LOKOWANIE PRODUKTU: OPPO

Czy już wiesz, co tak naprawdę daje słuchanie muzyki? Wyniki badań są jednoznaczne

6 minut czytania
Komentarze

Muzyka towarzyszy nam niemalże na każdym kroku. Nie musimy być audiofilami, melomanami, a nawet nie musimy aktywnie śledzić szeregu artystów, aby móc docenić jej magię. W końcu wystarczy usłyszeć dźwięki z dzieciństwa, aby od razu poprawić swój humor. To właśnie wywoływanie emocji kryje się za potęgą muzyki. Jednak czas dowiedzieć się, jak do niej ostatecznie podchodzimy.

W lipcu wraz z OPPO zapytaliśmy się Was o to, jakie jest Wasze podejście do muzyki. Wyniki tego badania doskonale pokazują, że dzisiejsze technologie ułatwiają czerpanie pozytywnych aspektów.

Świat znacząco zmienił swoje podejście do słuchania muzyki

Zacznijmy od tego, co tak naprawdę wyznacza wybór naszych nowych słuchawek. Zdecydowana większość z ankietowanych wskazała funkcjonalność i… tu właśnie pojawia się technologia. Zapewne 10 lat temu podobne badanie ograniczyłoby się do ceny, ale właśnie lata różnorakich przemian robią swoje. Lata, które również doskonale obrazują rozwój OPPO, gdyż jeśli nie pamiętacie historii tej firmy, to zaczynała ona od świata audio.

OPPO powstało w 2004 roku, ale my poznaliśmy tę markę już jako producenta smartfonów. Mimo wszystko wróćmy właśnie do początków, kiedy to w 2005 roku na rynku pojawiły się pierwsze odtwarzacze MP3 (X3, X9 i X17). Tak, tak, niektórzy mogą już lub w ogóle tego nie pamiętać, ale swego czasu dominowały osobne urządzenia do słuchania muzyki. W tym wypadku OPPO wyróżniało się nie tylko jakością audio, ale również designem.

Równolegle z mobilnymi odtwarzaczami muzyki OPPO pracowało nad sprzętem dla bardziej wymagających. Dlatego w sprzedaży pojawiły się także odtwarzacze Blu-Ray i oczywiście rozbudowane słuchawki, takie jak widoczne powyżej OPPO PM-1, które przyniosły marce rozgłos.

Skoro już o akcesoriach mowa, to naturalnym ruchem dla OPPO musiało być pojawienie się bezprzewodowych odpowiedników. To już czasy, kiedy firma zachwycała niecodziennymi rozwiązaniami na rynku smartfonów, także w Polsce. Pierwszy model z serii OPPO Enco, a więc widoczne powyżej OPPO Enco Q1 datowane są na 2019 roku i oczywiście pojawiły się one również w naszym kraju. Wyróżniały się nie tylko ergonomią, ale jeszcze aktywną redukcją hałasu (ANC).

Dzisiaj na rynku znajdziemy pełen przekrój bezprzewodowych słuchawek od OPPO. Seria OPPO Enco na dobre zadomowiła się w świadomości fanów muzyki, więc dzisiaj w sklepach znajdziemy zarówno budżetowe propozycje (OPPO Enco Buds2), jak i flagowe (OPPO Enco X2).

W ramach najnowszych propozycji polecają się modele z serii OPPO Enco z bazowym reprezentantem oraz odmianą Pro (patrz: recenzja OPPO Enco Air3 Pro). Niemniej skupmy się właśnie na słuchawkach bez żadnego dopisku. Wyróżniają się one nie tylko rozsądną ceną, ale również zastosowanymi technologiami, na których właśnie najbardziej Wam zależy.

Przede wszystkim to pierwsze w swojej klasie słuchawki, które mogą pochwalić się wysokowydajnym procesorem DSP. Do tego oferują najnowsze standardy łączności na czele z Bluetooth 5.3 i możliwością jednoczesnego podłączenia dwóch urządzeń (z wykorzystaniem Google Fast Pair). Wszystko przekłada się na wyższą jakość dźwięku i niższe opóźnienie w grach. Jednocześnie nie musimy obawiać się o zamoczenie za sprawą certyfikatu IP54.

