ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
inbox

Inbox nadal działa, czyli jak przechytrzyć Google?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje

W ciągu ostatnich tygodni pożegnaliśmy wyjątkowo dużo usług Google. Najważniejsze z nich to oczywiście Google+, Goo.gl oraz ostatnio Inbox. Zdecydowanie największą stratą jest zamknięcie klienta poczty, którego wyjątkowe funkcja nadal są nieznane Gmailowi. Dzisiaj już aplikacja Inboxa najzwyczajniej w świecie nie działa, choć dostajemy informacje, że niektórzy użytkownicy jeszcze mają dostęp. Mimo wszystko jest ogólny sposób, aby każdy jeszcze przez pewien czas mógł korzystać z tej usługi Google.

Co zrobić, aby Inbox nadal działał?

killed by google inbox

Odpowiedź na powyższe pytanie jest bardzo prosta. Google odcięło dostęp do Inboxa poprzez samą aplikację. Jak wspomniałem wcześniej, wersja webowa (inbox.google.com) nadal działa, więc po stronie serwerów niewiele się zmieniło. Połączenie do nich jest możliwe też z poziomu smartfona za sprawą… starszej wersji aplikacji. Tylko najnowsza wersja ma w sobie zapisane, że Inbox jest niedostępny. Wcześniej warto odinstalować aktualną aplikację, czyszcząc jej dane. Można to zrobić z poziomu ustawień systemowych w sekcji Aplikacje. Starą wersją programu znajdziecie na APK Mirror. Dla pewności warto też wyłączyć automatyczne aktualizacje.

Zobacz też: Czy aparat Nokii 7 Plus nie za bardzo polubił się z Facebookiem?

Nie musicie się martwić o wspomniany serwis z instalatorem. Wielokrotnie już weryfikowaliśmy jego działanie i ostatecznie można stwierdzić, że jest… bezpieczniejszy od Sklepu Play. Niemniej wróćmy do Inboxa. Wspomniana metoda na pewno nie jest wieczna. Z czasem Google wytnie swój serwis też z serwerów. Innymi słowy, wydłużamy życie dogorywającemu programowi.

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy