Cztery smartfony w różnych kolorach ustawione pionowo z tyłu, na tle w kształcie litery V w kolorach zielonym i żółtym.
LINKI AFILIACYJNE

Infinix HOT 40 Pro oficjalnie. To tani smartfon z zaskakującą funkcją

4 minuty czytania
Komentarze

Tanie smartfony nie muszą być nudne. Idealnym przykładem takich urządzeń są Infinix HOT 40 Pro i HOT 40i, które w specjalnej zielonej wersji świecą w ciemności. SMART 8 nie jest aż tak ekscytujący, ale urządzenie powalczy atrakcyjną ceną.

Nowości Infinix mogą zamieszać

Pięć smartfonów o różnych kolorach z układem potrójnej kamery, ułożonych na abstrakcyjnym tle w kolorach zielonym i żółtym.
Wyspa aparatów w modelu Infinix HOT 40 Pro do złudzenia przypomina iPhone’y Pro
Fot. Infininx / materiały prasowe

Producent potrafi robić smartfony jedyne w swoim rodzaju, co podkreślałem w recenzji Infinix HOT 30. Następca w postaci Infinix HOT 40 Pro i 40i w prezentuje się jeszcze ciekawej. Zielona wersja obudowy została pokryta specjalną, fluorescencyjną warstwą. Użytkownicy smartfona zaobserwują ciekawy efekt świecenia w ciemności. Smartfony wyróżniają się też funkcją Magic Ring (magiczny pierścień). Rozwiązanie na wzór Dynamic Island od Apple w estetyczny sposób wyświetla informacje wokół wycięcia aparatu w górnej części ekranu. Efekt można zobaczyć na wideo promocyjnym najnowszej serii.

Materiał promocyjny prezentujący kluczowe cechy najnowszych urządzeń

Wśród nowości najbardziej zaawansowany jest model Infinix HOT 40 Pro. Smartfon został wyposażony w popularny procesor MediaTek Helio G99, który powinien przełożyć się na niezłą wydajność w codziennych zastosowaniach i grach. Z pewnością nie jest to mały smartfon. HOT 40 Pro wyposażono w ogromny, 6,78-calowy wyświetlacz o rozdzielczości FullHD+ i częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Ostrość wyświetlanych treści, m.in. powiadomień push i płynność obrazu powinna być wystarczająca dla średnio wymagających użytkowników. Główny aparat oferuje 108 megapikseli, natomiast z oceną warto wstrzymać się do recenzji.

Dwa smartfony ustawione pionowo w minimalistycznym niebieskim wnętrzu z dynamicznym oświetleniem. Jeden zielony z unikalnym wzorem na plecach, drugi w odcieniu miętowym z układem potrójnej kamery.
Efekt świecenia w materiałach prasowych prezentuje się interesująco
Fot. Infininx / materiały prasowe

Infinix HOT 40i to nieco mniejszy model. Producent postawił na nieco słabszy układ Unisoc T606 i mniejszy ekran. 6,65-calowy wyświetlacz także pracuje w rozdzielczości FullHD+, dzięki czemu ostrość wyświetlanych treści będzie lepsza niż w modelu Pro. Częstotliwość odświeżania wynosi 90 Hz. Nieco wolniejsze jest też ładowanie (18 kontra 33 W).

Najtańszy z nowych modeli, SMART 8 to propozycja dla mało wymagających użytkowników. Ekran oferuje rozdzielczość HD+, a pamięć wewnętrzna to zaledwie 64 GB (HOT 40 Pro i 40i mają 256 GB). Smartfon występuje w zielonej wersji kolorystycznej, natomiast użytkownik nie doświadczy efektu świecenia.

Cena i dostępność urządzeń

Trzy smartfony umieszczone na tle imitującym kort tenisowy, z których jeden zielony i jeden kremowy leżą tyłem eksponując potrójne aparaty, a jeden czarny stoi ekranem do przodu prezentując design przedniego wyświetlacza.
Fot. Infininx / materiały prasowe

Najnowsze smartfony Infinix właśnie trafiły do sprzedaży. Za model HOT 40 Pro trzeba zapłacić niecałe 900 zł. Z kolei tańszy HOT 40i kosztuje około 700 złotych. Smartfony są dostępne w zielonej (świecącej), niebieskiej, czarnej i złotej wersji. Najtańsza spośród nowości występuje w zielonym, czarnym i białym kolorze. Z kolei SMART 8 wyceniono na niecałe 400 złotych.

Infinix HOT 40 Pro, 40i i SMART 8 — specyfikacja techniczna

Dane techniczne nowych smartfonów mocno się nie różnią. Warto zwrócić uwagę na imponującą pojemność urządzeń z linii HOT 40. Co ciekawe, producent postawił na przednią lampę błyskową w każdym nowym smartfonie. O atutach tego rozwiązania pisałem w recenzji Infinix Zero 30 5G. Biorąc pod uwagę energooszczędne podzespoły i akumulator o pojemności 5000 mAh najlepszy powerbank raczej nie będzie potrzebny.

HOT 40 ProHOT 40iSMART 8
Wyświetlacz6,78’’ FHD+ z częstotliwością odświeżania 120 Hz6,65’’ HD+ z częstotliwością odświeżania 90 Hz6,6’’ HD+ z częstotliwością odświeżania 90 Hz
ProcesorMedia Tek Helio G99Unisoc T606Unisoc T606
Pamięć8/256 GB8/256 GB3/64 GB
AparatyGłówny aparat 108 Mpx
Przedni aparat 32 Mpx z lampą błyskową
Główny aparat 50 Mpx
Przedni aparat 32 Mpx z lampą błyskową
Główny aparat 13 Mpx
Przedni aparat 8 Mpx z lampą błyskową
Akumulator5000 mAh
ładowanie o mocy 33 W
5000 mAh
ładowanie o mocy 18 W
5000 mAh
SystemAndroid 13 z XOS 13Android 13 z XOS 13Android T GO z XOS 13
Porównanie specyfikacji najnowszych smartfonów
Infinix / materiały prasowe, oprac. własne

A jeśli kiedykolwiek podczas korzystania ze smartfona zastanawiałeś się, gdzie jest schowek w telefonie, zerknij na nasz poradnik.

Źródło: Infinix / materiały prasowe, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Infinix / materiały prasowe

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.