Moduł aparatu w smartfonie z dwoma obiektywami i błyszczącymi elementami, na pierwszym planie, z rozmytym tłem.
LINKI AFILIACYJNE

Cena Nothing Phone 3 nie wszystkim się spodoba. Winny jest… procesor

3 minuty czytania
Komentarze

Brytyjska firma Nothing nie ma może znaczącego udziału w rynku smartfonów, ale nie można zaprzeczyć, że z sukcesem wypełniła pewną niszę. Charyzmatyczny założyciel, oryginalny wygląd telefonów, rozsądne ceny urządzeń i dobra strategia marketingowa, angażująca firmę w dialog z fanami, przekładają się na zainteresowanie marką i jej nowościami. A także pobudzają do plotek o jej przyszłych produktach. Co wiemy na temat modelu Nothing Phone 3?

Plotki o procesorze w Nothing Phone 3. Osoba trzymająca smartfon z otwartą aplikacją do zarządzania inteligentnym domem, pokazującą kontrolki takie jak zegar, temperatura i opcje oświetlenia.
Fot. Nothing

Smartfony z serii Nothing Phone

Po rozstaniu się z firmą OnePlus Carl Pei założył Nothing. Obecnie w portfolio marki są trzy smartfony: Nothing Phone 1 (sprawdź: recenzja Nothing Phone 1), Nothing Phone 2 (sprawdź: recenzja Nothing Phone 2) oraz Nothing Phone 2a (sprawdź: recenzja Nothing Phone 2a).

Dwa pierwsze dostały procesory od Qualcomma, a w najnowszym, nieco bardziej budżetowym Phone 2a, producent postawił na układ od Mediateka. Przyszły flagowiec marki – Nothing Phone 3 – miałby z kolei zadebiutować z procesorem Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3.

Nie całkiem flagowy procesor

Na razie temat przyszłego flagowca od Nothing pozostaje w sferze plotek, niemniej wskazują one, że Nothing Phone 3 dostanie jeden z najnowszych procesorów firmy Qualcomm, a konkretnie będzie to Snapdragon 8s Gen 3. Informacja ta pochodzi z serwisu 91Mobiles – źródłem informacji jest osoba powiązana z branżą, która twierdzi też, że doprowadzi to do wzrostu ceny Nothing Phone 3 – przynajmniej na jednym z rynków (chodzi o Indie).

Złoty chip procesora Snapdragon 8S Gen 3 na tle fioletowej płytki drukowanej z wizualizacją obwodów elektronicznych.
Fot. Qualcomm / materiały prasowe

Co oferuje Snapdragon 8s Gen 3?

Snapdragon 8s Gen 3 to nieco słabsza wersja flagowego Snapdragona 8 Gen 3. Układ osiąga taktowanie do 3,0 GHz i ma tylko jeden rdzeń o wysokiej wydajności. Układ ten został zaprojektowany do obsługi funkcji sztucznej inteligencji, obsługuje też wyświetlacze QHD+ o częstotliwości odświeżania do 144 Hz, a także standardy HDR10/10+.

Cena Nothing Phone 3

Źródło cytowane przez 91Mobiles wskazuje, że cena telefonu ma wynieść około 40-45 000 rupii indyjskich (czyli ok. 1908-2148 zł). To więcej niż kwota, której firma oczekiwała za model Nothing Phone 2. Ten w dniu premiery kosztował w Indiach 32 999 rupii (ok. 1578 złotych) za wersję 8/128 GB, podczas gdy najdroższa wersja 12/512 GB wyceniona została na 42 999 rupii (ok. 2055 złotych). Dodajmy, że w Polsce cena smartfonów zaczynała się od 2990 złotych.

Choć cena Nothing Phone 3 byłaby nieco wyższa, to wciąż pozostaje na rozsądnym pułapie. I pokazuje, że Nothing nie planuje zawalczyć o segment premium, trzyma się nieco niższej półki cenowej.

Osoba w szarych dżinsach i czarnej kurtce trzyma biały smartfon Nothing
Fot. Nothing / materiały prasowe

Kiedy mógłby zadebiutować najnowszy smartfon od brytyjskiej marki? Przecieki wskazują, że Nothing Phone 3 mógłby zostać wypuszczony na rynek w okolicach lipca 2024 r.

W Polsce bez problemu można kupić wszystkie smartfony firmy Nothing:

Są to naprawdę ciekawe modele w swoich półkach cenowych, tj. wśród smartfonów do 1500 złotych oraz telefonów do 3000 złotych. Jeśli chcecie kupić bardziej niekonwencjonalne urządzenie, to Nothing sprawdzi się tu znakomicie.

Źródło: 91Mobiles. Zdjęcie otwierające: Łukasz Pająk / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw