smartfon OnePlus 11 5G w dwóch wersjach kolorystycznych
LINKI AFILIACYJNE

Android 14 dostępny na kolejnym smartfonie. Tym razem chodzi o model od OnePlus

2 minuty czytania
Komentarze

OnePlus ogłosił wydanie stabilnej wersji systemu Android 14 dla modelu OnePlus 11. Aktualizacja jest już dostępna, ale na razie tylko w Indiach. Najpierw zostanie udostępniona użytkownikom, którzy wzięli udział w zamkniętych i otwartych testach beta, a następnie będzie stopniowo udostępniana dla większej liczby urządzeń.

oneplus 11 aktualizacja oxygenos android 14

Nowa wersja to kompilacja oznaczona jako CPH2447_14.0.0.201(EX01). Przed rozpoczęciem aktualizacji telefon musi działać w oparciu o wersję CPH2447_13.1.0596(EX01) lub CPH2447_13.1.0595(EX01), a pobieranie wymaga 5 GB wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej. Firma zaleca również, aby nie rozpoczynać procesu aktualizacji, jeśli poziom naładowania baterii jest niższy niż 30%.

Android 14 dla OnePlus 11

Oto nowości, które pojawią się w opisywanej wersji:

  • Dodanie Fluid Cloud w ramach platformy Pantanal (do łączenia i integracji wszelkiego rodzaju urządzeń).
  • Dodanie File Dock, funkcji umożliwiającej przeciąganie i upuszczanie zawartości w celu przesyłania między aplikacjami i urządzeniami.
  • Dodanie funkcji umożliwiającej rozpoznawanie i wyodrębnianie tekstu z obrazów za pomocą jednego dotknięcia.
  • Dodanie inteligentnego wycinania (oddzielenie wielu obiektów na zdjęciu od tła w celu skopiowania lub udostępnienia).
  • Ulepszenie zarządzania uprawnieniami, bezpieczeństwem i dostępem aplikacji do zdjęć i filmów.
  • Poprawienie stabilności systemu, szybkości uruchamiania aplikacji i płynności animacji.
  • Ulepszenie Aquamorphic poprzez wyraźniejszy styl kolorów, dodanie dźwięków dzwonków i powiadomień systemowych o tematyce Aquamorphic.
  • Poprawienie płynności animacji systemowych.

Warto dodać, że OnePlus 11 znalazł się w naszym zestawieniu, które uwzględnia telefony z dobrą baterią. Jeśli interesują was inne modele z wyższej półki, warto też zerknąć na nasz ostatni ranking najlepszych smartfonów, ewentualnie nieco tańszych telefonów w cenie do 1500 złotych, do 2000 złotych lub do 3000 złotych.

Źródło: OnePlus

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.