Kobieta w słuchawkach pracująca na laptopie, trzymająca filiżankę kawy. Praca zdalna to jej codzienne zajęcie.
LINKI AFILIACYJNE

Praca zdalna za kilkakrotność średniej krajowej. Oto kilka najciekawszych ofert

2 minuty czytania
Komentarze

Tylko w najlepszym scenariuszu, podróż do pracy (a także powrót) mogą nam zabierać codziennie ok. 1,5 godziny z życia. Praca zdalna pozwala nie tylko ten czas zaoszczędzić, ale czasem i zarabiać więcej. Poniżej zobaczycie przykładowe oferty, dzięki którym oszczędzicie czas i szybko zapomnicie o finansowych zmartwieniach.

Praca zdalna. Najwięcej zarobią starsi programiści

Starszy mężczyzna w okularach i młoda kobieta rozmawiają przy komputerze w biurze. Praca zdalna czasem też się tu wydarza.
Fot. Gorodenkoff / Shutterstock

Praca zdalna w 2024 r. jest niewątpliwie przywilejem, gdy takie firmy jak DELL jasno mówią pracownikom, że odcięcie od biura to również brak szansy na awans. Dlatego też najwięcej szczęścia mają osoby z seniorskim doświadczeniem w programowaniu, bo to one mogą dyktować dużym korporacjom warunki współpracy, a nie na odwrót.

Praca zdalna na stanowisko Senior C++ Backend Developer w firmie Augmenta. Praca zdalna, wynagrodzenie 35 000 – 45 000 PLN miesięcznie (B2B).
W umowie B2B, ta oferta może wam przynieść nawet 45 tys. złotych miesięcznie. To się nazywa praca zdalna! Fot. No Fluff Jobs / zrzut ekranu

Oprócz tego najwięcej miesięcznych zarobków przynosi oczywiście znajomość języków programistycznych. Im więcej, tym lepiej. Tylko oferty z pierwszej strony wyszukiwania po pracy zdalnej wskazują na C++, Java, i to oczywiście „na zapleczu” (z j. ang. backend), czyli programowanie funkcji aplikacji, z którymi użytkownik nie styka się bezpośrednio.

Oferty zakrawające na nawet 40 tys. złotych miesięcznie można też napotkać w marketingu firm związanych z kryptowalutami, a także przy zarządzaniu gigantycznymi bazami danych, choć tu na przykład pojawia się wymóg aż 8 lat doświadczenia w podobnej pracy. Lekko nie ma!

Jak prawidłowo wyszukiwać oferty z pracą zdalną?

Zrzut ekranu prezentujący pasek nawigacyjny z kategoriami takimi jak Mobile, HR, Marketing, Sprzedaż, Finanse, Pozostałe, Lokacje, Doświadczenie, Wynagrodzenie i Więcej z podkreśloną kategorią HR oraz polem wyszukiwania.
Fot. No Fluff Jobs / zrzut ekranu

Przede wszystkim musimy najpierw kliknąć pierwszy przycisk w panelu wyszukiwania od lewej i najechać myszką na zaznaczoną powyżej strzałkę. Ukaże nam się pełny filtr wyszukiwania, gdzie należy rozwinąć zakładkę Lokalizacja i tryb pracy, by odnaleźć pozycję Praca zdalna.

Warto też pozostać uważnym, bo niektóre firmy mogą wykorzystać ten argument, by lepiej pozycjonować się w wyszukiwaniach. Jeśli w rzeczywistości zauważycie, że rekruter skręca w kierunku pracy hybrydowej lub całkowicie biurowej, warto udostępnić taką informację na przykład w opiniach Google na temat firmy lub w serwisie GoWork. Powodzenia w szukaniu zdalnej pracy marzeń!

Zdjęcie otwierające: Prostock-studio / Shutterstock

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw