Ręce trzymają czarną, kulistą obudowę urządzenia z uszkodzonym szkłem i przyklejonymi cyframi, podczas gdy narzędzie jest używane do otwierania lub naprawy.
LINKI AFILIACYJNE

Apple Vision Pro pod lupą JerryRigEverything. Drogie gogle wykonano z… plastiku

3 minuty czytania
Komentarze

Gogle Apple Vision Pro podbijają internet. W dużej mierze jest to zasługą innowacyjności i kosmicznej ceny na poziomie 3500 dolarów. Jak się okazuje, użyte materiały nie pasują do klasy urządzenia. Zewnętrzne „szkło” w rzeczywistości wykonano z tworzywa sztucznego.

JerryRigEverything sprawdza Apple Vision Pro

Osoba trzyma w dłoni pękniętą powierzchnię apple vision pro przezroczystego etui na słuchawki, przez co tworzą się wzory przypominające pajęczynę.
Fot. YouTube / AppleTrack

Youtuber AppleTrack sprawdził wytrzymałość Apple Vision Pro podczas upadku. W teście można zobaczyć, że front został roztrzaskany, co do złudzenia przypominało szkło. Nietypowy sprzęt został sprawdzony przez mistrza destrukcji, czyli Zacka z kanału JerryRigEverything. Rezultaty mogą zaskoczyć. Pełny test zobaczysz w materiale poniżej.

Test wytrzymałości Apple Vision Pro w wykonaniu Zacka z kanału JerryRigEverything

Youtuber ekstremalne testy zawsze zaczyna od wytrzymałości szkła. Pierwszy kontakt z narzędziem do sprawdzania twardości udowodnił, że zewnętrzna warstwa urządzenia została wykonana z tworzywa sztucznego. Pierwsze rysy pojawiły się przy twardości narzędzia na poziomie 3 w skali Mohsa. Oznacza to, że Apple Vision Pro można porysować kluczami. Dla porównania ekrany w smartfonach wykonane ze szkła rysują się przy kontakcie z narzędziem o twardości 6 lub 7 w skali Mohsa. Nawet nóż nie jest w stanie zarysować takiego materiału. Telefony z dobrym aparatem czasami oferują szafirowe szkło ochraniające obiektywy, które jeszcze lepiej chroni przed zarysowaniem.

Ręce naprawiające rozbite szkło smartfona z narzędziami na biurku.
Fot. YouTube / JerryRigEverything

Apple informuje, że front pokrywa szkło laminowane. Twardszy materiał jest obecny w konstrukcji, ale znajduje się pod warstwą z tworzywa. Zewnętrzna warstwa przypomina folię ochronną, natomiast jest to element na stałe zintegrowany z urządzeniem. Oznacza to, że użytkownik samodzielnie nie naprawi zarysowanych gogli. Zack z kanału JerryRigEverything zwrócił jednak uwagę na jeszcze większy problem. Jak się okazało wewnętrzne soczewki, przez które użytkownik ogląda ekrany urządzenia, także zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Twórca odradza czyszczenie tego elementu papierowym ręcznikiem, ponieważ szybko mogą pojawić się na nim rysy. Uszkodzenie soczewek bezpośrednio przełoży się na pogorszenie walorów użytkowych.

Warto zaznaczyć, że szkło ochrania kamery, które znajdują się w dolnej części konstrukcji. Pozytywnie wypada też wytrzymałość na wyginanie. Obudowa wykonana z kawałka aluminium jest stosunkowo lekka i wyjątkowo wytrzymała. Całość jednak byłaby lepsza, gdyby dodano sterowanie za pomocą Siri po polsku.

Tańsza i wytrzymalsza alternatywa

Quest 2 gogle vr
Fot. Oculus / materiały prasowe

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z wirtualną rzeczywistością, wcale nie musisz wydawać ponad 15 tysięcy złotych. Meta za mniej niż 2000 złotych oferuje udane gogle Oculus Quest 2. Sprzęt poradzi sobie gorzej z rzeczywistością rozszerzoną (AR). VR (rzeczywistość wirtualna) jest jednak lepszym rozwiązaniem do konsumpcji treści i grania w gry. Mimo stosunkowo niskiej ceny Quest 2 to świetnie wyposażone urządzenie. Sprzęt oferuje ekrany wysokiej rozdzielczości i niezły czas pracy. Urządzenia Oculus znajdziesz u naszego partnera.

Gogle Oculus pozwalają na rozrywkę za pomocą wbudowanego procesora Snapdragon XR2. Dużo lepsze efekty da jednak podłączenie zestawu do wydajnej maszyny. W tym celu można wykorzystać laptop gamingowy do 3000, laptop gamingowy do 4000 złotych, czy zestaw komputerowy do 5000 złotych.

Źródło: YouTube, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: YouTube / JerryRigEverything

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw