktowanie wiadomości będzie prostsze

IFTTT – automatyzuj swoją pracę tam gdzie to możliwe

Rozwiązanie pomoże Ci zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Pewne żywności mogą zostać zautomatyzowane zarówno na komputerze, jak i urządzeniu mobilnym. Produktywna aplikacja na Androida na pewno pozwoli na wykonanie nużących czynności bez Twojego udziału takich jak zapisywanie plików z Gmaila na Twoim Dysku Google w wydzielonym folderze, wyciszanie telefonu, kiedy dojeżdżasz do określonego miejsca oraz wiele innych. Opcji jest bardzo dużo, dlatego najlepszym sposobem na zapoznanie się z aplikacją jest jej pobranie i naukę przez klikanie przeklikanie wszystkich możliwości. 

Pobierz IFTTT ze Sklepu Play.

Możliwość doboru aplikacji w tym miejscu się nie kończy. W sklepach znajdziesz jeszcze wiele propozycji, które są warte uwagi. Dlatego dobrze szukać i próbować również innych rozwiązań, które pomogą Ci w najbardziej drażniących kwestiach w przypadku Twojej produktywności. Bardzo często przydatną praktyką jest sprawdzanie aplikacji podobnych do wybranej przez Ciebie. Wtedy możesz trafić na jeszcze lepszą propozycję, która zaspokoi Twoje wszystkie wymagania – lub ich znaczną większość. 

Źródło obrazka wyróżniającego: Obraz StartupStockPhotos z Pixabay

Sprawdź najnowsze wpisy