LOKOWANIE PRODUKTU: KOMPUTRONIK

Apple pokazało nowego MacBooka na WWDC. Sprawdzamy, ile kosztują starsze modele

3 minuty czytania
Komentarze

Na dzisiejszej konferencji Apple pokazało najnowszą odsłonę systemu mobilnego i odświeżone Macbooki. Nie trzeba jednak wydawać majątku, aby stać się posiadaczem wydajnego i smukłego komputera z jabłkiem.

Nowy MacBook Air – czego się spodziewać?

Apple jak zawsze zebrało wszystkie najważniejsze informacje na ten temat na poręcznej infografice. To, co najistotniejsze w przypadku 15-calowego MacBooka Air to oczywiście jego wydajność, świetny ekran i bardzo długa praca na baterii, przy zachowaniu poręcznych rozmiarów.

Cenę nowego modelu możecie oczywiście po skonfigurowaniu sprawdzić na stronie Apple.

Potrzebujesz MacBooka? Prawdopodobnie wystarczy ci starszy model

MacBook Pro
Fot. Materiały prasowe Apple

Gigant z Cupertino podczas WWDC zaprezentował najnowsze MacBooki pracujące na chipie Apple M2. Jeśli laptop służy ci głównie do przeglądania sieci czy edycji dokumentów nie warto decydować się na najnowszą wersję. Starsze komputery z Apple M1 powinny być wystarczające. Są to sprzęty o niezłej wydajności i nowoczesnym designie, które w dalszym ciągu są wspierane aktualizacjami systemu. Wieloletni użytkownik i twórca internetowy Marques Brownlee znany jako MKBHD w podcaście WVFRM zdradził, że na pytania o rekomendację komputera Apple często poleca laptopy z Apple M1. Youtuber uzasadnił to niską ceną w porównaniu do droższych modeli i świetnymi możliwościami.

Ile kosztują starsze modele MacBooków?

Wybór wśród MacBooków z procesorem Apple M1 jest duży. Wybierać model Air i Pro, które dodatkowo potrafią różnić się konfiguracją pamięci wbudowanej i RAMem. Na jaką wersję warto się jednak zdecydować?

Apple MacBook Air M1 – najtańszy laptop z M1

Fot. Komputronik

Air M1 to udany model, który zastąpił konstrukcje pracujące na procesorach Intel. Wydajność powinna wystarczyć do mało i średnio wymagających czynności. Z powodzeniem przeglądać można internet i edytować dokumenty. Do bardziej wymagających brakować może pamięci wewnętrznej i RAMu — jest to bowiem najniższy model oferujący konfigurację 8/256 GB. Laptop charakteryzuje się smukłą i lekką konstrukcją (1.29 kg) oraz imponującym ekranem. Treści oglądać można na 13,3-calowym wyświetlaczu, który oferuje dobre parametry i fantastyczną ostrość WQXGA (2560 × 1600). Użytkownicy doceniają także dopracowany system Mac OS, czytnik linii papilarnych Touch ID. Za podstawowy model trzeba zapłacić niecałe 5 tysięcy złotych.

Apple MacBook Air M1 – ile kosztuje laptop z 16 GB RAM?

Fot. Komputronik

Urządzenie od poprzedniej propozycji różni się jedynie pamięcią RAM. Zamiast 8 GB, użytkownik w laptopie znajdzie 16 GB. Powinno to usprawnić wielozadaniowość i pracę w bardziej wymagających programach. Konstrukcja, procesor czy ekran pozostały bez zmian. Wariant z 16 GB pamięci ram wiąże się z dopłatą około tysiąca złotych względem podstawowego modelu.

Apple MacBook Air M1 – jesli potrzebujesz więcej RAMu i pamięci

Fot. Komputronik

Jeśli planujesz edycję większych ilości zdjęć lub w komputerze trzymasz dużą ilość danych, warto rozważyć pojemniejszy wariant pamięci. Ostatnia propozycja poza 16 GB pamięci ram oferuje też 512 GB pamięci wewnętrznej. Oznacza to, że względem podstawowego modeli użytkownik w laptopie zmieści dwukrotnie więcej danych. Za taką wersję trzeba zapłacić blisko siedem tysięcy złotych.

Apple M1 kontra M2

W sklepach dostępne są także MacBooki Pro z procesorem Apple M1, natomiast wybierając droższy model do pracy, warto dopłacić do nowszej wersji z M2. Różnica w wymagających zadaniach takich jak montowanie wideo jest zauważalna, co sprawdzić można w porównaniu starszego i nowszego laptopa w wersji Pro.

Część odnośników to linki afiliacyjne lub linki do ofert naszych partnerów. Po kliknięciu możesz zapoznać się z ceną i dostępnością wybranego przez nas produktu – nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz niezależność zespołu redakcyjnego.

Lokowanie produktu: Komputronik

Motyw