LINKI AFILIACYJNE

Google wdroży do Androida jedną z najważniejszych funkcji iOS

2 minuty czytania
Komentarze

Z każdym miesiącem Androida oraz iOS dzieli coraz mniej różnic, lecz ta jedna pozostaje kluczowa dla ludzkiego zdrowia i bezpieczeństwa. Od wersji 16.1, system Apple umożliwia wysłanie wiadomości SOS za pomocą łącza satelitarnego. Wszystkie źródła wskazują, że Google także uruchomi tę funkcję w 14. wersji swojego mobilnego centrum dowodzenia.

Jak odkryto nowe wiadomości SOS w systemie Google?

Neil Rahmouni to jeden z deweloperów pracujących na testowych wersjach systemu Android. Programista odkrył, że w aplikacji Wiadomości pojawiły się elementy interfejsu wskazujące na obsługę łączności satelitarnej w SMS-ach.

Jest to niezwykle rozsądny ruch ze strony Google. Wiemy już — niestety, dzięki pożarom w Maui — jak pomocne okazało się Alarmowe SOS w smartfonach Apple. Funkcja trafiła do iOS we wrześniu 2022 r., przy okazji aktualizacji do wersji 16.1. Kiedy nie mamy dostępu do internetu 5G lub sieci WiFi, łącze satelitarne może być naszą jedyną drogą ratunku z opresji.

Kto otrzyma funkcje satelitarne w Androidzie pierwszy?

W kuluarach plotkuje się, że — bez wielkich zaskoczeń — pierwsze będą tu smartfony z rodzin Google Pixel oraz Samsung Galaxy. Urządzenia będą musiały też zostać dostosowane pod kątem wewnętrznych komponentów, aby mogły prawidłowo wspierać nową funkcję systemu Android 14.

Warto na koniec powiedzieć, że finałowa wersja Android 14 powinna się pojawić w ciągu najbliższych tygodni. W międzyczasie, mając kompatybilny smartfon (jeden z modeli Google Pixel, od 4a do 7a), możecie sprawdzić system operacyjny w wersji Beta 5. Deweloperzy też już są upraszani o końcowe aktualizacje kompatybilności dla swoich gier i aplikacji, dlatego też to wyraźny sygnał, że jesteśmy bliżej, niż dalej.

A jeśli nie wiecie, jak wylogować się z konta Google i jak wyłączyć asystenta Google na urządzeniach mobilnych z Android i iOS oraz komputerze, zerknij na nasz poradnik.

zdjęcie główne: Android Developers

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.