Trzy smartfony Google Pixel widziane z tyłu, z centralnie umieszczonymi aparatami i logo Google w dolnej części, w kolorach kremowym, szarym i białym.
LINKI AFILIACYJNE

Pixel 9 coraz bliżej. Rendery i nowy model w Geekbench

3 minuty czytania
Komentarze

Na tę chwilę nie wiemy, czy jest to Pixel 8a, Pixel 9, a może Pixel Fold 2, nad którym pracuje amerykański producent. Faktem jest, że w Geekbench pojawił się nowy smartfon Google, który na razie określono jako Google Tokay. Sprawdźmy, jaką oferuje wydajność i jak może wyglądać.

Google Tokay w Geekbench

Fot. SparrowNews / Geekbench

Smartfon ten dysponuje procesorem Google Tensor G4, który uzyskał 1082 punkty w teście jednego rdzenia i 3121 punktów w teście wielu rdzeni. Nie da się nie zauważyć, że wyniki są nieco niższe od obecnych flagowych modeli Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro, ale z pewnością z czasem się poprawią — do premiery jeszcze sporo czasu.

Sam procesor ma 8 rdzeni, w tym jeden rdzeń o taktowaniu 3,1 GHz, trzy rdzenie 2,6 GHz oraz cztery rdzenie 1,95 GHz. Za grafikę odpowiada układ Mali-G715 GPU.

Google Pixel 9 i 9 Pro na renderach

Jeśli jest to jednak Google Pixel 9, to warto wspomnieć, że w sieci pojawiły się już pierwsze nieoficjalne rendery tego smartfonu. Serwis 91mobiles podejrzewa, że będzie on miał 6,1-calowy płaski ekran, na którym będzie można odbierać powiadomienia push, i kompaktowy kształt, płaskie krawędzie i przeprojektowany moduł fotograficzny.

Google pozbył się charakterystycznej ramki i umieścił zaokrągloną wyspę — coś podobnego do tego, co zrobiono w modelu Google Pixel Fold. Smartfon ma mieć 152,8 x 71,9 x 8,5 mm (lub 12 mm, uwzględniając moduł fotograficzny).

Podobnie wyglądać ma model Pixel 9 Pro, przynajmniej jeśli potwierdzą się udostępnione w sieci nieoficjalne rendery przygotowane przez Steve’a Hemmerstoffera (czyli @OnLeaks).

Smartfon Google i certyfikacja dla baterii

Tajemniczy smartfon Google objawił się w jeszcze jednym miejscu — na stronie certyfikacyjnej UL Demko.

Zrzut ekranu certyfikatu testowego CB dla akumulatora litowo-jonowego z danymi technicznymi, znakiem towarowym Google, modelem GH2MB, zgodnością ze standardem IEC 62368-1:2018 i uwzględnieniem różnic narodowych w grupie krajów UE, Kanadzie, Japonii, Arabii Saudyjskiej, Singapurze, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych; data wydania to 25 grudnia 2023 roku.
Fot. TheTechOutlook

Pojawiło się tu bowiem urządzenie marki Google o numerze modelu GH2MB. Zgodnie z certyfikatem będzie wyposażone w akumulator o pojemności 4942 mAh. Nie wiadomo jednak, czy będzie to Pixel 8a, czy może któryś z serii Pixel 9.

Jeśli jesteście zainteresowani aktualnymi modelami smartfonów Google, to w sprzedaży znajdziecie zarówno smartfony ze starszej serii Pixel 7, jak i najnowsze ósemki:

Dlaczego warto mieć tę markę na uwadze? Przede wszystkim są to urządzenia, które zawsze jako pierwsze dostają aktualizację do najnowszej wersji Androida — obecnie jest to Android 14. Po drugie zaliczają się do najlepszych smartfonów pod względem fotograficznym — i wcale nie chodzi o te najdroższe modele.

Nawet uważany za bardziej budżetowy model Pixel 6a potrafił pokonać flagową konkurencję, a jest modelem, za który nie zapłacimy więcej niż 2000 złotych — w sumie obecnie jest to model znajdujący się wśród telefonów do 1500 złotych. Pixel 7 jest jednym z najciekawszych modeli do 3000 złotych, podczas gdy Google Pixel 8 stanowi dobrą alternatywę choćby dla flagowego Galaxy S24.

Źródło: 91mobiles, Sparrownews, TechOutlook. Zdjęcie otwierające: Google / materiały prasowe.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.