Dwa smartfony OnePlus z wystającymi modułami aparatów fotograficznych na tle z logotypem firmy.
LINKI AFILIACYJNE

OnePlus podpatrzył AI z Galaxy S24. Po cichu dodaje nowe funkcje

2 minuty czytania
Komentarze

Smartfony OnePlus od zawsze były synonimem innowacji, natomiast w ostatnim czasie telefony producenta raczej gonią konkurencję. AI w smartfonach na dużą skalę wprowadził Samsung z Galaxy AI w modelach Galaxy S24. Podobne rozwiązania w przyszłości prawdopodobnie zobaczymy w OnePlus 11 i 12.

Sztuczna inteligencja zmierza na smartfony chińskiego producenta

Smartfon OnePlus 12R i jego oryginalne opakowanie ustawione na stole z czerwonymi serduszkami wokół przy słabym oświetleniu.
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Portal AndroidAuthority dotarł do informacji, według których producent ma pracować nad wdrożeniem funkcji AI do najnowszej wersji systemu na OnePlus 11 i 12. Początkowo nowości będą dostępne jedynie na Color OS, który jest zainstalowany na smartfonach w Chinach. Urządzenia na rynek globalny pracują na nakładce Oxygen OS, natomiast obydwa systemy mocno się nie różnią. W przyszłości funkcje powinny trafić też na smartfony dostępne w Polsce. Na jakie nowości można liczyć?

Jedną z kluczowych zmian jest AI Summarizer (podsumowanie AI). Funkcja generuje streszczenia rozmów telefonicznych, wśród których wyróżniane są miejsca, daty i inne kluczowe informacje. Podobne skróty robią smartfony serii Galaxy S24, natomiast przedmiotem streszczenia na Samsungach są notatki czy dokumenty. Smartfony S24 potrafią skracać artykuły do kilku najważniejszych punktów. Taką funkcjonalność ma udostępnić też OnePlus.

Podczas recenzji smartfona Samsung Galaxy S24 bardzo spodobała mi się opcja inteligentnego usuwania obiektów ze zdjęć. Podobna nowość czeka użytkowników smartfonów chińskiego producenta. Funkcje uzupełnia ulepszony cyfrowy asystent, a także narzędzia eliminujące hałas w tle podczas rozmów telefonicznych.

Przełomowe funkcje w smartfonach OnePlus

Smartfon z potrójnym aparatem na neutralnym tle z delikatnymi, kolorowymi kwiatami w rogu obrazu.
Fot. Jolanta Szczepaniak/Android.com.pl

Producent od początku swojej działalności na rynku smartfonów zyskał reputację firmy innowacyjnej. OnePlus One wyróżniał się nietypowym systemem Cyanogen OS, a dwójka była pierwszym dostępnym globalnie modelem, który oferował port USB typu C. Firma wprowadziła też charakterystyczny Alert Slider. Jest to fizyczny przełącznik umożliwiający użytkownikom szybką zmianę trybów dzwonienia bez konieczności odblokowywania telefonu. Funkcja szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych cech urządzeń marki.

Aktualnie w świecie smartfonów coraz trudniej o rewolucje. Jeśli jednak planujesz zakupić telefon z dobrym aparatem i imponującą wydajnością w niezłej cenie, warto rozważyć modele producenta. Najciekawsze z nich znajdziesz u naszego partnera.

Źródło: AndroidAuthority, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.