LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Smartfony i tablety Samsunga z obsługą Galaxy AI. Ranking modeli

W ciągu ostatnich miesięcy wielu producentów w mniejszym stopniu skupiło się na cechach hardware’u, skupiając się zamiast tego na oprogramowaniu, a konkretnie dostarczaniu funkcji AI w każdym możliwym aspekcie działania telefonu.

Reklama na dużym billboardzie prezentująca Samsung Galaxy S24 Ultra z napisem „Galaxy AI is here” w tle miejskiego krajobrazu z biurowcami.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Co oferuje Galaxy AI?

Dlatego w smartfonach z serii Galaxy znajdziecie funkcje takie jak Zakreśl, aby wyszukać z Google (Circle to Search with Google), błyskawiczne tłumaczenie rozmów (Live Translate) czy asystent aparatu (Photo Assist) ze świetnymi funkcjami związanymi z poprawianiem, retuszowaniem i modyfikowaniem zdjęć. Warto dodać, że funkcje Galaxy AI będą dostępne bezpłatnie do końca 2025 r. na obsługiwanych urządzeniach Samsung Galaxy.

Które urządzenia to obsługują?

Na których urządzeniach funkcje Galaxy AI są dostępne? Aby skorzystać z ich dobrodziejstw trzeba mieć smartfon lub tablet z systemem Android 14 oraz One UI 6.1. Które smartfony i tablety spełniają te wymagania?

Smartfony z serii Galaxy S

Funkcje Galaxy AI zadebiutowały w najnowszej linii flagowców. Stanowiły one lwią część prezentacji podczas premiery Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra. Ale znajdziecie je również w starszych flagowcach, czyli serii Galaxy S23 oraz Galaxy S22.

Samsung Galaxy S24 Ultra

O Samsungu Galaxy S24 Ultra napisano już całe połacie newsów, porównań i recenzji. To smartfon, który trafia do wielu rankingów (np. telefonów z dobrym aparatem) i niewątpliwie jest to klasa sama w sobie. Oferuje wszystko to, co Samsung miał najlepszego do zaoferowania: topowy procesor, mocne aparaty oraz nieprzebrane możliwości. I to nie tylko związane z Galaxy AI.

Nowy smartfon Samsung Galaxy S24 Ultra stoi obok pudełka z jego grafiką na tle biurka i ciemnoszarej ściany.
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Samsung Galaxy S24 Plus

Smartfon, który zazwyczaj był wypełniaczem między podstawowym modelem we flagowej serii a topową Ultrą. I do tej pory był po prostu smartfonem, który zbyt mocno nie odbiegał specyfikacją od bazowej eski, ale miał ekran o większej przekątnej – to ukłon w stronę osób, które niekoniecznie lubią małe telefony. W przypadku Galaxy S24+ koreański producent zastosował tę samą receptę, ale tym razem smartfon ma nieco więcej własnej osobowości.

Dłoń trzymająca smartfon koloru białego z potrójnym aparatem fotograficznym na rozmytym tle miejskiego parku.
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

W recenzji Samsunga Galaxy S24+ opisano go jako urządzenie, które pozytywnie zaskakuje: porządnym wyświetlaczem, płynnością pracy i funkcjami związanymi z AI. Jest nie tylko dopracowany, ale ma też obiecane wieloletnie wsparcie producenta.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy S23 doczekał się już następcy, niemniej zeszłoroczna seria stanowi świetną propozycję nawet dla wymagających użytkowników. To smartfon, który oferuje podobny zestaw cech i funkcji jak najnowsze flagowce, a kosztuje zauważalnie mniej. I wciąż stanowi świetny wybór, jeśli szukacie dobrego i kompaktowego telefonu, który będzie z wami przez wiele lat.

Smartfon leżący na szarej, drewnianej ławce z widocznym ekranem głównym interfejsu użytkownika.
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

W recenzji starszego flagowca stwierdzono, że Samsung Galaxy S23 może być naprawdę łakomym kąskiem dla osób poszukujących niezawodnego, świetnie wyposażonego urządzenia, które nie przytłacza swoimi wymiarami. Z ceną nieprzekraczającą 3000 złotych to naprawdę dobra propozycja, która daje wam możliwość skorzystania z Galaxy AI.

Samsung Galaxy S22

Czy dwa lata po premierze zakup Samsunga Galaxy S22 wciąż jest dobrym pomysłem? Jeden z naszych redaktorów stwierdził, że jeśli nie używacie telefonu ciągle na najwyższych obrotach i możecie go na chwilę odłożyć, gdyby zbytnio się nagrzewał, a także dopuszczacie używanie powerbanka w przyszłości, śmiało możecie rozważyć zakup Galaxy S22.

smartfony Samsung
Fot. Samsung / materiały prasowe

Serię Samsung Galaxy S22 zaprezentowano 9 lutego 2022 roku. Wtedy cena bazowego modelu została ustalona na 3999 złotych. Obecnie smartfon ten można kupić niemal za połowę tej kwoty. A na rynku wtórnym – pewne jeszcze taniej.

Składane modele Fold i Flip

Smartfony składane wzdłuż dłuższej lub krótszej krawędzi stanowią istotną część smartfonowej oferty Samsunga. Koreańczycy jako pierwsi pokazali składane foldy i flipy, które obecnie są dostępne na rynku w wersji Galaxy Z Flip5 oraz Galaxy Fold 5. Funkcje Galaxy AI pojawiły się też w starszej odsłonie tej serii, czyli modelach Galaxy Z Flip4 i Galaxy Z Fold4.

Trzy fioletowe, składane smartfony w trybie fotografowania z widocznymi różnymi osobami na ekranach.
Fot. Samsung / materiały prasowe

Oczywiście spodziewamy się ich również w modelach, które powinny zadebiutować w czasie wakacji. Prawdopodobnie będzie to Z Flip 6 i Z Fold 6, ale konkretnie nie wiemy, co Samsung szykuje na najbliższy Galaxy Unpacked.

Tablety z linii Galaxy Tab

Nie tylko smartfony mogą korzystać z dobrodziejstw Galaxy AI. Obejmuje to też topowe modele tabletów, a konkretnie urządzenia z serii Galaxy Tab S9 (oprócz Galaxy Tab S9 FE) oraz Galaxy Tab S8.

Samsung galaxy tab s9
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Seria Samsung Galaxy Tab S9 składa się z trzech modeli: S9, S9+ i S9 Ultra. Wszystkie oferują imponujące wyświetlacze Dynamic AMOLED 2X z technologią Vision Booster, zapewniając żywe kolory, doskonałą jakość obrazu i redukcję emisji światła niebieskiego. Wszystkie mają świetną specyfikację, choć pułap cenowy sprawia, że mogą być mniej popularne od tabletów konkurencji.

Podsumowanie

W przyszłych odsłonach smartfonów i tabletów z serii Galaxy możemy spodziewać się jeszcze bardziej zauważalnej obecności sztucznej inteligencji. Czy tego chcemy czy nie, funkcje AI będą nam towarzyszyły na co dzień. Prawdopodobnie pojawi się ich więcej wraz z najnowszą wersją systemu Android, a także z każdą kolejną odsłoną autorskiego interfejsu One UI. Od użytkownika zależy, w jakim stopniu zaprzęgnie je go pracy tak, aby ułatwić sobie życie.

Źródło: Samsung. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw