Telewizor w salonie wyświetla komunikat YouTube informujący o zablokowaniu odtwarzacza wideo po 3 filmach w przypadku wykrycia blokowania reklam.
LINKI AFILIACYJNE

YouTube jedzie po bandzie. Używasz AdBlocka – zablokują ci dostęp do filmów

2 minuty czytania
Komentarze

YouTube prawdopodobnie nie trzeba nikomu przedstawiać. Popularna platforma umożliwia darmowe oglądanie treści, które w zamian przeplatane są reklamami. AdBlock niedługo przestanie być rozwiązaniem, bo do użytkowników dochodzą stanowcze komunikaty.

YouTube walczy z blokerami reklam, są konkretne działania

Niedawno pisaliśmy o innej blokadzie na popularnej platformie. Niedługo później użytkownik Reddita @Reddit_n_Me podzielił się zrzutem ekranu pokazującym najnowszy komunikat. Informuje on, że player zostanie zablokowany po trzech wideo. Poniżej przeczytać można, że platforma wykrywa AdBlobka i przekonuje do jego wyłączenia słowami „reklamy umożliwiają YouTube zostanie darmowym portalem dla miliardów użytkowników na świecie”.

Oczywiście zaraz po tym użytkownik jest zachęcany do zakupu subskrypcji Premium. W przyszłości prawdopodobnie coraz więcej widzów zauważy podobny komunikat. Dla nowych użytkowników Premium pierwszy miesiąc jest darmowy, a każdy następny to koszt 23,99 zł. Cena nie wydaje się wygórowana, natomiast po dodaniu do tego innych subskrypcji, po wszystkich opłatach można się zdziwić.

Fot. Krzysztof Wilamowski/Android.com.pl

Jeśli nie masz zamiaru płacić, blokery reklam są w zasadzie jedyną możliwością na obejrzenie filmu bez nerwów. Niechciane oferty i produkty coraz częściej przerywają oglądany materiał, a niektórych reklam nie da się pominąć. Zmuszanie użytkowników do płacenia lub oglądania reklam może skutecznie zmniejszyć widownię usługi, a konkurencja nie śpi. Czy w niedalekiej przyszłości zobaczymy wielki powrót Vimeo, a może powstanie zupełnie nowy konkurent? Czas pokaże, natomiast jeśli chcesz obejrzeć filmy na dużym ekranie, sprawdź polecane telewizory ze Smart TV.

Źródło: reddit, zdjęcie główne: Samuel Regan-Asante/Unsplash + Reddit/@Reddit_n_Me

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw