Wakacje są nietypowym okresem dla operatorów telekomunikacyjnych. Ogólny ruch często wzrasta, ponad to ogromne wzrosty notowane są w regionach turystycznych.

Sieć Orange nad Bałtykiem

Nad Bałtykiem Orange notuje największe wzrosty obciążenia sieci. W tym roku porównując spokojne dni z tymi w szczycie sezonu zanotowano 3-krotne wzrosty przesłanych przez sieć danych. Co ciekawe ruch regularnie spadał w weekendy – prawdopodobnie dla wielu był to początek lub koniec urlopu, a co za tym idzie weekend abonenci spędzali w trasie zamiast nad morzem. Oczywiście nie tylko w przypadku internetu mobilnego odnotowano wzrosty. W szczytowych momentach wakacji wykonywano 2,5x więcej rozmów telefonicznych. W przypadku SMS-ów rekordowym wynikiem było 2,4 miliona w ciągu dnia, co oznacza 27 wiadomości na sekundę.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Ruch na Mazurach i w górach

Ruch sieciowy wzrósł także na Mazurach i w górach. Wzrosty były jednak nieco mniejsze, w obu przypadkach zanotowany ruch był około 2x większy od typowego. Nie wiemy jednak jak dużej przestrzeni i ilu zalogowanych abonentów dotyczą te dane, nie możemy określić czym dokładnie spowodowane są niższe wzrosty.

Gdzie jeździliśmy za granicę i kto do nas przyjeżdżał

Orange zebrał także dane dotyczące roamingu. Klienci Orange najczęściej podróżowali do Chorwacji. Na kolejnych miejscach jest Grecja, Włochy, Bułgaria, Turcja i Hiszpania. Spójrzmy na to z drugiej strony – z jakich państw przyjechało do nas najwięcej osób? Otóż do Polski na wakacje najczęściej przyjeżdżali… Polacy. Jak to możliwe? Skąd te dane? Kraje, z których pochodziło najwięcej roamingowych klientów pokrywały się z tymi, do których wyjechało najwięcej Polaków, tj. Niemiec, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Źródło: Biuro Prasowe Orange
Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.