Osoba trzyma smartfon z wyświetlonym menu szybkich ustawień, na tle rozmytego wnętrza z zielonym oświetleniem LED.
LINKI AFILIACYJNE

Te funkcje Galaxy AI trafią do starszych Samsungów. Poznaliśmy listę

3 minuty czytania
Komentarze

Galaxy AI to jeden z najciekawszych elementów serii Galaxy S24. Niedawno udostępnialiśmy listę smartfonów, które otrzymają funkcje AI w nadchodzącej aktualizacji. Tym razem poznaliśmy funkcje, które trafią m.in. na świetnego Samsunga Galaxy S23 Ultra.

Znamy listę funkcji Galaxy AI na starszych smartfonach

Interfejs aplikacji do edycji zdjęć przedstawia tryb poprawy jakości zdjęcia nocnego z widokiem na zabytkowy budynek i oświetloną ścieżkę.
Asystent aparatu w smartfonie Samsung Galaxy S24
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Do listy nowości, które powinny trafić m.in. do poprzedniej serii Galaxy S23 dotarł użytkownik Mishaal Rahman. Na portalu X zdradził, że informacje pochodzą z brytyjskiego oddziału Samsunga.

Autor wpisu podkreślił, jakie funkcje trafią na starsze modele. Podzielił się też nowościami, których obecność nie została potwierdzona. O wiarygodności informacji może też świadczyć realistycznie wyglądająca grafika, która stylem pasuje do materiałów prasowych Samsunga.

Wpis na portalu X informujący o funkcjach, które trafią na starsze modele Samsunga

Użytkownicy Galaxy S23 i najnowszych przedstawicieli serii Z otrzymają funkcję „zaznaczania kółkiem” w ramach Zakreśl, aby wyszukać. Umożliwia ona zaznaczenie dowolnego fragmentu treści na ekranie i wyszukiwanie go w Google. Smartfony powinny zostać też uzupełnione o tłumaczenie na żywo, które zostało zaszyte w aplikacji telefonu.

Zrzut ekranu potwierdza również pojawienie się asystenta notatek, czyli funkcji, która spodobała się jednemu z naszych redaktorów. Służy do formatowania i podsumowania w aplikacji Samsung Notes. Więcej o notatkach w Galaxy AI napisał Adam Lulek. Ostatnią nowością jest asystent aparatu, czyli funkcja, która poprawia robione fotki, a także umożliwia ich edycję. Telefon z dobrym aparatem może zyskać jeszcze lepszą jakość. Dokładna data aktualizacji nie jest jeszcze znana.

Najnowsze Samsungi oferują więcej inteligentnych funkcji, natomiast obecnie nie wiadomo, na które modele trafią wymienione narzędzia AI. W mojej ocenie na powyższej liście najbardziej brakuje podsumowania artykułów. Nowość za pomocą dwóch kliknięć jest w stanie wypisać główne informacje, które zostały zawarte w dowolnym tekście. Jest to świetne rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie mają czasu na czytanie obszernych artykułów.

Sztuczna inteligencja w smartfonach faktycznie ma sens

Tylna strona smartfona trzymanego w dłoni, z potrójnym aparatem i logo producenta, na tle czarnego ekranu, zieleni rośliny i kostki Rubika.
Smartfon Samsung Galaxy S24
Fot. Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Do niedawna sam korzystałem ze smartfona Samsung Galaxy S24, do którego recenzji zapraszam. Osobiście sprawdziłem nowe funkcje i duża część z nich poprawia moje doświadczenia korzystania z telefonu. Często korzystam z Adobe Photoshop, dlatego chętnie przetestowałem asystenta aparatu. Fotki są świetne, a możliwości AI w galerii nowych galaktyk dają sensowne efekty. Precyzja i wygoda obsługi jak na urządzenie mobilne stoi na wysokim poziomie. Przez liczne opcje w Galaxy AI, każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie.

Samsung jako pierwszy wprowadził inteligentne funkcje do swoich smartfonów. W niedalekiej przyszłości technologia będzie dostępna na urządzeniach innych producentów. Niedawno pisaliśmy o AI, które trafi na smartfony OnePlus 11 i OnePlus 12. W mojej opinii sztuczna inteligencja pojawi się na większości flagowców do końca tego roku. Czy tak faktycznie będzie, przekonamy się w przyszłości. A jeśli nie chcesz czekać, to Galaxy AI możesz sprawdzić na najnowszych smartfonach Samsunga.

Źródło: MishaalRahman / X, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.