Najlepsze kalendarze na Androida

Jaki kalendarz na Androida wybrać? Sprawdź najlepsze aplikacje

Android

Dla wielu osób telefon jest postrzegany jako zabawka. Jednak smartfon może być wykorzystany również jako narzędzie dbające o Twoją produktywność. Wystarczy uzbroić się w odpowiednie aplikacje, które będą pamiętać za Ciebie o ważnych sprawach i spotkaniach. W ten sposób na pewno nie zapomnisz o swojej wizycie u lekarza lub egzaminie. Jak wybrać właściwy kalendarz na Androida? 

Kalendarz Google – kalendarz na Androida od wyszukiwarkowego giganta 

Kalendarz Google - kalendarz na Android
Największą zaletą kalendarza Google jest płynna synchronizacja.

Jedna z najbardziej znanych propozycji. Dla poszczególnych urządzeń aplikacja jest domyślnym kalendarzem na Androida. Swoją popularność rozwiązanie budowało przede wszystkim w oparciu na prostocie użytkowania, charakterystycznym designie (Material Design) oraz funkcjonalności. Kalendarz Google możesz obsługiwać za pośrednictwem aplikacji oraz strony internetowej.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Zobacz także: Terminarz w Kalendarzu Google staje się bardziej przejrzysty

Propozycja od Google’a jest na pewno wyborem wartym rozważenia, jeśli korzystasz z innych usług giganta. Przykładowo Gmail umożliwia zakładanie wydarzenia w kalendarzu bezpośrednio z wiadomości mailowej. Kalendarz Google synchronizuje się z przypomnieniami i powiadomieniami z Google Keep. Przy odpowiedniej organizacji można wszystko skoordynować, co sprawi, że Twoja praca będzie jeszcze bardziej efektywna. 

Pobierz Kalendarz Google ze Sklepu Play. 

Microsoft Outlook – kalendarz na Androida jako integralny element klienta pocztowego

microsoft outlook kalendarz - kalendarz na Android
Microsoft Outlook to kalendarz na Androida z wieloma funkcjami.

To rozwiązanie jest największym konkurentem dla Kalendarza Google. Outlook jest klientem pocztowym, który posiada wbudowany kalendarz. Pozwala on obsługiwać podobne funkcje, jak w przypadku Kalendarza Google. Charakteryzuje się designem typowym dla Microsoftu – Fluent Design System. Gigant od dłuższego czasu wprowadza konsekwentnie zmiany wyglądu we wszystkich swoich usługach.

Zobacz także: Outlook z nową funkcją – pisanie wiadomości będzie prostsze

Kalendarz na Androida w Outlooku synchronizuje się z Twoim klientem pocztowym na komputerze. Dlatego wszystkie ważne wydarzenia i przypomnienia będą aktualne w każdym miejscu. Dzięki temu na pewno nie zapomnisz o żadnym z nich. Microsoft Outlook daje Ci możliwość korzystania z usługi kalendarza za pośrednictwem aplikacji lub strony internetowej. 

Pobierz Microsoft Outlook ze Sklepu Play.

DigiCal Kalendarz – ciekawa kopia kalendarza Google 

DigiCalendar - kalendarz na Android
DigiCal Kalendarz to kalendarz na Androida z ciekawą szatą graficzną.

Mniej popularnym rozwiązaniem od zaprezentowanych powyżej jest kolejny kalendarz na Androida – DigiCal Kalendarz. Nie trzeba korzystać długo z aplikacji, aby stwierdzić, że jest ona wierną kopią rozwiązania od Google’a. Naśladuje wygląd Material Design. Jak wygląda kwestia działania? DigiCal Kalendarz pracuje płynnie. Oferuje również ciekawe dodatki takie jak program TV oraz dodawanie wydarzeń sportowych. Dla fanów personalizacji przygotowano również ciekawe możliwości, które pozwolą na dopasowanie estetyki do swoich oczekiwań. 

Pobierz DigiCal Kalendarz ze Sklepu Play.

Business Calendar 2 – propozycja wielu rozwiązań

Business Calendar 2 - kalendarz na Android
Business Calendar 2 jest ciekawą alternatywą dla innych kalendarzy na Androida.

Kalendarz na Androida o nazwie przyciągającej ludzi biznesu, to kolejne rozwiązanie, które można zainstalować na swoim smartfonie ze Sklepu Play. Aplikacja oferuje bardzo dużo rozwiązań. Możesz je wykorzystać na rzecz swojej produktywności. W tej kwestii można wspomnieć między innymi o widgetach. Po dodaniu wybranych na ekran telefonu będziesz mieć szybszy wgląd w swoje wydarzenia. Business Calendar 2 oferuje 22 motywy, w których na pewno znajdziesz ten pasujący do Twojego gustu. Bardzo przydatnym rozwiązaniem okazują się zakładki, które pozwalają na segregowanie wydarzeń względem kwestii prywatnych, zawodowych lub jeszcze innych. 

Pobierz Business Calendar 2 ze Sklepu Play.

Kalendarz od producenta – kalendarz na Androida pod ręką od samego początku 

Kalendarz na Androida od producenta  telefonu.
Kalendarz na Androida od producenta telefonu.
Źródło: Samsung.com

Jeśli nie odpowiada Ci żadna z powyższych propozycji, zawsze pozostaje poczciwy kalendarz na Androida, który będzie zainstalowany przez producenta telefonu. Przykładem może być Samsung, który posiada swoją aplikację kalendarza, która od pierwszego uruchomienia telefonu jest od razu gotowa do użycia. Podobnie jest w przypadku innych producentów. Jednak pojawiają się wyjątki. Przykładowo Motorola z racji działania na czystym Androidzie posiada Kalendarz Google jako domyślny. W każdym razie na pewno nie dostaniesz telefonu, który takiej aplikacji by nie miał. W razie potrzeby synchronizacji swoich wydarzeń pomiędzy urządzeniami możesz skorzystać z konta Google, konta Microsoft, konta Exchange lub konta producenta telefonu.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x