Meta Quest 3
LINKI AFILIACYJNE

Zuckerberg pokazał Meta Quest 3 – będzie taniej, lepiej i wygodniej

2 minuty czytania
Komentarze

Jeszcze przed zbliżającą się konferencją Apple, Meta zaprezentowała nową generację swojego urządzenia, czyli Meta Quest 3. Mark Zuckerberg pochwalił się sprzętem na Instagramie, ale na więcej szczegółów przyjdzie nam poczekać do końcówki września. Wiemy już za to, ile za sprzęt przyjdzie nam zapłacić i co poniekąd będzie oferował. Widać, że firmy nie boją się VR. Niedawno przecież Sony wypuściło kolejną generację swojego sprzętu, a spodziewamy się, że Apple niebawem również dołączy do grona firm, które w ofercie mają gogle VR/AR.

Meta Quest 3 zaprezentowane – ile będzie kosztować?

gogle Meta Quest 3
Fot screen z materiału Meta na YouTube

W zeszłym roku zaprezentowano Meta Quest Pro, które umówmy się, nie było przeznaczone raczej dla zwykłego zjadacza chleba. Chodzi głównie o cenę, którą ustalono na 1800 euro (ponad 8 tysięcy złotych), więc nie jest coś, na co wielu może sobie pozwolić. Nowe gogle mają to zmienić, ponieważ Meta Quest 3 (128 GB) ma kosztować na start od 499,99 dolarów, a więc około 2100 złotych. Co więcej, zapowiedź Meta Quest 3 przyniosła wiadomość, że niebawem zostanie obniżona cena poprzedniej generacji, czyli Quest 2. Jeżeli ktoś więc zastanawiał się na zakupem sprzętu, niech jeszcze przez chwilę się wstrzyma, a trochę na tym oszczędzi. Od 4 czerwca cena Meta Quest 2 (128 GB) ma wynosić bowiem 299,99 dolarów (wcześniej 399 dolarów).

Co mają oferować gogle Meta Quest 3? Szczegółów za wiele jeszcze nie ma, ponieważ te mamy poznać na wydarzeniu Meta Connect, które odbędzie się 27 września. Wiadomo już za to, że nowa generacja ma być wygodniejsza w użytkowaniu i o około 40% cieńsza (przynajmniej wizualnie ma sprawiać takie wrażenie). Do tego pod maską ma czekać ulepszony procesor od Qualcomma, który ma zwiększyć wydajność graficzną urządzenia dwukrotnie. Widać, że Metaverse to dalej temat, którego firma Zuckerberga nie potrafi odpuścić. Wiadomo, że do pełnego przejścia do wirtualnej rzeczywistości jeszcze daleko, ale tego typu urządzenia mogą to zmienić. Szczególnie, że cena Meta Quest 3 będzie zdecydowanie przystępniejsza, niż wersji Pro, choć dalej dość wysoka. Teraz tylko czekać na wrzesień i więcej informacji. Zobaczymy czy Apple na swojej czerwcowej konferencji zaprezentuje w końcu urządzenie VR/AR, na które fani marki czekają od lat.

Źródło: Meta

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Motyw