grzejnik xiaomi
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Xiaomi zrobiło własny, niedrogi grzejnik. Powinien przydać się niemal w każdym domu

2 minuty czytania
Komentarze

Lato już dawno przeminęło, a i jesień chyli się już ku końcowi. Owszem, wciąż mamy pewne przebłyski słońca, jednak termometry coraz częściej wskazują jednocyfrową wartość, szczególnie w nocy.  W tym okresie przejściowym, zanim rozpocznie się pełny sezon grzewczy, wiele osób szuka alternatywnych sposobów na ogrzanie swoich przestrzeni. Grzejnik Xiaomi Mi Smart Space Heater S idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie centralne ogrzewanie jeszcze nie zostało włączone, lub w miejscach, gdzie tradycyjne metody ogrzewania nie są dostępne. Tak przynajmniej twierdzi producent. 

Grzejnik Xiaomi Mi Smart Space Heater S

grzejnik xiaomi

Na wstępie warto zaznaczyć, że grzejnik Xiaomi jest zwyczajnie… ładny. Nie jest to toporna bryła grzejnika olejowego, a smukłe, nowoczesne i minimalistyczne urządzenie. Jest to grzejnik konwektorowy, czyli taki, który od dołu zasysa chłodniejsze powietrze i wyrzuca cieplejsze na górze. Jednak w przeciwieństwie do farelki nie wymaga do tego celu nawiewu mechanicznego, a korzysta ze zjawiska konwekcji. To dzięki niemu cieplejsze powietrze unosi się ku górze, a chłodniejsze opada na dół. 

Jak to działa w praktyce? Otóż grzejnik Xiaomi ma wewnątrz kanaliki, w których powietrze jest podgrzewane. Tym samym unosi się ono do góry i wylatuje górą. Jednak przy okazji wewnątrz kanalików powstaje podciśnienie, które zasysa powietrze od dołu. W ten sposób dochodzi do całkowicie bezgłośnego procesu przepływu i nagrzewania powietrza, co niezwykle efektywnie rozprowadza ciepło. 

Tym samym, mimo że grzejnik ten ma moc 2200 W, która w przypadku grzejników olejowych wystarczyłaby do ogrzania pomieszczenia o powierzchni około 20-25 m², to w przypadku grzejnika Xiaomi możemy już mówić o efektywnym nagrzewaniu pomieszczenia do 46 m². Co więcej, dzięki spełnieniu normy IPX4 nie tylko może on świetnie się sprawdzać do ogrzewania pomieszczeń o wysokiej wilgotności, to jeszcze jego aluminiowy uchwyt może się świetnie nadawać do rozwieszenia na nim prania. 

Grzejnik Xiaomi Mi Smart Space Heater S oferuje wygodne sterowanie za pomocą czterech przycisków, a także za pomocą aplikacji Xiaomi Home, oraz można wydawać mu polecenia głosowe za pośrednictwem Asystenta Google, lub Amazon Alexa. Co więcej, może się on łączyć z innymi urządzeniami smart home. Dodatkowo grzejnik został wyposażony w szereg zabezpieczeń, takich jak automatyczne wyłączanie przy przekroczeniu kąta nachylenia 45 stopni, co znacznie ogranicza ryzyko wypadków.

Źródło: Komputronik

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw