Reklama Samsunga z dwiema osobami tańczącymi breakdance na scenie, na pierwszym planie telefon Samsung ze złożonym ekranem, w tle widownia.

Galaxy Unpacked 2024. Poznaliśmy datę i nowości, które pokaże Samsung

3 minuty czytania
Komentarze

Grecka strona TechManiacks zdradza, kiedy odbędzie się Galaxy Unpacked i co wtedy pokaże Samsung. Choć najpierw podawano czerwcową datę, ostatnie doniesienia wskazują, że wydarzenie to odbędzie się w samym środku wakacji. I ma to naprawdę dobre uzasadnienie.

Samsung Galaxy Unpacked dwa dni przed olimpiadą. Ludzie ubrani w niebieskie i białe kurtki trzymają flagi i balony w trakcie sztafety olimpijskiej, dwóch uczestników wymienia się pochodniami olimpijskimi.
Fot. International Olympic Committee / materiały prasowe

Data Galaxy Unpacked 2024

Według informacji z sieci, Galaxy Unpacked odbędzie się 24 lipca, a nie 10 czerwca, jak głosiły poprzednie plotki. Wynika to z faktu, że Samsung jest dużym sponsorem Igrzysk Olimpijskich i chce ten fakt jak najlepiej wykorzystać do promocji nowych urządzeń. Dlatego celuje z premierami tak, aby pokazać je przed rozpoczęciem igrzysk olimpijskich. A dokładniej dwa dni wcześniej.

Co nowego pokaże Samsung?

Najbardziej prawdopodobna jest premiera najnowszego składaka, czyli modelu Samsung Galaxy Z Fold 6. Nie mamy co spodziewać się znaczących rewolucji hardware’owych – najpewniej jedynym ulepszeniem sprzętowym będzie Snapdragon 8 Gen 3.

Firma chce położyć większy nacisk na oprogramowanie, dlatego nowy składak będzie wyposażony w Galaxy AI, która ma poprawić komfort korzystania z urządzenia i możliwość robienia zdjęć.

rendery galaxy z fold 6
Fot. Onleaks x Smartprix

Kolejną nowością będzie Samsung Galaxy Z Flip 6. Podobnie jak w przypadku Folda, Samsung zastosuje tu nowszy procesor i wzbogaci oprogramowanie o możliwości Galaxy AI.

Spodziewamy się też lepszego aparatu – teraz będzie miał 50 megapikseli. Niestety prawdopodobnie cena obydwu składaków zauważalnie wzrośnie, o około 100 euro, w porównaniu z poprzednikami.

render samsung galaxy z flip 6
Fot. Onleaks x Smartprix

Latem tego roku na rynku powinny pojawić się też nowe smartwatche od Samsunga – chodzi oczywiście o serię Galaxy Watch 7, z flagowym modelem Galaxy Watch 7 Ultra, który określany jest też w mediach jako Galaxy Watch X.

To smartwatch klasy premium, o solidnej konstrukcji, przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników. Nowy zegarek będzie wodoodporny do głębokości 100 metrów, ma też lepiej zarządzać energią, co zapewni nawet do 100 godzin pracy.

Będzie on wyceniony znacznie wyżej niż to, co zapowiadał dotychczas Samsung i prawdopodobnie będzie konkurował z Apple Watch Ultra.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch7 Ultra z okrągłym wyświetlaczem, biały pasek.
Fot. OnLeaks x Smartprix / zrzut ekranu

Są też szanse na to, że Koreańczycy zaprezentują pierścień, tj. Galaxy Ring. Jednak prawdopodobnie nie trafi on jeszcze do Europy. Wszystko wskazuje na to, że firma nie jest gotowa na globalną dystrybucję.

Dziękujemy, że dotarłeś do końca materiału. Zbieramy właśnie dane pośród naszych czytelników dotyczące ich podejścia do zarobków programistów. Jeżeli masz dodatkowe 10 sekund – będziemy wdzięczni, jeśli odpowiesz na poniższe pytanie.

Źródło: TechManiacs, Olympics. Zdjęcie otwierające: Samsung / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw