Apple Vision Pro

Zuckerberg i Musk komentują Apple Vision Pro. Jeden zaskoczył, drugi niestety już nie

2 minuty czytania
Komentarze

Apple Vision Pro to hełm rozszerzonej rzeczywistości, który budzi emocje wszystkich klas społecznych, w tym również miliarderów i szefów korporacji konkurujących z Timem Cookiem. O nowym wynalazku firmy z Cupertino wypowiedzieli się Elon Musk (Twitter, Tesla, SpaceX), a także Mark Zuckerberg (Meta, czyli Facebook, Instagram oraz WhatsApp).

Mark Zuckerberg: „Apple Vision Pro nie robi na mnie wrażenia”

Mark Zuckerberg miał zdecydowanie więcej do powiedzenia o Apple Vision Pro podczas spotkania ze swoimi pracownikami, dlatego to od niego też zaczniemy. Ten twierdzi, że hełm rozszerzonej rzeczywistości nie przedstawił żadnych rewolucyjnych rozwiązań, których Meta wcześniej by nie rozważyła. Co ciekawe, nie zabrakło jednak zaskakująco rozsądnych wniosków z jego strony.

Uważam, że ogłoszenie Apple pokazało kluczową różnicę między wizją i wartościami, jakie wyznają nasze firmy. My tworzymy innowacyjne produkty po to, aby były przystępne i dostępne dla każdego, także pod kątem ceny, to podstawa naszej misji. Także, my sprzedaliśmy miliony hełmów Quest.

Mark Zuckerberg, fragment wewnętrznego listu do pracowników Meta

Choć szef korporacji Meta lubi od czasu do czasu zwolnić kilka tysięcy ludzi, trudno tym razem się z nim nie zgodzić. Podczas gdy Apple Vision Pro może kosztować nawet 20 tys. złotych, niedawno zapowiedziany na jesień 2023 r. hełm Meta Quest 3 szykuje się na wydatek rzędu 2,6 – 3 tys. złotych. Jest to oczywiście znacznie mniej zaawansowany hełm, ale też i osiągalny dla przeciętnego konsumenta, interesującego się w minimalnym stopniu najnowszą technologią.

Na koniec warto też dodać, że Mark Zuckerberg także nie podziela entuzjazmu dotyczącego natury obcowania z Apple Vision Pro — samotnie, w izolacji od innych ludzi.

Nasza wizja metaverse jest społeczna. Ludzie mają wchodzić w interakcję z naszym światem na nowe sposoby i być ze sobą jeszcze bliżej. Nasze sprzęty zachęcają do aktywności fizycznej. W porównaniu do tego, każde demo [dop. red. Apple Vision Pro] prezentowało osobę siedzącą na kanapie, samotnie.

Mark Zuckerberg, fragment wewnętrznego listu do pracowników Meta

Elon Musk mniej konkretny, ale za to… zabawny?

Co tu dużo mówić, Elon Musk postanowił skomentować Apple Vision Pro w swoim stylu, czyli w formie mema.

Po co wydawać 20 tys. złotych, skoro można się odurzyć grzybkami halucynogennymi i będziemy mieli ten sam (tak naprawdę to nie) efekt? Elon Musk jak zwykle zaimponował publice swoją niezwykłą dojrzałością oraz wysokim pierwiastkiem geniuszu.

zdjęcie główne: materiały prasowe / Meta / Apple / twitter.com / Elon Musk

Motyw