Jeśli zaś zależy Wam na większym odcięciu się od otoczenia, to zdecydowanie zainteresujcie się OPPO Enco Air3 Pro, które ze swoją dokanałową konstrukcją i ANC pozwalają skoncentrować się na konkretnym zadaniu. Są to też słuchawki z wyjątkową membraną, bo wykonaną z bambusa, a w zakresie technologii pojawia się kodek LDAC, który pozwala uzyskać znacznie wyższą jakość dźwięku.

Tym sposobem OPPO Enco Air3 Pro to propozycja skierowana do osób, które potrzebują większego odcięcia od świata zewnętrznego. Jeśli zaś cenicie douszne konstrukcje i wolicie przeznaczyć mniejszy budżet na nowe słuchawki, to oczywiście pamiętajcie o OPPO Enco Air3.

Muzyka jednocześnie nas łączy i odcina od rzeczywistości

Tymczasem wracając do wspomnianej na początku ankiety, odkryjmy kolejne karty, czyli kiedy tak naprawdę słuchamy muzyki?

Na czele znalazły się dwie odpowiedzi, które równie dobrze mogą się uzupełniać. Muzyka umila nam przede wszystkim podróże, te małe i duże, a więc niejako przyspiesza czas w komunikacji miejskiej, chodząc piechotą, a także zapewne podczas jazdy samochodem. To właśnie wtedy mamy możliwość łączenia przyjemnego z pożytecznym.

Wiemy kiedy, ale po co słuchamy muzyki? W tym wypadku mówimy o pełnej dominacji, czyli poprawy samopoczucia. Oczywiście trudno dziwić się takiemu wynikowi. Muzyka to emocje i chcemy, aby były one pozytywne, co bezpośrednio przekłada się na lepszy humor.

Tylko ile czasu można słuchać tego samego w kółko…? Ok, bardzo długo i samemu chętnie wracam nie tylko do utworów z młodości, ale też często starszych ode mnie. Niemniej nie zamykam się na ugruntowane już pozycje i wciąż szukam nowości. Statystyka w tym wypadku jest nieubłagana i także czasami oddaję władzę nad playlistą różnym algorytmom, aby te pokazały mi coś nowego. W podobny sposób robi tak znakomita większość naszych ankietowanych.

Niektórzy uważają, że muzyka dzieli odbiorców, ale ponownie wszystko to sprowadza się bezpośrednio do ich podejścia. Jak swego czasu napisał L.U.C., do którego twórczości bardzo lubię wracać, słucham muzyki nie gatunków, więc w tym wszystkim liczy się to, aby dostrzegać pozytywne emocje w różnych utworach. Nie ma znaczenia, czy to muzyka popularna, elektroniczna, klasyczna, a może rap lub disco polo. Znając Wasze odpowiedzi, jestem pewny, że zupełnie różne utwory poprawiają Wasze samopoczucie, zachęcają do aktywności fizycznej lub najzwyczajniej w świecie pozwalają się skupić.

Co będzie w przyszłości? Na pewno nie zabraknie muzyki

Niezależnie od rozwoju technologii i sposobów słuchania muzyki, możemy być pewni, że OPPO będzie gotowe na każdy scenariusz, a być może część samo wyznaczy. Swoją drogą jak wyobrażacie sobie kolejny etap w rozwoju audio? Jeszcze mniejsze akcesoria z wbudowanym streamingiem to zapewne tylko kwestia czasu. Tylko czy jesteśmy w stanie już przewidzieć kolejny przełom?

Tymczasem wracam do Brasswood, aby bliżej poznawać możliwości OPPO Enco Air3, a od Was chciałbym dowiedzieć się jeszcze, jakie muzyczne odkrycia znalazły się na Waszych playlistach?

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw