grzejnik olejowy maestro
LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Prosty grzejnik do niewielkiego pomieszczenia z trzema trybami pracy. Właśnie trafił na promocję

2 minuty czytania
Komentarze

Dni są coraz chłodniejsze, jednak to wcale nie oznacza, że sezon grzewczy rozkręcił się w pełni. Tak naprawdę wciąż jesteśmy na etapie przejściowym, w którym wiele osób dogrzewa się różnymi pomniejszymi metodami, które są wystarczające, zanim ruszy grzanie na całego, chociaż pamiętajmy, że odwlekanie odkręcenia grzejników to niekoniecznie dobry pomysł. Co więcej, są miejsca jak warsztaty, czy inne małe zakłady, w których nie znajdziemy standardowego ogrzewania. I właśnie tu idealnie sprawdzi się grzejnik olejowy. 

Grzejnik olejowy Maestro w promocji

grzejnik olejowy

A dokładniej Maestro MR-950-9. Czy to jednak dobry wybór? Wiele osób zastanawia się nad tym, co jest lepsze: farelka, czy grzejnik olejowy? No cóż, zacznijmy od tego, że efektywność energetyczna, czyli ilość produkowanej energii cieplnej przy tym samym zużyciu prądu jest mniej więcej identyczna. Różnica jest taka, że farelka szybciej rozprowadza ciepło, oraz błyskawicznie się nagrzewa. Jednak przy okazji równie szybko stygnie, a podczas jej działania towarzyszy nam ciągły szum. 

Natomiast typowy grzejnik olejowy nagrzewa się nieco wolniej, za to nawet kiedy go wyłączymy, to wciąż utrzymuje temperaturę. I teoretycznie wolniej rozprowadza ciepło. W praktyce jednak coraz częściej są sprzedawane grzejniki olejowe z nadmuchem. Te również szumią, jednak nadmuch jest tylko opcją, a nie jak w przypadku farelki podstawą działania urządzenia. 

Dobrym przykładem takiego urządzenia jest grzejnik olejowy Maestro. Oferuje on aż trzy tryby nawiewu: gorący, ciepły i zimny. Oczywiście ten zimny to po prostu nawiew bez podgrzewania powietrza. Teoretycznie można by go więc używać zamiast wentylatora w upalne lato, chociaż na pewno to byłoby dość… dziwne. 

Co więcej, oferuje on trzy nastawne moce grzewcze: 800, 1200 i 2000 W. Jeśli więc zrobi się nam za gorąco, to bez problemu można go nieco przykręcić. Sam grzejnik ma 9 żeberek, a dzięki zintegrowanym kółkom łatwo można go przemieszczać pomiędzy pomieszczeniami. Producent podkreśla, że nadaje się on świetnie do ogrzewania pomieszczeń do 22 m². No dobrze, ale co z tą promocją? Otóż dzięki niej możecie kupić grzejnik olejowy Maestro MR-950-9 o 10% taniej. Niby niewiele, ale w czasach, w których na wszystkim trzeba szukać oszczędności – trudno taką ofertę wzgardzić.

 Źródło: Komputronik

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik