Lato w pełni, więc fajnie byłoby wybrać się na rower. Co jednak z osobami, które chciałyby pozwiedzać ciekawe trasy, jednak z różnych powodów nie pałają sympatią do jednośladów? Ciekawą alternatywą może być rower elektryczny taki jak Motus ECO.
Spis treści
Tani rower elektryczny ze świetnymi parametrami – oto Motus ECO
Na początku lipca dowiedzieliśmy się, że polski rząd szykuje program dofinansowań na zakup rowerów elektrycznych. Naturalnie jak to w takich przypadkach bywa, pomysł wzbudził mieszane opinie w społeczeństwie, jednak nie zmienia to faktu, że elektryczne jednoślady to naprawdę ciekawe i warte uwagi pojazdy.
Różnica między elektrykami a klasycznymi rowerami jest ogromna, a w przypadku osób, które chciałyby zwiedzać piękne i długie trasy, pierwsza opcja wydaje się niemalże idealna. Sęk w tym, że rowery elektryczne są stosunkowo drogie. Co prawda pojazdy z najniższej półki cenowej dorwiecie już nawet za 2000 złotych, jednak jak długo posłuży taki egzemplarz?
W przypadku elektryków warto nieco zainwestować i postawić na uznanego producenta. Okazuje się, że taka decyzja niekoniecznie wiążę się z ogromnymi kosztami, ponieważ Motus ECO kosztuje 4999 złotych, a za jego produkcję odpowiada popularna i ceniona marka, zajmująca się między innymi hulajnogami elektrycznymi.
Model ECO został stworzony głównie z myślą o miejskich ścieżkach, co widać między innymi po jego gabarytach oraz możliwości składania. Rower elektryczny od marki Motus jest więc bardzo uniwersalny oraz kompaktowy, co z pewnością docenią mieszkańcy miast oraz osoby, które sporo podróżują ze swoimi jednośladami.
Co jeszcze potrafi elektryczny jednoślad?
Zastanawiając się jaki rower elektryczny kupić nie można przejść obojętnie obok parametrów pojazdu. W przypadku modelu ECO mówimy tu o zasięgu 35-45 kilometrów na jednym ładowaniu (bateria 36 V 10 Ah), udźwigu do 110 kilogramów oraz prędkości maksymalnej wynoszącej 25 kilometrów na godzinę. Taki zestaw cech idealnie wpisuje się w miejskie warunki.
Dodatkowo rower od firmy Motus został wyposażony w grubą ramę aluminiową, 20-calowe koła, hamulce tarczowe ZOOM oraz wyświetlacz, który informuje o stanie baterii czy aktualnej prędkości. Z klasycznych parametrów warto jeszcze wspomnieć, że jednoślad ma 7-biegowe przerzutki Shimano, a baterię do pełna uzupełnicie w ciągu czterech do pięciu godzin.
Źródło: Komputronik. Zdjęcie otwierające: Motus / materiały prasowe
Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.