Inteligentny zegarek na różowym tle wyświetlający napis "Dzień dobry! W czym mogę pomóc?" obok klawisza ctrl i doniczki z sukulentem.
LINKI AFILIACYJNE

Asystent Google po polsku na Galaxy Watch z Wear OS. Poradnik aktywacji – pokazujemy, jak to zrobić

2 minuty czytania
Komentarze

Asystent Google po polsku na zegarkach z systemem Wear OS to narzędzie, które może znacząco ułatwić codzienne życie. Odpowiada na pytania i wykonuje polecenia głosowe, ale również integruje się z różnymi aplikacjami. Ustawienie asystenta po polsku nie jest jednak takie proste, a jak to zrobić przeczytasz w poniższym poradniku.

Asystent Google po polsku — jak go włączyć na zegarku?

Często przy próbie aktywacji asystenta po polsku doświadczyć można komunikatu, że zegarek nie obsługuje tego języka. To nie jest do końca prawda. Proces konfiguracji asystenta należy zacząć od ustawień telefonu. Tam należy wejść z zakładkę Google, a następnie wybrać ustawienia aplikacji Google i Wyszukiwarka, Asystent i Voice. Następnie przechodzimy do Asystent Google. W tym miejscu należy wejść w języki, a następnie zmienić język wyszukiwania z polskiego na angielski (United States).

Następnie na smartwatchu należy wejść w aplikację Asystenta Głosowego. Wtedy powinna pojawić się opcja wypróbuj, która przenosi konfigurację na telefon. Ustawienia dostosować można do własnych potrzeb, ustawić też można rozpoznawanie głosu. Po zakończeniu konfiguracji powinniśmy zostać przeniesieni do okienka z wyborem języka asystenta. W tym momencie należy przestawić język z angielskiego na polski. W tym momencie Asystent Google po polsku powinien stać się faktem. Warto ustawić, aby asystent włączał się np. po przytrzymaniu któregoś z programowalnych przycisków, co ułatwi dostęp. W moim przypadku sposób zadziałał za pierwszym razem, ale w razie niepowodzenia warto kilkukrotnie powtórzyć proces.

Asystent Google po polsku — do czego go wykorzystać?

Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Asystent Google na zegarku z systemem Wear OS to nie tylko gadżet, ale praktyczne narzędzie, które może znacząco ułatwić codzienne życie. Głosowo sprawdzić można pogodę, ustawić alarmy czy minutnik. Otwierać też można różne aplikacje, a także zadawać pytania. W prosty sposób sprawdzić można też co to za piosenka. Za pomocą rozmów przez zegarek można wysłać na emeryturę zestaw głośnomówiący do auta. Należy pamiętać, że Asystent Google po polsku wymaga połączenia z internetem, przez co działa nieco wolniej i bardziej zużywa akumulator. Użytkownik może więc się zastanawiać, jaki powerbank kupić. Asystent w języku angielskim działa bez połączenia z siecią.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw