Niebieski smartfon z aparatem tylnym z trzema obiektywami i ekranem z obrazem gór.
LINKI AFILIACYJNE

Wiemy, jaką wydajność zaoferuje Tensor G4 w serii Google Pixel 9

2 minuty czytania
Komentarze

Od kilku tygodni w przeciekach pojawiają się informacje o smartfonach Pixel 9 oraz Pixel 9 Pro. Wiemy też, że produkcją procesora w nowych Pixelach zajmie się ponownie Samsung, ale w kolejnej odsłonie serii – już nie. Teraz dowiedzieliśmy się nieco więcej o układzie Google Tensor G4, a w zasadzie o jego wydajności.

Fot. Rozetked / zrzut ekranu

Tensor G4 w nowych Pixelach

Tensor G4 ma konfigurację 8-rdzeniową. Jest tu jeden rdzeń Cortex-X4 o częstotliwości 3,1 GHz, trzy rdzenie Cortex-A720 o częstotliwości 2,6 GHz i cztery rdzenie Cortex-A520 o częstotliwości 1,95 GHz. Oznacza to zmniejszenie liczby rdzeni, tj. przejście na konfigurację 8-rdzeniową w porównaniu z 9-rdzeniową konfiguracją Tensora G3, a także wzrost częstotliwości ich taktowania.

Wydajność smartfonów z serii Pixel 9

Według wyników testów porównawczych udostępnionych przez Rozetked, smartfony z serii Pixel 9 wyciągają ponad milion punktów w benchmarku AnTuTu. Nie jest to jakiś znaczny skok względem modeli z serii Pixel 8. Przypomnijmy, że Google Pixel 8 „wykręcił” 1079511 punktów, Pixel 8 Pro 1157293 punkty, a Pixel 8a 1075884 punkty.

Fot. Rozetked / zrzut ekranu

Może wyniki będą lepsze, gdy testy zostaną przeprowadzone na finalnej wersji oprogramowania, które Google zoptymalizuje pod kątem wydajności przed premierą.

Niemniej potwierdza się to, że seria Pixel 9 pod względem wydajności zostanie w tyle za konkurencyjnymi flagowcami, które działają (czy będą działać, bo do premiery jeszcze wiele tygodni) z flagowymi procesorami od Qualcomm. No i nie zapominajmy, że w przyszłości procesorami Google zajmie się firma TSMC. To ona wyprodukuje Tensor G5 w Pixelu 10. W związku z tym spodziewamy się znacznie lepszej efektywności energetycznej i wzrostu wydajności. Niestety na efekty poczekamy do 2025 roku.

Przeczytałeś wszystko? To wspaniale! Dziękujemy! Teraz prosimy cię o poświęcenie jeszcze 10 sekund na wypełnienie krótkiej ankiety. Twoja pomoc jest dla nas nieoceniona, ponieważ sprawdzamy preferencje Polaków w zakresie pracy z domu.

Źródło: Newsbeezer. Zdjęcie otwierające: @OnLeaks / 91mobiles.com

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw