LINKI AFILIACYJNE

Logitech prezentuje nowe mikrofony Yeti. GX i ORB wywracają stolik

2 minuty czytania
Komentarze

Wkład Logitech i Yeti w rynek peryferiów komputerowych jest niezastąpiony. Przejęcie Blue Microphones zwiększyło ofertę Logitech w dziedzinie dźwięku, a także otworzyło nowe możliwości połączenia między tymi dwoma gigantami. Dziś skupimy się na dwóch najnowszych produktach.

Yeti zrywa z klasycznym wzornictwem

Fot. Materiały prasowe Logitech

Przejęcie Bue odbyło się już kilka lat temu, ale do tej pory wygląd mikrofonów producenta praktycznie się nie zmienił. Najnowsze premiery to produkty, które nie pozostawiają złudzeń. Wyglądają jak dosłowne połączenie designów obydwu producentów i to może się podobać. Pierwszą z nowości jest Yeti Orb, czyli duchowy następca charakterystycznego Blue Snowball. Ten kompaktowy głośnik ma być idealny dla osób, które cenią sobie mobilność. Oferuje interfejs USB oraz podświetlane logo.

Fot. Materiały prasowe Logitech

Wyższej klasy modelem jest Yeti GX, który kształtem nawiązuje do klasycznego Blue Yeti. Jego największą zaletą ma być jakość dźwięku. Dzięki zaawansowanym technologiom, takim jak system tłumienia hałasu i wyjątkowa konstrukcja membrany, dźwięk powinien być czysty, głęboki i nasycony. Model GX oferuje również możliwość personalizacji poprzez wbudowane oświetlenie LED, które można dostosować do własnych potrzeb i upodobań.

Fot. Materiały prasowe Logitech

GX połączymy za pomocą przewodu USB, a konstrukcja oferuje pokrętło do regulacji głośności i włączenia mikrofonu. Polskie ceny nowości nie są jeszcze znane. Model GX kosztować ma 159,99 € (739 zł po kursie 4,62), z kolei za tańszego kuzyna Orb zapłacić trzeba 69,99 € (323 zł). Cena nowo zaprezentowanych modeli nie odbiega bardzo od dalej sprzedawanych mikrofonów Blue. Te będą świetnym uzupełnieniem zarówno drogich zestawów komputerowch jak i laptopów gamingowych do 3000 czy laptopów gamingowych do 4000 zł.

Przejęcie Blue Microphones przez Logitech. Krok ku dźwiękowej dominacji

Przejęcie firmy Blue Microphones, znanej z produkcji legendarnych mikrofonów Yeti, przez Logitech miało miejsce w 2018 roku. Był to moment, który zapisał się w historii obu firm, ale również całego rynku urządzeń audio. Logitech wykupiło Blue Microphones za imponującą sumę 117 milionów dolarów. Gracze i streamerzy wybierali myszki, klawiatury, a nawet kamery Logitech, a przejęcie Blue sprawiło, że producent jest konkurencyjny także w segmencie mikrofonów. Produkty obu firm będą się wzajemnie uzupełniać, a użytkownik będzie mógł sterować kilkoma peryferiami za pomocą jednej aplikacji.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw