Ikona aplikacji Duolingo z zieloną sową na zbliżeniu, obok innych rozmytych ikon aplikacji na ekranie smartfona.

Duolingo z nowymi funkcjami. Będzie uczyć nie tylko języków obych

2 minuty czytania
Komentarze

Ciekawą zmianę na horyzoncie zaanonsował producent aplikacji, którą do tej pory kojarzyliśmy z nauką języka obcego. Duolingo ma niedługo zrobić nam także powtórkę z matematyki oraz zaproponować lekcje muzyki. To kolejny krok w stronę rozwoju popularnego programu.

Matematyka i muzyka w Duolingo

Aplikacje do nauki języków to bardzo popularne programy edukacyjne, z których chętnie korzystają użytkownicy, często opłacając wersje premium lub kupując abonament cyklicznie. I w tej branży, podobnie jak w wielu innych, jeśli nie idzie się do przodu, to stoi się w miejscu. Nie tak dawno temu właśnie w kontekście rozwoju aplikacji do nauki języków w dobie sztucznej inteligencji rozmawialiśmy z CEO Babbel.

Na rynku apek tego rodzaju jest dosyć duża konkurencja, więc producenci co rusz prześcigają się w dodawaniu do programów nowych funkcji, które zainteresują i zatrzymają ich klientów. Na nowym pomysł wpadło Duolingo, które niedługo udostępni lekcje matematyki i muzyki w ramach tej samej aplikacji.

Chociaż dokładne informacje mają pojawić się na nadchodzącej konferencji Duocon, która odbędzie się 11 października, po spotach reklamowych możemy wywnioskować, że nauka matematyki i muzyki ma odbywać się w podobnym systemie co nauka języka obcego. Na użytkowników czekają mini gry i zabawy, w których mogą zdobywać trofea i jednocześnie powtarzać materiał. Do dyspozycji będą krótkie lekcje i interaktywne ćwiczenia, które pozwolą użytkownikom podnosić swoje umiejętności krok po kroku.

Dlaczego Duolingo rozszerza ofertę, wychodząc poza ramy nauki języka? Prawdopodobnie jest to związane z systemem nauki rozwijanym w Duolingo, który stał się bardzo popularny, ale także efektywny wśród użytkowników. Teraz producent aplikacji chce przenieść doświadczenia z nauki języka obcego na inne przedmioty za pomocą tych samych sprawdzonych metod, m.in. uczenia się w ramach grywalizacji i zabawy, a także zapamiętywania nowych zagadnień w systemie powtórek polegających na krótkich grach. Uczniowie przyswajają nowy materiał nie poprzez wkuwanie materiału na pamięć, a poprzez działanie, co daje pozytywne skutki zapamiętywania treści.

Skoro interesuje cię Duolingo, być może korzystasz też ze Snapchata? Jeśli tak, z pewnością przyda ci się nasz poradnik krok po kroku dotyczący tego, jak odzyskać dni na Snapie.

Źródło: Duolingo

Motyw