Tak działa polska cyberarmia. Gen. Molenda opowiedział o kulisach pracy żołnierzy nowej generacji

2 minuty czytania
Komentarze

Generał dywizji Karol Molenda, który sprawuje funkcję dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni, udzielał wywiadu, w którym zdradził, na co może pozwolić sobie polska cyberarmia. Dodatkowo doświadczony wojskowy podzielił się kulisami pracy żołnierza „nowej generacji” oraz sukcesami naszego wojska na arenie międzynarodowej.

Cyberarmia to nie przelewki – Generał dywizji Karol Molenda o kulisach pracy

Tak działa polska cyberarmia. Gen. Molenda opowiedział o kulisach pracy żołnierzy nowej generacji

Na kanale YouTube This is IT, prowadzonym przez Macieja Kaweckiego pojawił się niemal godzinny wywiad z generałem dywizji Karolem Molendą. Jeśli nigdy wcześniej nie zdarzyło się wam spotkać z tym nazwiskiem, warto wspomnieć, że jest to niezwykle doświadczony wojskowy, który od lutego 2022 roku pełni funkcję dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Sam Kawecki zapowiedział swojego gościa, jako osobę, która w znacznym stopniu przyczyniła się do stworzenia z polskiego cyfrowego wojska szóstej cyberarmii na świecie. Co ciekawe w tym zestawieniu nasze siły pokonały takie potęgi jak Francja, Chiny, Niemcy czy Wielka Brytania. Zestawienie Cyber Defense Index opracowało MIT, a z pełnym raportem można zapoznać się w tym miejscu.

Wracając jednak do wywiadu — generał Karol Molenda opowiedział o tym jak formowała się polska cyberarmia, jej rozwoju, kwestii cyberbezpieczeństwa oraz kulisach pracy żołnierza „nowej generacji”. Materiał jest niezwykle interesujący również ze względu na jego unikatowość — w sieci ciężko bowiem znaleźć sprawdzone informacje dotyczące wspomnianych wyżej tematów. Link do wywiadu znajdziecie poniżej.

Zobacz też: Prawie zostałam ofiarą scamu, choć wiem, jak je rozpoznać. Oto moja historia

W materiale poruszono wiele ciekawych treści, a jeśli interesujecie się militariami bardzo możliwe, że chętnie sprawdzicie nasze teksty dotyczące broni sonicznej oraz broni hipersonicznej. W obu tych artykułach skupiamy się na historii powstawania tych technologii oraz ich zastosowaniu w dzisiejszych czasach. W związku z tym mogą one stanowić swego rodzaju dodatek do udostępnionego wyżej wywiadu.

Źródło: Maciej Kawecki

Motyw