inbox

Inbox nadal działa, czyli jak przechytrzyć Google?

Aplikacje

W ciągu ostatnich tygodni pożegnaliśmy wyjątkowo dużo usług Google. Najważniejsze z nich to oczywiście Google+, Goo.gl oraz ostatnio Inbox. Zdecydowanie największą stratą jest zamknięcie klienta poczty, którego wyjątkowe funkcja nadal są nieznane Gmailowi. Dzisiaj już aplikacja Inboxa najzwyczajniej w świecie nie działa, choć dostajemy informacje, że niektórzy użytkownicy jeszcze mają dostęp. Mimo wszystko jest ogólny sposób, aby każdy jeszcze przez pewien czas mógł korzystać z tej usługi Google.

Co zrobić, aby Inbox nadal działał?

killed by google inbox

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Odpowiedź na powyższe pytanie jest bardzo prosta. Google odcięło dostęp do Inboxa poprzez samą aplikację. Jak wspomniałem wcześniej, wersja webowa (inbox.google.com) nadal działa, więc po stronie serwerów niewiele się zmieniło. Połączenie do nich jest możliwe też z poziomu smartfona za sprawą… starszej wersji aplikacji. Tylko najnowsza wersja ma w sobie zapisane, że Inbox jest niedostępny. Wcześniej warto odinstalować aktualną aplikację, czyszcząc jej dane. Można to zrobić z poziomu ustawień systemowych w sekcji Aplikacje. Starą wersją programu znajdziecie na APK Mirror. Dla pewności warto też wyłączyć automatyczne aktualizacje.

Zobacz też: Czy aparat Nokii 7 Plus nie za bardzo polubił się z Facebookiem?

Nie musicie się martwić o wspomniany serwis z instalatorem. Wielokrotnie już weryfikowaliśmy jego działanie i ostatecznie można stwierdzić, że jest… bezpieczniejszy od Sklepu Play. Niemniej wróćmy do Inboxa. Wspomniana metoda na pewno nie jest wieczna. Z czasem Google wytnie swój serwis też z serwerów. Innymi słowy, wydłużamy życie dogorywającemu programowi.

 

Źródło: Reddit


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x