Tylna część białego smartfona Samsung trzymana w dłoni na tle ceglanej ściany, z widocznymi trzema obiektywami aparatu umieszczonymi wertykalnie w lewym górnym rogu.
LINKI AFILIACYJNE

Seria Galaxy S24 zanotowała rekordy w przedsprzedaży. W wielu sklepach… po prostu jej brakuje

2 minuty czytania
Komentarze

Początek roku za sprawą m.in. targów CES obfituje w technologiczne wydarzenia. Premiera smartfonów z serii Galaxy S24 zdominowała drugą połowę stycznia. Takie wnioski można wyciągnąć po przedsprzedażowych wynikach na wielu rynkach. 31 stycznia 2024 roku Samsungi trafiły do globalnej sprzedaży. Czy telefony można kupić od ręki?

Smartfony Galaxy S24 rozbiły bank

Smartfon trzymany w dłoni z wyświetlonym na ekranie widokiem miasta z wysokości, w tle widoczne budynki i rozmyta okolica.
Fot. Jolanta Szczepaniak / Android.com.pl

Ciekawe dane na temat sprzedaży przed premierą sklepową zebrał serwis Sammobile. W Korei Południowej seria S24 pobiła rekordy wszystkich poprzednich flagowców linii S. Producent sprzedał 1,21 miliona sztuk w ciągu jednego tygodnia. Co ciekawe aż 60% stanowił najdroższy model Galaxy S24 Ultra. Nietypowo działający przełącznik trybu kolorów zdaje się nie wpływać na popularność modelu, a klienci cenią tytanowe wykonanie i funkcjonalne Galaxy AI. Świetne wyniki zanotowano też na rynku indyjskim. Samsung spodziewa się sprzedaży na poziomie 36 milionów egzemplarzy. Oznacza to, że najnowsza seria przebiła wyniki świetnie przyjętego Galaxy S10 z 2019 roku.

Dostępność smartfonów w sprzedaży

Smartfon Samsung w kolorze złotym z widokiem z tyłu i boku, a obok cztery smartfony w kolorach: błękitnym, zielonym, pomarańczowym z informacją o ekskluzywnych kolorach dostępnych na samsung.pl oraz wskazówką o nowych zamówieniach wysyłanych do 2 kwietnia 2024.
Fot. Samsung / zrzut ekranu

Globalny start sprzedaży oznacza, że urządzenia powinny być dostępne w sklepach stacjonarnych i internetowych. O problemach z dostępnością informuje już oficjalny sklep Samsunga. W przypadku S24 i S24+ możemy przeczytać o wydłużonej wysyłce nowych zamówień. Podany termin „do 2 kwietnia 2024 roku” zdradza niewiele, bo okienko czasowe jest wyjątkowo długie. W przypadku modelu S24 Ultra producent informuje o wyprzedaniu wszystkich ośmiu wariantów kolorystycznych. Wysyłka nowych zamówień odbędzie się między 8 a 12 lutego 2024 roku. Klienci na urządzenie poczekają nawet blisko dwa tygodnie.

U naszego partnera sytuacja zależy od konkretnego modelu, a nawet wariantu kolorystycznego. Część modeli, w tym czarny S24 Ultra w wariancie 12/512 GB, będzie wysłanych w ciągu dwóch dni. Z kolei na dostawę czarnego S24 w wersji 8/256 GB trzeba poczekać minimum do 9 lutego 2024 roku. Listę dostępnych modeli, a także przewidywany czas dostawy sprawdzisz na stronie naszego partnera. Jeśli zastanawiasz się, czy Samsung Galaxy S24 to dobry smartfon, koniecznie przeczytaj naszą recenzję.

A jeśli kiedykolwiek podczas korzystania ze smartfona zastanawiałeś się, gdzie jest schowek w telefonie, zerknij na nasz poradnik. Być może przyda ci się jeszcze wskazówka dotycząca rozszerzeń Chrome – dowiedz się, jak zainstalować dodatki z Web Store na Androidzie.

Źródło: Sammobile, oprac. własne. Zdjęcie otwierające: Krzysztof Wilamowski / Android.com.pl

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.