Osoba trzymająca smartfon z otwartą aplikacją do zarządzania inteligentnym domem, pokazującą kontrolki takie jak zegar, temperatura i opcje oświetlenia.
LINKI AFILIACYJNE

Znamy cenę Nothing Phone 2a. Samsung Galaxy A54 będzie miał groźnego rywala

3 minuty czytania
Komentarze

Jakiś czas temu pisaliśmy o plotkach na temat nowego modelu firmy Nothing — smartfona przeznaczonego dla osób, które celują w średnią półkę cenową. Nothing Phone 2a, bo taka miałaby być jego nazwa, to urządzenie, które dostarczy nie tylko oryginalny design, ale także naprawdę przyzwoitą specyfikację.

Część tylna smartfona z zaawansowanym modułem aparatu fotograficznego i podświetleniem LED. Nothing phone 2 doczeka się tańszego odpowiednika - nothing phone 2a
Nothing Phone (2a) może znacząco różnić się od dotychczasowych smartfonów firmy
Fot. Łukasz Pająk / Android.com.pl

Wygląd — nieoficjalne rendery

W sieci pojawił się nieoficjalny render tego modelu, ale czy faktycznie taki będzie finalny wygląd Nothing Phone 2a, nie wiemy. Niemniej możemy zobaczyć, jak może potencjalnie wyglądać może to urządzenie.

Autorem jest Sanju Choudhary, który przygotował nieoficjalne rendery dla białej i czarnej wersji kolorystycznej. Jeśli macie chęć, możecie skomentować jego pracę. Czy podoba się wam taki kolor i design?

Specyfikacja Nothing Phone 2a

Według przecieków ekran Nothing Phone 2a będzie wykonany w technologii AMOLED. Będzie to panel od BOE lub Visionox o przekątnej 6,7 cala, rozdzielczości 1084 x 2412 pikseli i odświeżaniu do 120 Hz. Sercem Nothing Phone 2a będzie procesor MediaTek Dimensity 7200 wykonany w procesie technologicznym 4 nm.

Główny aparat Nothing Phone 2a ma być wyposażony w matrycę Samsung S5KGN9 o rozdzielczości 50 MP. Do tego dojdzie szerokokątny obiektyw Samsung S5KJN1 o tej samej rozdzielczości. Przednia kamera będzie miała matrycę Sony IMX615 o rozdzielczości 32 MP.

Spodziewane są różne wersje Nothing Phone 2a w zależności od wariantu pamięci: z 8 lub 12 GB pamięci RAM oraz 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Smartfon będzie pracował pod kontrolą interfejsu Nothing OS 2.5, bazującego na systemie Android 14.

Spodziewana cena Nothing Phone 2a

Znany leakster, Roland Quandt, sugeruje, że Nothing Phone (2a) w wersji bazowej, tj. z 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej będzie kosztował mniej niż 400 euro. Wspomina też o białej i czarnej wersji kolorystycznej.

Przy obecnym kursie walut to nieco ponad 2000 złotych. W ten sposób Nothing Phone 2a byłby świetną alternatywą dla takich modeli jak Pixel 7a czy Samsung Galaxy A54.

Przypomnijmy, że model Nothing Phone 2 (sprawdź: recenzja Nothing Phone 2) można kupić za niecałe 3 tysiące złotych.

Smartfon ma pojawić się w czterech wersjach skierowanych na poszczególne rynki: w Indiach, Japonii, Europie oraz wersja global. Nazwy kodowe to odpowiednio PacmanIND, PacmanJPN, PackamEEA oraz Pacman. Nothing Phone 2a ma mieć dwie wersje kolorystyczne: białą i czarną.

Nowy model w zapowiedzi szefa Nothing

Na Twitterze premierę nowego modelu zapowiedział (wraz z życzeniami noworocznymi) sam Carl Pei, czyli szef Nothing. Choć nie zdradził jego nazwy ani daty premiery. Napisał za to: Nowy rok, nowy ja. (…) Nowy telefon. Życzę wszystkim szczęśliwego 2024 roku.

Zapowiadana nowa tańsza wersja modelu Nothing Phone może być jednym z najchętniej wybieranych smartfonów w 2024 roku, zwłaszcza jeśli szukacie czegoś niekonwencjonalnego. Dlatego warto zaczekać na oficjalną premierę. Tej spodziewamy się już 27 lutego 2024 roku podczas targów MWC w Barcelonie — Nothing organizuje w tym czasie event “Nothing to See”.

Źródło: Nextpit. Zdjęcie otwierające: Nothing

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.